5024/2029/2011
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" лютого 2012 р. Справа № 5024/2029/2011
Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Картере В.І.
суддів: Лавриненко Л.В., Пироговського В.Т.
при секретарі судового засідання –Головченко І.І.
за участю представників:
від прокуратури –Коломійчук І.О.,
від Херсонської обласної державної адміністрації –не з'явився, належним чином повідомлений,
від ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” - не з'явився, належним чином повідомлений,
від Генічеської районної державної адміністрації - не з'явився, належним чином повідомлений
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „Азов-Інвест ЛТД”
на рішення Господарського суду Херсонської області від 20.12.2011 р.
у справі № 5024/2029/2011
за позовом Херсонського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Азов-Інвест ЛТД”
Генічеської районної державної адміністрації
про визнання недійсним договору оренди землі, зобов'язання Генічеського відділу Держкомзему здійснити реєстрацію недійсності договору оренди землі та зобов'язання повернути земельну ділянку до державної власності
ВСТАНОВИВ:
18.10.2011р. Херсонський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі Херсонської обласної державної адміністрації звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) „Азов-Інвест ЛТД” та Генічеської районної державної адміністрації, в якому просив:
- визнати недійсним договір оренди землі від 04.09.2009р., укладений між Генічеською районною державною адміністрацією та ТОВ „Азов-Інвест ЛТД”;
- зобов'язати Генічеський відділ Держкомзему здійснити реєстрацію недійсності договору оренди землі від 04.09.2009р.;
- зобов'язати ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” повернути земельну ділянку площею 1,8 га розташовану за межами населеного пункту с. Щасливцево на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області, кадастровий номер земельної ділянки 6522186500:11:011:0248 до державної власності.
В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор послався на приписи ст. 9 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації”, ч.7 ст. 123 ЗК України, ч.1 ст. 203, ч. 1 ст. 215 ЦК України та зазначив, що спірний договір суперечить вимогам цивільного законодавства України, що є підставою для визнання його недійсним.
Також прокурор зазначив, що спірний договір оренди було укладено на підставі постанови Генічеського районного суду Херсонської області від 28.04.2009р. по справі №2-а-164/09, яку на даний час скасовано постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2011р. та звернув увагу суду на те, що земельна ділянка площею 1,8 га, яка є предметом спірного договору оренди, знаходиться за межами населеного пункту с. Щасливцево, тобто правом розпорядження нею належить не Генічеській районній державній адміністрації, а Херсонській обласній державній адміністрації.
Рішенням Господарського суду Херсонської області від 20.12.2011р. (суддя Клепай З.В.) позов задовольнити частково, а саме:
- визнано недійсним договір оренди землі від 04.09.2009р., укладений між Генічеською районною державною адміністрацією Херсонської області та ТОВ „Азов-Інвест ЛТД”;
- у задоволені позовних вимог в частині зобов'язання Генічеського відділу Держкомзему здійснити реєстрацію недійсності договору оренди землі від 04.09.2009р. –відмовлено;
- щодо позовних вимог про повернення земельної ділянки площею 1,8 га розташованої за межами населеного пункту с. Щасливцево на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області, кадастровий номер земельної ділянки 6522186500:11:011:0248 до державної власності - провадження у справі припинено;
- з ТОВ „Азов –Інвест” на рахунок спеціального фонду державного бюджету України стягнуто 941,00 грн. судового збору.
Задовольняючи позовні вимоги в частині визнання договору оренди недійсним, місцевий господарський суд виходив з того, що при його укладенні було допущено порушення норм земельного законодавства, оскільки проект відведення земельної ділянки не мав позитивного висновку державної землевпорядної експертизи, що фактично свідчить про відсутність проекту землеустрою, і крім того, у проекті землеустрою відсутній акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), тобто фактично відсутні відомості про те, яка земельна ділянка є предметом оскаржуваного договору.
Відмовляючи у задоволені позовних вимог в частині зобов'язання Генічеського відділу Держкомзему здійснити реєстрацію недійсності договору оренди землі від 04.09.2009р., господарський суд першої інстанції виходив з того, що Херсонський міжрайонний природоохоронний прокурор просить зобов'язати здійснити певні дії організацію, яка не залучена до участі у справі в якості відповідача, а до компетенції відповідачів по справі вчинення таких дій не входить.
Припиняючи провадження у справі щодо позовних вимог про повернення земельної ділянки площею 1,8 га розташованої за межами населеного пункту с. Щасливцево на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області, кадастровий номер земельної ділянки 6522186500:11:011:0248 до державної власності місцевий господарський суд зазначив, що передача земельної ділянки в оренду не позбавила Державу права власності на цю земельну ділянку, оскільки вона передавалась ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” у тимчасове строкове користування, а не за договором відчуження земельної ділянки, тобто по цим вимогам відсутній предмет спору, а вимоги про зобов'язання ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” звільнити земельну ділянку та передати її за належністю Генічеській районній державній адміністрації (двостороння реституція) не заявлялись.
Не погодившись із вказаним судовим рішенням, ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” подало апеляційну скаргу, в якій просить оскаржуване судове рішення скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Так апелянт зазначає, що місцевий господарський суд не врахував той факт, що спірний договір оренди було зареєстровано у Генічеському реєстраційному відділі Херсонської регіональної філії ДП „Центр ДЗК”, що свідчить про офіційне визнання державою факту виникнення у ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” права оренди спірної земельної ділянки.
Також апелянт стверджує, що до спірного договору оренди землі було додано усі документи відповідно до законодавства, що діяло на момент його укладання і в нього є проект відведення земельної ділянки, замовлений у ТОВ „Санта”, який пройшов усі етапи погодження відповідними службами району та області, за результатами розгляду яких отримано відповідні позитивні висновки.
Крім того апелянт зазначає, що відповідно до ст. 16 Закону України „Про оренду землі” та п.2 ч.1 ст. 123 ЗК України передача земельної ділянки, межі якої визначено в натурі (на місцевості) в оренду без зміни її цільового призначення здійснюється без розроблення проекту її відведення.
Апелянт також звертає увагу апеляційного господарського суду й на те, що поза увагою місцевого господарського суду залишився факт виконання сторонами умов спірного договору оренди, зокрема, одержання орендодавцем передбаченої договором орендної плати протягом двох років дії договору оренди, що виключає можливість, навіть за наявності негативного висновку проекту відведення земельної ділянки, визнавати такий договір неукладеним, недійсним.
Стягнення з ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” судового збору у сумі 941,00 грн. апелянт також вважає неправомірним, оскільки на час подання позову судовий збір становив 94,10 грн.
Херсонський міжрайонний природоохоронний прокурор надав відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого просить оскаржуване рішення місцевого господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Заслухавши пояснення присутнього у судовому засіданні представника прокуратури, дослідивши доводи апеляційної скарги та перевіривши правильність застосування судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного судового рішення норм матеріального і процесуального права, апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне:
Постановою Генічеського районного суду від 28.04.2009р. по справі №2-а-164/09 задоволено адміністративний позов ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” до Генічеської районної державної адміністрації про визнання незаконними дій, зобов'язання погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, визнання права на укладання договору оренди земельної ділянки.
На виконання вказаного судового рішення, 04.08.2009р. головою Херсонської обласної державної адміністрації видано розпорядження №886 „Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, надання її в оренду та встановлення розміру орендної плати за користування нею”, відповідно до якого вирішено:
- затвердити переможцю конкурсу з набуття права довгострокової оренди земельної ділянки - ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” проект землеустрою щодо відведення в оренду строком на 49 років земельної ділянки площею 1,8 га, розташованої за межами населеного пункту с. Щасливцеве, на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області для розміщення бази відпочинку (пункт 1);
- надати ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” в оренду земельну ділянку, зазначену у п. 1 розпорядження;
- зобов'язати ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” укласти в місячний термін з Генічеською районною державною адміністрацією договір оренди земельної ділянки площею 1,8 га, розташованої за межами населеного пункту с. Щасливцеве, на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області (пункт 4);
- доручити Генічеській районній державній адміністрації укласти в місячний термін договір оренди вказаної земельної ділянки (пункт 5).
04.09.2009 року між Генічеською районною державною адміністрацією (Орендодавець) та ТОВ „Азов-Інвест” (Орендар), на підставі розпоряджень голови районної державної адміністрації від 27.05.2009р. №364 „Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки” та голови обласної державної адміністрації від 04.08.2009р. №886 „Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, надання її в оренду та встановлення розміру орендної плати за користування нею” укладено договір оренди землі площею 1,8 га, розташованої за межами населеного пункту с. Щасливцеве, на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області, кадастровий номер земельної ділянки 6522186500:11:011:0248, зареєстрований у Генічеському реєстраційному відділі Херсонська регіональна філія ДП “Центр ДЗК”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 15.10.2009 №4АА002202-040972000210.
Однак, зазначену вище постанову Генічеського районного суду від 28.04.2009р. по справі №2-а-164/09, на підставі якої головою Херсонської обласної державної адміністрації видано розпорядження №886 „Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, надання її в оренду та встановлення розміру орендної плати за користування нею”, яке стало підставою для укладання спірного договору оренди землі, скасовано постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2011р., яка є чинною на даний час.
Враховуючи даний факт, апеляційний господарський суд виходить також з наступного:
Статтею 203 ЦК встановлені загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, зокрема:
- зміст правочину не може суперечити Цивільному Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства;
- особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності;
- волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі;
- правочин має вчинятися у формі, встановленій законом;
- правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
Частиною першою статті 215 ЦК України встановлено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 Цивільного кодексу.
Згідно із ст. 207 ГК України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.
Отже, саме невідповідність змісту правочину Цивільному та Господарському кодексам України, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства є однією з необхідних умов визнання його недійсним.
Так, частиною 1 статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону; надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості). Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
У разі, якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається Комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи відповідно до закону (частина 4 пункту 4 статті 123 ЗК України).
Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації" визначено правові, організаційні і фінансові основи здійснення державної експертизи землевпорядної документації та порядок її проведення і статтею 1 передбачено, що Державна експертиза землевпорядної документації - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об'єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об'єктів експертизи.
Обов'язковій експертизі підлягають, зокрема, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення (стаття 9 зазначеного Закону).
За приписами статті 35 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" результатом проведення державної експертизи є висновок державної експертизи.
Висновки державної експертизи повинні містити оцінку допустимості та можливості прийняття рішення щодо об'єкта державної експертизи і враховувати соціально-економічні наслідки.
Якщо об'єкт державної експертизи підготовлений згідно з вимогами законодавства, встановленими стандартами, нормами і правилами, то він позитивно оцінюється та погоджується. У разі необхідності погодження може обумовлюватися певними умовами щодо додаткового опрацювання окремих питань та внесення коректив, виконання яких не потребує суттєвих доробок.
Позитивні висновки державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, відкриття фінансування робіт з реалізації заходів, передбачених відповідною документацією.
Реалізація заходів, передбачених документацією із землеустрою та документацією з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріалами і документацією державного земельного кадастру щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи, без позитивних висновків державної експертизи забороняється.
Як вбачається з висновку державної експертизи землевпорядної документації Державного комітету із земельних ресурсів від 04.12.3008р. №1320-08 (а.с.16) проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 років ТОВ „Азов-Інвест” під розміщення бази відпочинку площею 1,8 га розташованої за межами населеного пункту с. Щасливцеве на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області із земель запасу рекреаційного призначення не відповідає вимогам законодавства України, встановленим нормам і правилам, оцінюється негативно і не погоджується, оскільки: дозвіл на розроблення проекту землеустрою надано після 1 січня 2008 року, а тому набуття права оренди повинно здійснюватись на аукціоні; відсутнє документальне підтвердження, відповідно до якого, на графічних матеріалах нанесена водоохоронна зона та прибережна захисна смуга Азовського моря; відсутнє креслення перенесення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Таким чином, місцевий господарський суд дійшов вірного висновку, що відсутність, при укладанні спірного договору оренди землі від 02.09.2009р., позитивного висновку проекту відведення земельної ділянки, яка є предметом договору оренди землі від 04.09.2009р., є порушенням ч.1 ст. 123 ЗК України та ст. 9 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації”, що в свою чергу, відповідно до приписів ст. 203 та ч.1 ст. 215 ЦК України, є підставою для визнання договору оренди землі від 02.09.2009р. недійсним.
Крім того слід зазначити, що відсутність у ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” проекту відведення земельної ділянки з позитивним висновком державної землевпорядної документації не відповідає приписам ч.1 ст. 15 Закону України „Про оренду землі”, якою встановлено, що невід'ємною частиною договору оренди землі, зокрема, є: проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Генічеського відділу Держкомзему здійснити реєстрацію недійсності договору оренди землі від 04.09.2009р., то у їх задоволенні правомірно відмовлено місцевим господарським судом, з огляду на те, що до компетенції ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” та Генічеської районної державної адміністрації, які є відповідачами по даній справі, не входить вчинення таких дій, і крім того, прокурором заявлено вимоги до Генічеського відділу Держкомзему, який не залучено до участі у справі в якості відповідача.
Водночас, апеляційний господарський суд вважає за необхідне звернути увагу на таке:
На момент укладення спірного договору оренд землі від 04.09.2009р. діяв Порядок державної реєстрації договорів оренди землі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1998 №2073, відповідно до якого державна реєстрація договорів оренди є офіційним визнанням та підтвердженням державного факту виникнення або припинення права оренди земельних ділянок.
Відповідно до п.12 вказаного Порядку, факт державної реєстрації засвідчується у десятиденний термін гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації або уповноваженої ними посадовими особами.
Печатка та підпис ставляться на всіх примірниках договору оренди.
Після засвідчення державної реєстрації, договір оренди реєструється у Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі, який ведеться державним органом земельних ресурсів за формою згідно з додатком (п.13 Порядку).
Датою реєстрації договору оренди у Книзі записів є дата засвідчення факту державної реєстрації (п.14 Порядку).
З 01.01.2011р. набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 09.09.2009р. № 1021 „Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі” який, відповідно до п. 1, визначає процедуру ведення за формою згідно з додатком Поземельної книги - документа, який є складовою частиною державного реєстру земель, містить відомості про земельну ділянку, обмеження на використання земельної ділянки, суб'єктів прав на земельну ділянку та правовстановлюючі документи, а також дані про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, її цільове призначення, склад земельних угідь.
Пунктом 27 Порядку ведення Поземельної книги встановлено, що запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) посадовою особою територіального органу Держземагентства на підставі рішення суду.
Також, пунктом 22 Порядку ведення Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі запис про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку, в розділі Книги записів скасовується (поновлюється) посадовою особою на підставі рішення суду.
Отже, за наявності судового рішення про визнання недійсним договору оренди землі та відповідної заяви власника земельної ділянки, поданої до відповідного територіального органу Держземагентства, останнє скасовує запис у Поземельній книзі та Книзі записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі запис про державну реєстрацію такого договору оренди.
Що стосується позовних вимог щодо зобов'язання ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” повернути земельну ділянку площею 1,8 га розташовану за межами населеного пункту с. Щасливцево на території Щасливцевської сільської ради Генічеського району Херсонської області, кадастровий номер земельної ділянки 6522186500:11:011:0248 до державної власності, то місцевий господарський суд правомірно припинив провадження у справі в цій частині через відсутність предмету спору, оскільки передача спірної земельної ділянки в оренду ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” не позбавила державу права власності на неї.
Доводи апелянта відносно того, що відповідно до ст. 16 Закону України „Про оренду землі” та п.2 ч.1 ст. 123 ЗК України передача земельної ділянки, межі якої визначено в натурі (на місцевості) в оренду без зміни її цільового призначення здійснюється без розроблення проекту її відведення відхиляються апеляційним господарським судом, оскільки в матеріалах справи відсутні докази того, що межі спірної земельної ділянки були встановлені в натурі (на місцевості).
Посилання ТОВ „Азов-Інвест ЛТД” в апеляційній скарзі на фактичне виконання сторонами умов спірного договору оренди, зокрема, одержання орендодавцем передбаченої договором орендної плати протягом двох років дії договору оренди, не спростовують висновків про наявність правових підстав для визнання оспорюваного договору недійсним, а відтак не приймаються апеляційним господарським судом
Щодо доводів апелянта про неправомірність стягнення з нього судового збору у сумі 941,00 грн., оскільки на час подання позову судовий збір становив 94,10 грн., слід зазначити таке:
Частиною 1 ст.4 Закону України „Про судовий збір”, який набрав чинності з 01.11.2011р. встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 4 Закону України „Про судовий збір” ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 22 Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік” мінімальна заробітна платня на місяць з 1 січня 2011 року становить 941,00 грн.
Враховуючи те, що оскаржуване рішення місцевого господарського суду було прийнято 20.12.2011р., тобто на момент, коли вже діяв Закон України „Про судовий збір”, господарський суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що у даному випадку судові витрати складають 941,00 грн., тобто розмір мінімальної заробітної платні, який був встановлений законом на 1 січня 2011 року.
Виходячи з викладеного, правові підстави для скасування або зміни оскарженого судового рішення місцевого господарського суду відсутні.
Керуючись ст.ст. 85, 99, 101-105 ГПК України, апеляційний господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Рішення Господарського суду Херсонської області від 20.12.2011р. у справі № 5024/2029/2011 –залишити без змін, а апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „Азов-Інвест ЛТД” –без задоволення.
Постанова в порядку ст. 105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Головуючий суддя: В.І. Картере
Судді: Л.В. Лавриненко
В.Т. Пироговський
Повний текст постанови підписаний 15.02.2012р.
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2012 |
Оприлюднено | 20.02.2012 |
Номер документу | 21436339 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Картере В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні