Постанова
від 23.02.2012 по справі 2а/2570/316/2012
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                        Справа № 2а/2570/316/2012

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          20 лютого 2012 р.                                                                                м. Чернігів

          Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді – Бородавкіної С.В.

при секретарі – Андрушко І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові, без фіксації судового процесу, в порядку ч. 1 ст. 41 КАС України, справу за адміністративним  позовом  Державної податкової інспекції у м.Чернігові до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2"  про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження майна та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач 24.01.2012 року звернувся до суду з позовом і просить зупинити видаткові операції на рахунки ТОВ "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2", заборонити відчуження майна та зобов'язати допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу, мотивуючи тим, що позивачем прийнято рішення про опис майна у податкову заставу ТОВ "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2". Оскільки, відповідачем необхідних документів не надано, податковим керуючим складено акт про відмову від опису майна, що у відповідності до статей 89, 91 Податкового кодексу України, є підставою для звернення податкового органу до суду з позовом.

Представник позивача надав до суду заяву про уточнення позовних вимог, якій просив зупинити видаткові операції до складання акту опису майна на рахунках відповідача, заборонити відповідачу відчуження майна до складання акту опису майна та зобов'язати допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи повідомлений завчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомив та заперечення на позов не надав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2" зареєстроване Виконавчим комітетом Чернігівської міської ради, про що до Єдиного державного реєстру було включено відомості 11.02.2005 р. (а.с.5-6). На обліку в ДПІ у м.Чернігові перебуває з 22.05.1996 р., що підтверджується довідкою (а.с.7).

Відповідно до п.п.14.1.155 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом. У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.

Відповідно до п.п. 14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в установлені строки.

Відповідач несвоєчасно і не в повному обсязі вносить податки до бюджету. Згідно розрахунку позивача відповідач  має податковий борг, а саме: з податку на прибуток в сумі 105961,00 грн. та з податку на додану вартість в сумі 85273,00 грн.

Податковий борг по податку на прибуток підприємств підтверджується декларацією №169698 від 04.11.2011 року на суму 286,00 грн.(а.с.13-14) та податковим повідомленням-рішенням №0004412320/3 від 22.12.2010 р. на суму 105675 грн., яке було отримано відповідачем 24.12.2010 р. (а.с.16).

Податковий борг з податку на додану вартість підтверджується деклараціями №161116 від 13.10.2011 р. на суму 425,00 грн. (а.с.9-10), №146551 від 15.09.2011 р. на суму 308,00 грн. (а.с.11-12) та податковим повідомленням-рішенням №0004422320/3 від 22.12.2010 р. на суму 84540,00 грн., яке було отримано відповідачем 24.12.2010 р. (а.с.15).

Дані податкові зобов'язання, які виникли на підставі декларацій є узгодженими у відповідності з вимогами до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, оскільки самостійно визначені платником у деклараціях і є узгодженими з моменту подання такої звітності.

Суми податкових зобов'язань, які виникли на підставі податкових повідомлень-рішень є узгодженими, оскільки виникли на підставі податкових повідомлень-рішень, які було оскаржено відповідачем  і  ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.10.2011 було визнано правомірними (а.с.24-25).

Відповідно до п. 54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до п.п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.59.4. ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідачу було надіслано податкову вимогу №843 від 05.05.2011 р., яка була отримана відповідачем 13.05.2011 року (а.с.20).

Відповідно до п.88.1 ст.88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Відповідно до п.п.89.1.1, 89.1.2 п.89.1 ст.89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Відповідно до п.89.3 ст.89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби. Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно.

Відповідно до п.89.4 ст.89 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу. Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

ДПІ у м.Чернігові на підставі ст.89 Податкового кодексу України прийнято рішення №176 від 03.11.2011 р. про опис майна у податкову заставу, що перебуває у власності платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2" (а.с.26).

Відповідач відмовив у здійсненні опису майна у податкову заставу та не надав документів, які необхідні для такого опису, про що ДПІ у м.Чернігові складено акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу №2 від 23.11.2011 р. (а.с.27).

Відповідно до п. 89.4 ст.89 ПК України зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Відповідно до п. 91.4 ст.91 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців. Зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків може бути достроково скасовано за рішенням податкового керуючого або суду.

Таким чином, Податковим кодексом України визначено загальне правило, відповідно до якого строк зупинення видаткових операцій визначається судом та не може перевищувати двох місяців.

У взаємозв'язку з вищенаведеним, суд зазначає, що згідно з приписами п.п. 20.1.15 п.20.1 ст.20 ПК України зупинення видаткових операцій не поширюється на операції з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків.

Враховуючи наведене та наявність підстав для задоволення позову, при визначенні строку зупинення видаткових операцій, суд, беручи до уваги обставини справи, суму податкового боргу, вважає за необхідне зупинити видаткові операції по рахунках відповідача на строк не більше ніж на два місяці, крім операцій, на які в силу закону не поширюються ці обмеження.

Відповідно до п.п. 20.1.16 п.п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право на звернення до суду у разі якщо платник податків перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків шляхом накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені кодексом.

Згідно вказаних норм законодавства, наявності у відповідача податкового боргу перед Державним бюджетом та наявності акту відмови платника податків від опису майна у податкову заставу, позов щодо зупинення видаткових операцій на рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2", заборони відповідачу відчуження майна до складання акту опису майна та зобов'язання допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу підлягає задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд, -  

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Зупинити видаткові операції (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов'язань платника податків) на рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2" (код 22828403, 14000, м.Чернігів, вул.Пушкіна, 16):

- р/р 26005004275, Полікомбанк, МФО 353100,

- р/р 26049004275, Полікомбанк, МФО 353100,

- р/р 260083011051, ПАТ «Асвіо Банк»

до дня складення акта опису  майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, - але не більше ніж на два місяці.

Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2" (код 22828403, 14000, м.Чернігів, вул.Пушкіна, 16) здійснювати відчуження належного йому майна, на яке поширюється право податкової застави, до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу.

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Чернігівліфт-2" допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                           Бородавкіна С.В.

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.02.2012
Оприлюднено12.03.2012
Номер документу21784605
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2570/316/2012

Постанова від 20.02.2012

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Бородавкіна С.В.

Ухвала від 26.01.2012

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Бородавкіна С.В.

Ухвала від 10.04.2012

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Василенко Я.М

Постанова від 23.02.2012

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Бородавкіна С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні