2/281-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.09.2008 Справа № 2/281-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Скобєлкіна С.В. при секретарі Лисенко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Одеської залізниці, м.Одеса
до Державного підприємства Херсонський морський торговельний порт, м.Херсон
про стягнення 444,96 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Ніколащенко С.О., довіреність від 20.02.2008 р.
від відповідача: не прибув
в с т а н о в и в:
Одеська залізниця звернулася до суду з позовом до державного підприємства Херсонський морський торговельний порт про стягнення 444,96 грн. за маневрову роботу виконану у серпні 2007 року відносно пошкодженого вагону № 66481615.
В судовому засіданні позивач в особі свого представника підтримав заявлені вимоги з посиланням на надані докази і матеріали справи.
Відповідач до суду не прибув, надавши письмовий відзив із запереченнями.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, заслухавши представника позивача, суд прийшов до висновку про те, що позов Одеської залізниці не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, позовні вимоги грунтуються на тому, що 25 лютого 2004 року між Одеською залізницею та ДП "Херсонський морський торговельний порт" був укладений договір № 59-г про обробку вагонів з вантажем.
24 серпня 2007 року на під'їздну колію Херсонського морського торговельного порту був поданий залізничний вагон № 66481615 від вивантаження. Після закінчення вивантаження при огляді групи вагонів на 16 путі було виявлено пошкоджений вагон № 66481615, що підтверджується актом загальної форми № 9548 від 24.08.2007 року, та актом № 245 про пошкодження вагона форми ВУ-25 від 24.08.2007 року, який підписано представником відповідача без зауважень. Сума збитку від пошкодження вагону склала 82,66 грн., яка сплачена портом. Крім цього, порту нарахована вартість маневрової роботи за час подавання пошкодженого вагону до ремонтного пункту в сумі 350 грн.
Крім цього відповідно до телеграфної вказівки Заступника генерального директора Укрзалізниці відповідачу нараховано 20,80 грн. за користування вагоном за час находження вагону в ремонті.
Згідно зі ст. 124 Статуту Залізниць України за пошкодження і втрату вагонів, контей нерів на залізничних під'їздних коліях, у порту, під час навантаження або вивантаження засобами відправника або одержувача на станції, що належать залізниці, відправник, одер жувач, порт підприємство несуть матеріальну відповідальність перед залізницею у розмірі фактичної заподіяної шкоди.
Вантажовідправник, вантажоодержувач, порт зобов'язані також відшкодувати залізни ці збитки, завдані внаслідок пошкодження рухомого складу. Одеська залізниця вважає, що Державне підприємство "Херсонський морський торговельний порт" повинен сплачувати вартість маневрової роботи.
Загальна сума збитків склала 370,80 грн. ПДВ - 74,16 грн., всього 444,96 грн.
Оскільки ДП "Херсонський морський торговельний порт" відмовляється сплатити вищевказану суму, то Одеська залізниця була змушена звернутися до суду за захистом своїх прав.
В той же час, як свідчать матеріали справи, між Херсонським морським торговельним портом та Одеською залізницею діє довгостроковий договір № 59 Г (термін дії якого 25.02.2004 року по 25.02.2009 року), в якому в повній мірі вказані всі питання про взаєморозрахунки, та права і обов'язки сторін. Своїм листом за вих. № 37 від 21.02.2008 року Одеська залізниця направила позовну заяву на суму 444,96 грн. без будь- яких додатків на яких ґрунтується позовна вимога та доказів виконаної роботи в яких підтверджуються викладені обставини, та обґрунтованого розрахунку стягуваної суми, запропонувавши Херсонському морському торговельному порту провести розрахунки із залізницею.
Адміністрація порту у випадку пошкодження вагонів із вини порту при одержанні належних документів, що засвідчують вказані обставити, своєчасно відшкодовує витрати залізниці. Тому всі правовідносини в господарській діяльності сторін повинні засвідчуватися належними матеріалами і тільки після їх вивчення можливо проведення досудового розгляду позовних заяв. Застосування вимог про сплату за користування вагоном у випадку знаходження вагону в ремонті не сумісне із вимогами Правил користування вагонами і контейнерами, а вказані вимоги є необгрунтованими, так як порт уже відшкодував залізниці збитки внаслідок пошкодження рухомого складу.
В зв'язку з невиконанням позивачем вимог Господарського кодексу України щодо підтвердження належними документами обставин викладених в позовній заяві, та порушенням залізницею вимог ст.124 Статуту залізниці України, суд вважає позовні вимоги позивача безпідставними, а тому такими, що не підлягають задоволенню.
Судові витрати по даній справі суд покладає на позивача.
На підставі викладеного, вищевказаних правових норм та керуючись ст.ст.82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
в и р і ш и в:
1.В задоволенні позову відмовити.
2.Рішення направити сторонам по справі.
Суддя С.В.Скобєлкін
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2008 |
Оприлюднено | 13.10.2008 |
Номер документу | 2110023 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Скобєлкін С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні