Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2011 р. справа № 2а/0570/21007/2011
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до міжнародного благодійного фонду «Благодія» про припинення юридичної особи, –
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька (далі – ДПІ у Калінінському районі м. Донецька, позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про припинення юридичної особи міжнародного благодійного фонду «Благодія» (далі – відповідач), обґрунтовуючи свої вимоги неподанням відповідачем до органів державної податкової служби податкової звітності більше року.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
З матеріалів справи судом встановлено, що міжнародний благодійний фонд «Благодія» зареєстрований 6 вересня 1996 року Калінінською районною радою м. Донецька за № 0273, ідентифікаційний код юридичної особи 24459810, адреса місцезнаходження – 83017, м. Донецьк, бул. Шевченко, буд. 25. На податковому обліку перебуває в ДПІ у Калінінському районі м. Донецька з 06.09.1996 року за № 06303456.
За результатами Акту перевірки справи з оподаткування від 18.10.2011 року № 395/15-111-3, який є в матеріалах справи, відповідач не подає податкової звітності до податкового органу з моменту реєстрації.
Згідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом (ст. 15 ПКУ).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Приписами статті 16 ПКУ встановлені обов'язки платника податків, зокрема: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Платник податків зобов'язаний за кожний звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).
Юридичні особи - платники податків, а також їх посадові особи, несуть відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах (ст. 47 ПКУ).
На підставі пп. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання;
Діяльність благодійних фондів регулюється Законом України від 16 вересня 1997 року № 531/97-ВР «Про благодійництво та благодійні організації», ст. 11 якого зазначає, що ліквідація благодійної організації здійснюється в установленому законодавством порядку.
Статтею 59 Господарського кодексу України передбачено, що припинення юридичної особи здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.
Дана норма кореспондується з нормою абз. 5 п. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», в якому встановлено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Беручи до уваги до уваги те, що відповідачем більш ніж протягом року (з моменту реєстрації) не надавалися податкові декларації до податкового органу, що підтверджується Актом перевірки від 18.10.2011 року № 395/15-111-3, доказів надання вказаної звітності станом на день розгляду цього спору відповідачем не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 1832 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до міжнародного благодійного фонду «Благодія» про припинення юридичної особи – задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю «ДХП» (ідентифікаційний код юридичної особи 24459810, адреса місцезнаходження – 83017, м. Донецьк, бул. Шевченко, буд. 25).
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 28 листопада 2011 року.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2011 |
Оприлюднено | 06.01.2012 |
Номер документу | 20552978 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чучко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні