ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 20/240 18.01.12
За позовом Об' єднан ня підприємств “Український музичний альянс”
До Товариства з обмеженою відповідальніст ю "Декс Груп”
Про виплату ві драхувань у розмірі 319 015,29грн.
Суддя Палій В.В.
Представники:
від позивача О СОБА_1. - предст. (дов. від 11.11.2011р .)
від відповідача не з ' явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги заявл ені про стягнення з відповід ача відрахувань (відсотків) у розмірі 319 015,29грн. (296 017,85грн. безпо середньо відрахувань, 7955,99грн. -3% річних, 15041,45грн. - збитків від інфляції) за ввезення відпов ідачем матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна здійснити відтворення твор ів і виконань, що передбачені ч. 2 ст. 42 Закону України “Про ав торське право і суміжні прав а”.
Ухвалою Господарського су ду м. Києва від 31.10.2011р. суддею Пал ієм В.В. порушено провадження у справі №20/240 позовну заяву пр ийнято до розгляду, розгляд с прави призначено на 14.11.2011р. В по рядку підготовки справи до с удового розгляду вказаною ух валою зобов' язано Регіонал ьну інформаційну митницю над ати відомості про факти митн ого оформлення товарів відпо відачем.
У судовому засіданні 14.11.2011р. п редставник позивача надав су ду документи, які вимагались ухвалою суду.
У судовому засіданні 14.11.2011р. с удом оголошено перерву до 29.11.20 11р., оскільки станом на 14.11.2011р. су дом не одержано відповіді ві д Регіональної інформаційно ї митниці із запитуваною суд ом інформацією.
У судовому засіданні 29.11.2011р. п редставник позивача надав су ду наказ Державної митної сл ужби України №147 від 01.03.2011р., відп овідно до якого Регіональну інформаційну митницю перейм еновано на Департамент митни х інформаційних технологій т а статистики.
Відповідач відзиву на позо вну заяву не надав.
Станом на 29.11.2011р. судом не одер жано відповіді від Регіональ ної інформаційної митниці із запитуваною судом інформаці єю.
З метою повторного в итребування неподаних суду д окументів, розгляд справи 29.11. 2011р. відкладено.
Станом на 20.12.2011р. судом не о держано відповіді від Департ аменту митних інформаційних технологій та статистики (Ре гіональну інформаційну митн ицю переіменовано в Департам ент митних інформаційних тех нологій та статистики) із зап итуваною судом інформацією.
З метою витребуван ня неподаних суду документів , розгляд справи 20.12.2011р. відклад ено.
20.12.2011р. судом направлено з апит до Департаменту митних інформаційних технологій та статистики щодо надання вит ребуваної судом інформації.
23.12.2011р. судом одержано від повідь від Департаменту митн их інформаційних технологій та статистики на запит суду.
03.01.2012р. судом одержано з аяву від позивача про зменше ння позовних вимог, а саме, з у рахуванням одержаної інформ ації від Департаменту митних інформаційних технологій та статистики про митне оформл ення товарів відповідачем із кодом згідно УКТЗЕД 8523, позива ч просить суд стягнути з відп овідача 26423,57грн., з них: 25210,86грн. ві драхувань, 511,69грн. -3% річних за п рострочення виконання грошо вого зобов' язання, 701,02грн. - з битків від інфляції.
06.01.2012р. судом повторно оде ржано відповідь на запит суд у від Департаменту митних ін формаційних технологій та ст атистики з інформацією стано м на 30.12.2011р.
У судовому засіданні 10.01.2012р. судом прийнято до розгл яду заяву позивача про зменш ення позовних вимог.
Представник відповід ача заявив усне клопотання п ро відкладення розгляду спра ви, з метою ознайомлення із ма теріалами справи.
Клопотання судом задов олено.
У судовому засіданні 10.01 .2012р. судом оголошено перерву д о 18.01.2012р.
18.01.2012р. судом одержано кло потання від відповідача про відкладення розгляду справи , у зв' язку з тим, що єдиний уп овноважений представник від повідача 18.01.2012р. приймає участь у іншому судовому процесі. Та кож відповідач просить суд в итребувати у Державної служб и інтелектуальної власності України інформацію щодо ста тусу позивача, а саме, чи має п озивач на час розгляду справ и статус єдиної організації колективного управління, упо вноваженої здійснювати збир ання і розподіл між суб' єкт ами авторського права і (або) с уміжних прав коштів від відр ахувань (відсотків) виробник ами та імпортерами обладнанн я і матеріальних носіїв, із за стосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтв орення творів і виконань, заф іксованих у фонограмах і (або ) відеограмах.
У судовому засіданні 18.01.201 2р. представник позивача нада в суду довідку Державної слу жби інтелектуальної власнос ті України від 09.12.2011р. вих. №3-7/9186, зг ідно з якою підтверджується статус Об' єднання підприєм ств "Український музичний ал ьянс".
Враховуючи викладене, с уд не вбачає підстав для витр ебування інформації у Держав ної служби інтелектуальної в ласності України, відповідно , клопотання відповідача суд залишає без задоволення.
Щодо клопотання відпов ідача в частині відкладення розгляду справи, суд зазнача є, що розгляд справи неоднора зово відкладався та відповід ач після зменшення розміру п озовних вимог позивачем, мав достатньо часу для надання в ідзиву на позовну заяву. При ц ьому, суд також враховує, що ро згляд справи є обмеженим про цесуальними строками згідно ст. 69 ГПК України. За наведених обставин, суд відмовляє у зад оволенні клопотання відпові дача про відкладення розгляд у справи.
Справа №20/240 розглядаєть ся за наявними у ній матеріал ами.
Дослідивши матеріали спр ави, заслухавши пояснення пр едставника позивача, який пі дтримав заявлені позовні вим оги, з урахуванням їх зменшен ня, оглянувши оригінали доку ментів, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Цив ільного кодексу України (дал і - ЦК України) цивільні прав а та обов' язки виникають із дій осіб, що передбачені акта ми цивільного законодавства , а також із дій осіб, що не пере дбачені цими актами, але за ан алогією породжують цивільні права та обов' язки. Частино ю третьою цієї статті передб ачено, що цивільні права та об ов' язки можуть виникати без посередньо з актів цивільног о законодавства.
Частиною 2 ст. 42 Закону Україн и "Про авторське право і суміж ні права" встановлено, що допу скається відтворення в домаш ніх умовах і виключно в особи стих цілях творів і виконань , зафіксованих у фонограмах, в ідеограмах і їх примірниках, без згоди автора (авторів), ви конавців і виробників фоногр ам (відеограм), але з виплат ою їм винагороди способом, ви значеним частиною четвертою цієї статті.
Згідно з ч. 4 ст. 42 зазначеног о Закону виплата винагороди виробникам фонограм і відеог рам та іншим особам, які мають авторське право і (або) суміжн і права, за передбачені части ною другою цієї статті відтв орення, здійснюється у формі відрахувань (відсотків) від в артості обладнання і (або) мат еріальних носіїв виробникам и та (або) імпортерами обладна ння і матеріальних носіїв, із застосуванням яких можна зд ійснити відтворення виключн о в особистих цілях у домашні х умовах творів, зафіксовани х у фонограмах і відеограмах , крім:
а) професійного обладнання та (або) матеріальних носіїв, не призначених для використа ння в домашніх умовах;
б) обладнання і матеріальни х носіїв, що експортуються за митну територію України;
в) обладнання і матеріальни х носіїв, що ввозяться фізичн ою особою на митну територію України виключно в особисти х цілях і без комерційної мет и.
Частиною 5 ст. 42 Закону визнач ено, що розміри відрахувань (в ідсотків), які мають сплачува тися виробниками та (або) імпо ртерами обладнання і матеріа льних носіїв, визначаються К абінетом Міністрів України. Ці кошти виробниками та імпо ртерами обладнання і (або) мат еріальних носіїв перерахову ються визначеним Установою о рганізаціям колективного уп равління (далі уповноваженим організаціям). Зібрані кошти розподіляються між організа ціями колективного управлін ня, які є на обліку в Установі, на основі договорів, які упов новажені організації уклада ють з усіма організаціями ко лективного управління. Ім портери перераховують ці кош ти уповноваженій організаці ї, під час ввезення товару на м итну територію України, а в иробники - у кінці кожного м ісяця після реалізації облад нання і матеріальних носіїв.
Порядок здійснення відрах увань виробниками та імпорте рами обладнання і матеріальн их носіїв, із застосуванням я ких у домашніх умовах можна з дійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фо нограмах і (або) відеограмах, з атверджено наказом Міністер ства освіти і науки України, Д ержавного комітету України з питань регуляторної політик и та підприємництва, Державн ої податкової адміністрації України № 780/123/561 від 24.11.2003 р.
Відповідно до п. 7 Порядку пі д час ввезення на митну терит орію України обладнання і (аб о) матеріальних носіїв імпор тери відповідно до розміру в ідрахувань, затвердженого По становою Кабінету Міністрів України № 992 від 27.06.2003 р., перерахо вують суми відрахувань уповн оваженим організаціям, про щ о надсилають цим організація м підписану керівником імпор тера довідку щодо сплати від рахувань імпортером обладна ння і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у д омашніх умовах можна здійсни ти відтворення творів і вико нань, зафіксованих у фоногра мах і (або) відеограмах, за фор мою, визначеною в додатку 1 цьо го Порядку.
Розмір відрахувань виробн иками та імпортерами обладна ння і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашн іх умовах можна здійснити ві дтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах затверджен ий постановою Кабінету Мініс трів України № 992 від 27.06.2003 р.
Згідно з додатком до зазнач еної Постанови розмір відрах увань становить 3% для обладна ння та 5% для матеріальних носі їв. При цьому розмір відрахув ань для імпортерів встановлю ється у відсотках їх вартост і, зазначеної у зовнішньоеко номічному договорі (контракт і).
Об' єднання підприємств "У країнський музичний альянс" є єдиною організацією коле ктивного управління, упов новаженою здійснювати збира ння і розподіл між суб' єкта ми авторського права і (або) су міжних прав коштів від відра хувань (відсотків) виробника ми та імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із зас тосуванням яких у домашніх у мовах можна здійснити відтво рення творів і виконань, зафі ксованих у фонограмах і (або) в ідеограмах, що підтверджуєть ся свідоцтвом № 2/У від 20.12.2007 р., ви даним позивачеві Державним д епартаментом інтелектуальн ої власності Міністерства ос віти і науки України, та листо м Державного департаменту № 3-7/9186 від 09.12.2011 р.
Товариство з обмеженою ві дповідальністю "Декс Груп" у п еріод з 14.12.2010р. по 26.09.2011р. імпортува ло на митну територію Україн и матеріальні носії, із засто суванням яких можна здійснит и відтворення творів і викон ань, зафіксованих у фонограм ах і (або) відеограмах, загальн ою фактурною вартістю 504217,10грн .- за матеріальні носії.
Зазначена обставина підтв ерджується наявними у матері алах справи даними митної ст атистики щодо імпорту матері альних носіїв за відповідним и кодами, наданими на запит су ду Департаментом митних інфо рмаційних технологій та стат истики (на електронному носі ї).
Матеріали справи не містят ь відомостей, що відповідач п ід час ввезення на митну тери торію України матеріальних н осіїв сплатив необхідні відр ахування у передбачених зако нодавством розмірах.
Таким чином, заборгованіст ь відповідача по сплаті відр ахувань за імпортовані матер іальні носії становить 25210,86грн . (504217,10грн х 5/100 = 25210,86грн.)
Відповідно до ст. 526 ЦК Україн и передбачено, що зобов' яза ння має виконуватися належни м чином відповідно до умов до говору та вимог цього Кодекс у, інших актів цивільного зак онодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відпов ідно до звичаїв ділового обо роту або інших вимог, що звича йно ставляться.
Порушенням зобов' язання згідно зі ст. 610 ЦК України є йог о невиконання або виконання з порушенням умов, визначени х змістом зобов' язання (нен алежне виконання).
Статтею 611 ЦК України передб ачено, що у разі порушення зоб ов' язання настають правові наслідки, встановлені догов ором або законом.
Як передбачено ст. 625 ЦК Украї ни, боржник не звільняється в ід відповідальності за немож ливість виконання ним грошов ого зобов' язання. Боржник, я кий прострочив виконання гро шового зобов' язання, на вим огу кредитора зобов' язаний сплатити суму боргу з урахув анням встановленого індексу інфляції за весь час простро чення, а також три проценти рі чних від простроченої суми.
Позивач просить стягнути з відповідача 511,69грн. - 3% річни х, 701,02грн. - збитки від інфляці ї.
Перевіривши наданий позив ачем розрахунок процентів рі чних та збитків від інфляції , суд дійшов висновку про його обґрунтованість, а тому вимо ги про стягнення 3% річних та з битків від інфляції підлягаю ть задоволенню у розмірі 511,69гр н. - 3% річних, 701,02грн. - збитки в ід інфляції відповідно за ро зрахунку позивача.
З урахуванням викладених в ище обставин, наявних у матер іалах справи письмових доказ ів, наданих представником по зивача пояснень, відсутності заперечень відповідача по с уті позовних вимог, суд дійшо в висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повн істю у загальній сумі 26423,57 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 46 ГПК України д ержавне мито сплачується чи стягується в доход державног о бюджету України в порядку і розмірі, встановлених закон одавством України.
Відповідно до п.-п. а) п. 2 ст. 3 Де крету Кабінету Міністрів Укр аїни № 7-93 від 21.01.1993 р. "Про державне мито" розмір ставки держмита із позовних заяв майнового х арактеру, що подаються до гос подарських судів України, ст ановить 1% ціни позову, але не м енше 6 та не більше 1500 неоподатк овуваних мінімумів доходів г ромадян.
Ціна позову становить 26423,57гр н., сума державного мита з якої складає 264,24 грн.
Як передбачено ст. 49 ГПК Укра їни, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інш их підстав, державне мито пок ладається на сторони пропорц ійно розміру задоволених поз овних вимог. Державне мито, ві д сплати якого позивач у вста новленому порядку звільнени й, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно р озміру задоволених вимог, як що відповідач не звільнений від сплати державного мита.
Таким чином, з відповідача в доход Державного бюджету пі длягає стягненню 264,24гр н. державного мита, а також вит рати на інформаційно-технічн е забезпечення судового проц есу у розмірі 236,00грн. (ставки де ржавного мита та витрат на ІТ З діяли станом на час звернен ня позивача з позовом до суду -28.10.2011р.).
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК Укр аїни, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товарист ва з обмеженою відповідальні стю "Декс Груп" (м. Київ, вул. Наг ірна, 25-27, кім. 622; м. Київ, вул. Полов ецька, 14, кв. 112, ідентифікаційни й код 37201600) на користь Об' єднан ня підприємств "Український музичний альянс" (04053, м. Київ, вул . Артема, буд. 1-5, прим. 814, ідентифі каційний код 31815383) 25210,86грн. - відр ахувань, 511,69грн. - 3% річних, 701,02гр н. - збитки від інфляції.
3. Стягнути з Товарист ва з обмеженою відповідальні стю " Декс Груп" (м. Київ, вул. Наг ірна, 25-27, кім. 622; м. Київ, вул. Полов ецька, 14, кв. 112, ідентифікаційни й код 37201600) в доход Державного бю джету України 264,24грн. - держав ного мита, 236,00грн. - витрат на і нформаційно-технічне забезп ечення судового процесу.
4. Після набрання ріше нням законної сили видати на кази.
Рішення може бути ос каржено в апеляційному поряд ку протягом 10 днів з дня його о голошення.
Суддя В.В. Палій
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2012 |
Оприлюднено | 20.01.2012 |
Номер документу | 20903270 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Пархоменко Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні