ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення подання без руху
17 січня 2012 року
м. Полтава
Справа № 2а-1670/208/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Довгопол М.В., перевіривши матеріали подання Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Приватного підприємства "Промкомплект - 9" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
16 січня 2012 року Державна податкова інспекція у м. Полтаві звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з поданням до Приватного підприємства "Промкомплект - 9" про про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в сумі 119501 грн 75 коп.
Відповідно до частини 2 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Згідно пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги.
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги. Відповідно подання органу державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом у порядку статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
У поданні Кременчуцька ОДПІ обґрунтовує підставу звернення до суду сплином 60-ти днів із дня надіслання платнику податків Приватному підприємству "Промкомплект - 9" податкової вимоги від 08 листопада 2011 року № 2077, а саме, 15.11.2011 року. Разом з тим, із доданого до подання копії фіскального чека від 15.11.2011 року неможливо встановити, який документ відправлено 15.11.2011 року "Промкомплект - 9".
За таких обставин докази на підтвердження дати надіслання платнику податків податкової вимоги від 08 листопада 2011 року № 2077 відсутні, що унеможливлює здійснення правильного розрахунку строку в 60 днів, який повинен минути з дня надіслання відповідної податкової вимоги, а відповідно і з'ясування обставин, що зумовили внесення подання.
Таким чином, податковим органом не дотримано вимоги частини 2 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 3 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України У разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Отже, подання підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Подання Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Приватного підприємства "Промкомплект - 9 " про стягнення коштів залишити без руху.
Заявникові надати строк для усунення недоліків до 17 січня 2012 року до 15:00 та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків подання буде повернуто.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду доказів на підтвердження дати направлення платнику податків податкової вимоги від 08 листопада 2011 року № 2077 (опис вкладення рекомендованого відправлення з відміткою поштового відділення тощо).
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.В. Довгопол
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2012 |
Оприлюднено | 30.01.2012 |
Номер документу | 21078111 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
М.В. Довгопол
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні