12.10.2011
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
14005, м. Чернігів, вул. Київська, 23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2011 р.
№ 2а/2570/4770/2011
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Скалозуб Ю.О., при секретарі Селивоні О.В.., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу
за позовом
регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області
до
дочірнього підприємства «Інвест – Екоїр-1» товариства з обмеженою відповідальністю СП «Інвест – Екоїр»
про
стягнення фінансової санкції
за участю представників сторін:
від позивача
ОСОБА_1, довіреність №4920/9/32-247 від 17.12.2010 року
ВСТАНОВИВ:
До Чернігівського окружного адміністративного суду 20 вересня 2011 року надійшов адміністративний позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до дочірнього підприємства «Інвест – Екоїр-1» товариства з обмеженою відповідальністю СП «Інвест – Екоїр», в якому позивач просить стягнути з відповідача суму фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі – 1700,00 грн. в доход Державного бюджету.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві
Відповідач заперечень на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений. У зв’язку з нез’явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за наявною у матеріалах справи адресою.
Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію дочірнє підприємство «Інвест – Екоїр-1» товариства з обмеженою відповідальністю СП «Інвест – Екоїр» зареєстроване Чернігівською районною державною адміністрацією Чернігівської області як юридична особа 26.10.2000 року.
Судом встановлено, що працівниками регіонального управління на підставі наказу від 05.08.2011 р. №130-О, направлення від 05.08.2011 р. №157 було проведено перевірку кафе відповідача, який розташований за адресою: Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Олешівка, вул. Чернігівська, 21 та належить ДП «Інвест – Екоїр-1» ТОВ СП «Інвест – Екоїр» з питань додержання суб’єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
У відповідності до п.20 «Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару. Контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють органи державної податкової служби, а під час ввезення таких товарів на митну територію України - митні органи. Маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції. Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.
За результатами перевірки був складений акт №152/32/31082654 від 07.08.2011 р., яким встановлено реалізацію горілки без марок акцизного податку та з підробною маркою акцизного податку, а саме – реалізовано 6 пляшок горілки «Смачна» (40%, 0,5 л.), виробництва за етикеткою ТОВ «ХЛВЗ», м. Харків по ціна реалізації – 26,90 грн. за 1 лдну одиницю товару.
Приписами частини 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно ст.17 вищезазначеного Закону України рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Пунктом 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.
Відповідно до абз.15 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку у розмірі - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень;
На підставі складеного акту перевірки регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області винесено рішення від 16.08.2011 року за № 250827/23/32/154 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, копію рішення від 16.08.2011 року за № 250827/23/32/154 відповідачу направлено листом зі зворотним повідомленням і отримано особисто уповноваженою особою ДП «Інвест – Екоїр-1» ТОВ СП «Інвест – Екоїр» 18.08.2011 року.
Згідно п.13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку. З матеріалів справи вбачається, що рішення від 16.08.2011 року за № 250827/23/32/154 відповідачем не оскаржувалось.
Як встановлено в судовому засіданні, факт реалізації горілки без марок акцизного податку та з підробною маркою акцизного податку в кафе ДП «Інвест – Екоїр-1» ТОВ СП «Інвест – Екоїр» підтверджується матеріалами справи, в т.ч. актом перевірки та поясненням представника позивача.
Враховуючи вищевказане, вимоги вказаних статей, а також встановлення факту продажу в кафе відповідача горілки без марок акцизного податку та з підробною маркою акцизного податку, суд дійшов висновку про порушення останнім вимог ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», п.20 «Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України та про підставність застосування до нього фінансових санкцій.
Згідно ч.5 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав і, виходячи з матеріалів справи, суму штрафних санкцій в повному обсязі не сплатив.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до дочірнього підприємства «Інвест – Екоїр-1» товариства з обмеженою відповідальністю СП «Інвест – Екоїр» про стягнення з відповідача суми фінансової санкції в розмірі 1700,00 грн. підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати, згідно частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Стягнути з дочірнього підприємства «Інвест – Екоїр-1» товариства з обмеженою відповідальністю СП «Інвест – Екоїр» (Чернігівська область, Чернігівський район, смт. Олишівка, вул. Леніна, б.21, код ЄДРПОУ (ДРФО) 31082654) суму фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі – 1700,00 грн. в доход Державного бюджету, на код бюджетної класифікації 21081100, код 22827065, р/р 31115106700522, банк УДКУ в Чернігівській області, МФО 853592, одержувач Державний бюджет Чернігівського району.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
< Текст >
Суддя Ю.О.Скалозуб
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2011 |
Оприлюднено | 11.01.2012 |
Номер документу | 20602393 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Скалозуб Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні