Справа №2-1247 Головуючий у суді у 1 інстан ції - Глущенко
Номер провадження 22-ц/1890/125/12 Суддя-доповідач - Дубровна
Категорія - 48
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2012 року м.Суми
Колегія суддів з розгляду с прав цивільного судочинства Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого-судді - Дубро вної В. В.,
суддів - Лузан Л. В., Сибільо вої Л. О.,
за участю секретаря - Чуприн и В.І.,
розглянувши у відкритом у судовому засіданні у примі щенні апеляційного суду циві льну справу за апеляційною с каргою ОСОБА_1
на рішення Роменського міс ькрайонного суду Сумської об ласті від 22 листопада 2011 року
у справі за позовом ОСОБА _2 до ОСОБА_1,
про зміну розміру аліменті в,
в с т а н о в и л а :
Рішенням Роменського місь крайонного суду Сумської обл асті від 22 листопада 2011 року по зовні вимоги ОСОБА_2 задов олено частково.
Стягнуто з ОСОБА_1 ІНФ ОРМАЦІЯ_1, проживаючого в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_ 2 аліменти на утримання син ів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 у твердій грошовій сумі по 350 г рн. на кожну дитину щомісячно , починаючи з дня вступу рішен ня в законну силу до досягнен ня ними повноліття.
В іншій частині позовних ви мог відмовлено.
Стягнуто з ОСОБА_1 судов ий збір на користь держави у розмірі 188 грн. 20 коп.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить змінити р ішення суду першої інстанції та зменшити розмір стягнути х з нього аліментів у твердій грошовій сумі до 180 грн. на кожн у дитину щомісячно.
В обґрунтування апел яційної скарги зазначає, що в ін не має можливості сплачув ати аліменти в тому розмірі, в якому визначив суд, оскільки , на даний час не має постійно ї роботи і має мінливий дохід . Також зазначає, що судом не б уло взято до уваги того факту , що він зареєстрований прива тним підприємцем, але підпри ємницькою діяльністю не займ ається та будь-яких доходів н е має. Його родина з малолітнь ою дитиною від другого шлюбу та дочкою дружини від першог о шлюбу живе переважно за рах унок підсобного господарств а та коштів, які йому надає йо го мати пенсіонерка. Визначе ний судом розмір аліментів с тавить його в положення пост ійного боржника, на даний час у нього вже існує заборгован ість по виплаті аліментів за минулий час.
Заслухавши суддю-доповіда ча, перевіривши рішення в меж ах доводів апеляційної скарг и та вимог, заявлених в суді пе ршої інстанції, колегія судд ів вважає, що апеляційна скар га не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Частково задовольняючи по зовні вимоги ОСОБА_2, місц евий суд дійшов до обґрунтов аного висновку, що позивач по требує збільшення витрат на утримання дітей, розмір яких за раніше постановленим суд овим рішенням суду визначени й по 140 грн. на кожну дитину.
Згідно зі ст. 180 СК України б атьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею пов ноліття.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК Укра їни за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) п рисуджуються у частці від до ходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Частиною1 ст.184 СК України пер едбачено, якщо платник аліме нтів має нерегулярний, мінли вий дохід, частину доходу оде ржує в натурі, а також за наявн ості інших обставин, що мають істотне значення, суд за заяв ою платника або одержувача м оже визначити розмір алімент ів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розм іру аліментів суд враховує: с тан здоров'я та матеріальне с тановище дитини, стан здоров 'я та матеріальне становище п латника аліментів, наявність у платника аліментів інших д ітей, непрацездатних чоловік а, дружини, батьків, дочки, син а,інші обставини, що мають іст отне значення.
Відповідно до ч.1 с.192 СК Украї ни розмір аліментів, визначе ний за рішенням суду або домо вленістю між батьками, може б ути згодом зменшено або збіл ьшено за рішенням суду за поз овом платника або одержувача аліментів у разі зміни матер іального або сімейного стану , погіршення або поліпшення з доров' я когось із них та в ін ших випадках, передбачених ц им Кодексом.
Як встановлено судом і вба чається з матеріалів справи, сторони з 01 серпня 1992 року по 06 т равня 2006 року перебували в зар еєстрованому шлюбі, від яког о мають синів: ОСОБА_3, ІН ФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4, 03 кв ітня 1996 року, що підтверджуєть ся свідоцтвами про народженн я (а.с.4,5). Шлюб між сторонами по с праві розірвано, що підтверд жується свідоцтвом про розір вання шлюбу.
Рішенням Роменського міськрайонного суду Сумсько ї області від 10 травня 2006 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА _2 на утримання дітей стягую ться аліменти по 140 грн. щоміся чно на кожну дитину (а.с.7).
На даний час змінилися обст авини. ОСОБА_3 є студентом 1 курсу денної форми комерцій ної основи навчання Сумськог о державного педагогічного у ніверситету імені А.С.Макар енка, що підтверджується ві дповідною довідкою. Підроста є інша дитина, на утримання як ої вимагається більше коштів .
Відповідач не має постійно го місця роботи і має нерегул ярний, мінливий дохід та пере буває в іншому шлюбі, у нього н а утриманні знаходиться ще о дна неповнолітня дитина від другого шлюбу. Але ці обстави ни не дають підстав для висно вку про незаконність судово го рішення. Апелянтом не нада но доказів на підтвердження його важкого матеріального становища чи стану здоров' я . Матеріали справи свідчать п ро те, що ОСОБА_1 є здоровою працездатною особою і в змоз і надавати допомогу своїм не повнолітнім дітям у визначен ому судом розмірі.
Висновки суду відповідают ь вимогам ст.ст.199-201 СК України і узгоджуються з роз' яснення ми, викладеними в п.20 постанов и Пленуму Верховного Суду Ук раїни від 15 травня 2006 року №3 «Пр о застосування судами окреми х норм Сімейного кодексу Укр аїни при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів».
Доводи апеляційної скарги висновків місцевого суду не спростовують і не містять по силань на такі порушення, які б слугували підставою для зм іни чи скасування рішення су ду.
Відповідно до вимог ч.2 ст.308 Ц ПК України не може бути скасо ване правильне по суті і спра ведливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
За таких обставин, коли суд першої інстанції постановив рішення з додержанням норм м атеріального та процесуальн ого права, підстав для його зм іни чи скасування колегія су ддів не вбачає, отже, апеляцій ну скаргу необхідно відхилит и.
На підставі викладеного, ке руючись ст.303, п.1 ч.1 ст.307, ст.ст.308, 314, 3 15,317 ЦПК України, колегія суддів ,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА _1 відхилити, а рішення Ромен ського міськрайонного суду С умської області від 22 листопа да 2011 року в даній справі залиш ити без змін.
Ухвала набирає законної си ли з моменту проголошення, ал е може бути оскаржена в касац ійному порядку безпосереднь о до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду циві льних та кримінальних справ протягом двадцяти днів з мом енту проголошення.
Головуючий -
Судді -
Суд | Апеляційний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2012 |
Оприлюднено | 23.02.2012 |
Номер документу | 21472464 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Сумської області
Дубровна В. В.
Цивільне
Новоселицький районний суд Чернівецької області
Вівчар Георгій Аурелович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні