< Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.10.11
Справа №2а-3068/11/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Дудкіна Т.М., розглянувши одноособово адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя до Приватного підприємства «Пірфест»про стягнення 76,81 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з зазначеним позовом, просить стягнути з відповідача суму заборгованості перед бюджетом зі сплати пені та штрафних санкцій у розмірі 76,81 грн., за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Позовні вимоги обґрунтовані несплатою відповідачем суми пені та штрафних санкцій, визначеної рішенням №582 від 21.07.2011 на суму 76,81 грн., у встановлений абзацом 2 частини 14 статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» строк.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, направлена на юридичну адресу відповідача, поштова кореспонденція повернута відділенням зв’язку з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»№2464-VI від 08.07.2010 р. (далі - Закон №2464-VI) платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Приватне підприємство «Пірфест»зареєстроване у якості платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
За правилами частини восьмої статті 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Пунктом 4.3.1 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5 (далі - Інструкція №21-5) визначено, що обчислення єдиного внеску зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята статті 9 Закону №2464-VI, пункт 4.2.4 Інструкції №21-5).
Згідно з частинами другою та третьою статті 25 Закону №2464-VI у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
За приписом частини 10 статті 25 Закону №2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
За приписом пункту 2 частини 11 статті 25 Закону №2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску (частина 14 Закону №2464-VI).
На виконання зазначених приписів Закону №2464-VI Начальником Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя стосовно Приватного підприємства «Пірфест»прийнято рішення №582 від 21.07.2011 про застосування штрафу у розмірі 57,31 грн. та пені у розмірі 19,50 грн., за несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 21.05.2011 до 19.07.2011 /а.с.4/.
Вказане рішення направлено позивачем на адресу відповідача поштою, й поштова кореспонденція повернута з відміткою відділення зв’язку «за зазначеною адресою не значиться»/а.с.5/.
Згідно з абзацом 2 частини чотирнадцятої статті 25 Закону №2464-VI суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Як зазначив позивач, та не спростовано відповідачем з наданням суду належних доказів, до теперішнього часу на рахунки Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя на погашення суми заборгованості за рішенням №582 від 21.07.2011 на суму 76,81 грн., платежі не надходили.
Доказів оскарження чи скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя №582 від 21.07.2011 відповідач суду не надав.
Абзацами 3 та 4 частини п’ятнадцятої статті 25 Закону №2464-VI визначено, що суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску. Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
За правилом абзацу сьомого частини четвертої статті 25 Закону №2464-VI у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини (у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги), територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
З огляду на викладене позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись статями 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Пірфест»(99011, м. Севастополь, вул. Совєтська, буд. 39, ідентифікаційний код 37251159, р/р 26006000149005 у ПУАТ «СЕБ Банк», м. Київ, МФО 300175, або з будь-якого іншого рахунку, виявленого державним виконавцем під час примусового виконання судового рішення) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, б. 16, кв. 56-58, ідентифікаційний код 22274991) заборгованість за рішенням №582 від 21 липня 2011 року у сумі 76,81 грн. (сімдесят шість грн. 81 коп.), перерахувавши: на р/р 37192023002703 суму у розмірі 70,02 грн., на р/р 37198083002703 суму у розмірі 6,79 грн., у Севастопольському міському відділенні №4548 ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 384027.
Відповідач зобов’язаний виконати постанову негайно.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Севастополя шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови, з надсиланням копії скарги до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Т.М. Дудкіна
Суд | Окружний адміністративний суд міста Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2011 |
Оприлюднено | 29.12.2011 |
Номер документу | 20265961 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Севастополя
Дудкіна Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні