Справа № 4-873/11
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 жовтня 2011 року суддя Комсомольського районного суду м. Херсона Скрипнік Л.А., розглянувши скаргу ОСОБА_1 від 11.10.2011 року на рішення прокуратури Херсонської області, –
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою в якій зазначає, що ним до Прокуратури Херсонської області була направлена заява щодо неправомірних дій посадової особи, проте, згідно вимог ст.ст. 95, 97 КПК у встановлений законом строк перевірки за його заявою проведено не було, та, відповідно не було прийняте рішення щодо порушення кримінальної справи, чи відмови в порушенні кримінальної справи. Зазначає, що у відповідь на зроблену ним заяву з Прокуратури Херсонської області він отримав лист, з якого вбачається, що вищезгадана заява взагалі не розглядалась відповідно до норм КПК України. Просить суд, керуючись нормами КПК України, а також вказівками зазначеними у відповіді Прокуратури Херсонської області щодо можливості оскарження їх рішення, скасувати вищезгадане рішення Прокуратури Херсонської області як незаконне.
Суд вважає, що вказану скаргу доцільно залишити без розгляду з наступних підстав.
Питання про скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи підлягає розгляду в порядку передбаченому ст.ст. 236 -1, 236-2 КПК України.
Відповідно до ст. 236-1 КПК України скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного (міського) суду за місцерозташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.
Таким чином, під час вирішення питання про прийняття скарги до розгляду, суду необхідно встановити: чи існує постанова про відмову в порушенні кримінальної справи за результатом розгляду заяви про злочин; яким органом чи якою посадовою особою винесено оскаржувану постанову; чи стосується вказана постанова інтересів скаржника; час та місце винесення оскаржуваної постанови; час отримання постанови скаржником; чи підсудна скарга даному суду, тощо.
При вивченні поданої скарги, суд приходить до висновку, що жодних постанов прийнятих за заявою ОСОБА_1 щодо протиправних дій посадової особи, зробленою при обставинах вказаних скаржником, зокрема постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, не існує. Крім цього, враховуючи вищевикладене, скарга ОСОБА_1, всупереч вимог КПК України, не містить зазначення часу отримання постанови скаржником чи повідомлення його про відмову в скасуванні постанови, в зв'язку із чим не можливо встановити, чи подана скарга у строк визначений ст. 236-1 КПК України. Крім того, до скарги не додано постанову яка оскаржується, що є однією із умов для прийняття скарги до розгляду.
Про обов‘язковість надання постанови про відмову в порушені кримінальної справи зазначено в інформаційному листі Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.06.2011 р. «Щодо практики розгляду справ з оскарження бездіяльності органів дізнання, слідчого, прокурора»в якому вказано, що для оскарження постанови про відмову в порушенні кримінальної справи у порядку, передбаченому ст. 236-2 КПК України, до такої скарги повинна бути додана постанова про відмову в порушенні кримінальної справи, яка є предметом такого оскарження, а отже - необхідною умовою для прийняття рішення, передбаченого цією статтею.
Також суд звертає увагу на те, що згідно ст. 236 КПК України, скарга на дії прокурора при проведенні ним досудового слідства або окремих слідчих дій у справі подається вищестоящому прокуророві, який розв'язує її в порядку та в строки, що передбачені статтями 234, 235 КПК. Дії прокурора можуть бути оскаржені до суду, який розглядає такі скарги при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено цим Кодексом, тобто у випадках, передбачених ст. 236-1, 236-5, 236-6, 236-7 КПК України. Таким чином, нормами зазначеної статті та нормами кримінально-процесуального закону не передбачено оскарження до суду в порядку КПК України листів прокурора, зокрема щодо неприйняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи за заявою особи.
Так як подана заява не відповідає вимогам, що ставляться до скарг на постанову про відмову в порушенні кримінальної справ, зокрема, судом встановлено, що такої постанови взагалі не існує, тобто відсутній предмет оскарження, та керуючись ст.ст. 236, 236-1, 236-2 КПК України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в прийнятті до розгляду скарги ОСОБА_1 від 11.10.2011 року на рішення прокуратури Херсонської області.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Херсонської області протягом семи діб з дня її винесення.
Суддя:
Л. А. Скрипнік
Суд | Комсомольський районний суд м.Херсона |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2011 |
Оприлюднено | 08.02.2012 |
Номер документу | 20886465 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Комсомольський районний суд м.Херсона
Скрипнік Л. А.
Кримінальне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Стовба С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні