Справа № 2-2901/11
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
29 грудня 2011 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі:
головуючого –судді Івасівки А.П.
при секретарі – Грабар Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дрогобичі цивільну справу за позовом Головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області до ОСОБА_1 про відшкодування завданої шкоди, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, яким просить стягнути з такого в корить держави в особі Львівдержрибоохорони, заподіяну ним шкоду в сумі 428,8 грн. В обґрунтування позову посилається на те, що 16.06.2011 р. ОСОБА_1 проводив вилов риби забороненим знаряддям лову сіткою-екраном на р. Бистриця біля с. Мокрян Дрогобицького району Львівської області, за що останнього було також притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП у вигляді штрафу 340 грн. Під час затримання порушника у такого виявлено живу рибу - 4 штуки морени та 2 штуки підуса.
Позивач в поданій суду заяві, просив проводити розгляд справи без участі його представника, а позов просив задоволити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, пояснив, що здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову сіткою-екраном на р. Бистриця біля с. Мокрян для власних потреб.
Вислухавши пояснення відповідача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 16.06.2011 р., о 20 год. 40 хв., на річці Бистриця навпроти с. Мокряни Дрогобицького району проводив вилов риби забороненим засобами лову сіткою –екраном, виловивши чотири морени звичайні та дві підвустви, що стверджується копією протоколу № 5468 від 16.06.2011 року (а.с.4), за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КпАП України у вигляді штрафу в розмірі 30 гривень без конфіскації знарядь лову (постанова Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 25.07.2011 р.).
Як вбачається з довідки Головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області про величину заподіяної шкоди внаслідок незаконного рибного промислу розмір заподіяних збитків державним рибним ресурсам ОСОБА_1, становить 428,4 гривень.
Відповідно до ст. 40 КУпАП, ч. 4 ст. 58 Закону України "Про тваринний світ", ст. ст. 68, 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" особа, винна в порушенні законодавства в галузі використання і охорони тваринного світу, навколишнього природного середовища зобов'язана відшкодувати заподіяну ним шкоду в повному обсязі.
Статтею 1166 ЦК України, передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі, особою яка її завдала.
Виходячи з наведеного суд дійшов до висновку, що відповідачем була завдана шкода державним рибним ресурсам в розмірі 428,8 гривень, яку слід стягнути в користь «Львівдержрибоохорони» у повному обсязі.
Суд зауважує, що інститут забезпечення доказів в адміністративному судочинстві спрямований на забезпечення нормального здійснення процесу доказування шляхом збирання і закріплення доказів, якщо існують обставини, які в майбутньому, при судовому розгляді справи, можуть зробити неможливим або ускладненим надання потрібних доказів.
Відповідно до п. 6 ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як слід розподілити між сторонами судові витрати, а тому згідно з вимогами ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір в розмірі 188, 20 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214–215 ЦПК України, суд, –
ВИРІШИВ :
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави в особі Головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області 428,8 гривень (чотириста двадцять вісім гривень вісім копійок) за заподіяну шкоду на р/р 31256272210614, банк УДК у Львівській області ЗКПО 35047550, МФО 825014, одержувач Львівдержрибохорона.
Стягнути з ОСОБА_1 188,20 грн. судових витрат.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя А.П. Івасівка
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2011 |
Оприлюднено | 29.02.2012 |
Номер документу | 21571849 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Болдирєва У. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні