Ухвала
від 14.02.2012 по справі 42/85б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

42/85б

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

                                                               У Х В А Л А  

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАСІДАННЯ

14.02.12 р.                                                                                  Справа № 42/85б                                         

за заявою кредитора (заявника) Товариства з обмеженою відповідальністю „СЄЛЄКТ - КОМПАНІ” м. Донецьк

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „НОВАТРЕЙД” м. Донецьк

про визнання банкрутом

арбітражний керуючий Стрельніков С.О.

Суддя                О.В.Попов

Представники:

від кредитора: Храмцов Є.А. - директор ТОВ „СЄЛЄКТ - КОМПАНІ” м. Донецьк

від боржника: не з'явився

арбітражний керуючий Стрельніков С.О.

За результатами попереднього засідання

Ухвалою від 06.12.11 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „СЄЛЄКТ - КОМПАНІ”  м. Донецьк господарським судом Донецької області порушена справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „НОВАТРЕЙД”  м. Донецьк у зв'язку з його фінансовою неспроможністю, введена процедура розпорядження майном боржника, розпорядником  майна  призначений  арбітражний  керуючий Стрельніков С.О.

За результатами підготовчого засідання  в газеті “Урядовий кур'єр” № 244 від 29.12.11 заявник опублікував оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.

В порядку ст.14 Закону  України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” після опублікування оголошення в передбачений законом строк до господарського суду надійшло ще одна заява від кредитора - Державна податкова інспекція у Шевченківському р-ні м. Києва.

Всі кредиторські заяви розглянуті розпорядником майна та керівником боржника, визнані кредиторські вимоги включені до реєстру вимог кредиторів.

Згідно ч. 1 ст. 5 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі – Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону про банкрутство після опублікування оголошення в передбачений законом строк  конкурсні кредитори подають до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

В силу ст. 1 Закону про банкрутство грошове зобов'язання – зобов'язання боржника заплатити кредитору певну  грошову суму відповідно до цивільно – правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.

Згідно абз. 6 ст.1 Закону про банкрутство кредитор   -   юридична   або   фізична   особа,  яка  має  у встановленому  порядку  підтверджені   документами   вимоги   щодо грошових  зобов'язань до боржника.

На підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у справі про банкрутство спір не вирішується по суті, а лише встановлюються грошові вимоги кредиторів на підставі поданих документів.

За загальним правилом, визначеним ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона належними засобами доказування повинна довести підстави своїх вимог.

Отже, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчить про цивільно – правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

В судове засідання 14.02.12 представник Державної податкової інспекції у Шевченківському р-ні м. Києва не з'явився, витребувані ухвалою суду від 06.02.12 документи господарського суду не надані. Про час і місце судового засідання Державна податкова інспекція у Шевченківському р-ні м. Києва була повідомлена належним чином.

У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

У разі неподання учасником судового процесу з неповажних причин або без повідомлення причини матеріалів та інших доказів, витребуваних господарським судом, останній може здійснити розгляд справи за наявними в ній матеріалами справи.

Зазначений висновок збігається з правовою позицією викладеній у інформаційному листі Вищого господарського суду України від 15.03.10 №01-08/140 „Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві”.

Розглянувши заяву кредитора - Державної податкової інспекції у Шевченківському р-ні м. Києва,  реєстр вимог кредиторів, відзив боржника та розпорядника майна щодо визнання заявлених вимог, заслухавши пояснення розпорядника майна та представника кредитора, суд на підставі поданих матеріалів справи та приписів чинного законодавства, дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, встановив:

Відзивом, наданим розпорядником майна до господарського суду Донецької області 10.02.11, вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському р-ні м. Києва не визнані, оскільки вони є поточними.

В обґрунтування кредиторських вимог Державна податкова інспекція у Шевченківському р-ні м. Києва посилається на наявність заборгованості у боржника з податку на додану вартість, на прибуток та штрафних санкцій у загальному розмірі 5915,99грн.

Абз. 6 ст. 1 Закону про банкрутство визначає, що конкурсні кредитори – кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство. Поточні кредитори – кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

Тобто, за змістом Закону про банкрутство основною ознакою наявності у вимог кредитора (зобов`язань боржника) статусу конкурсних або поточних є час їх виникнення.  

Відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону про банкрутство до суду, у межах процедури розпорядження майном  звертаються саме конкурсні кредитори, вимоги яких включаються до реєстру.

Справу №42/85Б про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „НОВАТРЕЙД” м. Донецьк порушено ухвалою суду від 06.12.11.

Як вбачається з доданих до заяви документів спірні вимоги обґрунтовані:

- податковим повідомленням - рішенням №0168031505 від 15.12.11 на суму 4080,00грн. (грошові зобов'язання з податку на додану вартість) з якої 450,98грн. погашено;

- податковим повідомленням - рішенням №0168041505 від 15.12.11 на суму 2040,00грн.  (податок на прибуток приватних підприємств);

- податковим повідомленням - рішенням №0017831505 від 12.03.11 на суму 340,00грн. (штрафні санкції ) з якої 93,03грн. погашені.

Таким чином,  вимоги у розмірі 5669,02грн., які заявлені на підставі  податкових повідомлень - рішень №0168031505, №0168041505 від 15.12.11, виникли після  06.12.11 (дата порушення справи про банкрутство) та є поточними за змістом ст.1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

За цих обставин, безпідставним є заявлення відповідних вимог у порядку ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, що здійснюється  у процедурі розпорядження майном боржника та передбачає виявлення та визнання  конкурсної заборгованості боржника яка виникла до порушення справи про банкрутство.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що кредиторські вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському р-ні м. Києва підлягають визнанню та включенню окремо до реєстру вимог кредиторів у розмірі 246,97грн. – штрафні санкції.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 5, ст.ст.14,15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 4-1, 33, 34, 36, 86 ГПК України, господарський суд

   

У Х В А Л И В :

1.          Відмовити Державної податкової інспекції у Шевченківському р-ні м. Києва у визнанні та включенні до реєстру кредиторів вимог на суму 5669,02грн.

2.          Визнати вимоги кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю „НОВАТРЕЙД” м. Донецьк, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів у загальній сумі 374300,00грн., окремо 246,97грн. – штрафні санкції, що складаються з вимог:

Товариства з обмеженою відповідальністю „СЄЛЄКТ - КОМПАНІ”  м. Донецьк - 374300,00грн. – грошові зобов'язання четвертої черги;

Державної податкової інспекції у Шевченківському р-ні м. Києва – окремо 246,97грн. - штрафні санкції;

3.          Розпоряднику майна окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їх заявами, а за їх відсутності, - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав;

4.          Розпоряднику майна окремо внести до реєстру відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та даними обліку боржника.

5.          Розпоряднику майна протягом 10 днів після винесення ухвали повідомити кредиторів  про місце та час проведення зборів  і організувати їх проведення.

6.          Збори провести за місцем знаходження боржника відповідно до ст.16 Закону України    “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” .

7.          Рішення про створення та склад комітету кредиторів подати до господарського  суду.

8.          Розпоряднику майна до дня судового засідання 06.03.12 надати суду аналіз фінансово –  господарського стану боржника з висновками  щодо можливості введення однієї з подальших процедур банкрутства (санація, ліквідація).

9.          Комітету кредиторів до дня судового засідання 06.03.12 надати клопотання щодо введення подальшої процедури банкрутства.

10.          Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними.

11.          Ухвала суду набирає законної сили в день її винесення.

Суддя                                                                                                   Попов О.В.           

Вик    тел.

Надруковано примірників -   

господарському суду Донецької області -     

кредитору -    

боржнику -  

                    

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення14.02.2012
Оприлюднено20.02.2012
Номер документу21436918
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —42/85б

Ухвала від 06.03.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Ухвала від 02.07.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Заріцька А.О.

Ухвала від 28.05.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Ухвала від 07.05.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Ухвала від 23.04.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Постанова від 06.03.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Ухвала від 14.02.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Ухвала від 06.02.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Ухвала від 19.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

Ухвала від 06.12.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Попов О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні