Постанова
від 12.10.2011 по справі 2а/0570/16888/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 12 жовтня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/16888/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Буряк І. В.

при секретарі          Беспалько Г.Г.

за участю представників сторін:          

позивача:                    ОСОБА_1 (дов.)

відповідача:                    не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву           Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі

до           Товариства з обмеженою відповідальністю «Амвросіївська сільгосптехніка»

про           стягнення з рахунків податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Амвросіївському районі (надалі – позивач, ДПІ в Амвросіївському районі) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амвросіївська сільгосптехніка» (надалі – відповідач, ТОВ «Амвросіївська сільгосптехніка») про стягнення з рахунків податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 373,21 грн., з штрафних (фінансових) санкцій за відчуження активів, які перебувають у податковій заставі у розмірі 316,23 грн., з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 11 732,20 грн.

Позов мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу за самостійно узгодженими податковими зобов'язаннями та штрафними санкціями, що підлягає примусовому стягненню.

Представник позивача у судовому засіданні 12.10.2011р. позов підтримав та просив суд його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Представник відповідача у судове засідання від 12.10.2011р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.

ТОВ «Амвросіївська сільгосптехніка» зареєстроване у якості юридичної особи, ідентифікаційний код 33224781, місцезнаходження: 86700, Донецька область, Амвросіївський район, м. Амвросіївна, провул. Зелений,18, про що зазначено у відповідному свідоцтві.

Із розрахунку суми заборгованості вбачається, що відповідач має податковий борг:

- з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 373,21 грн. за податковим повідомлення рішенням від 11.06.2010р. №825/15-0/7060  на суму 957,75 грн. та пеня 415,46 грн.;

- з штрафних (фінансових) санкцій за відчуження активів, які перебувають у податковій заставі у розмірі 316,23 грн.;

- з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 11 732,20 грн., за податковим повідомленням-рішенням від 21.05.2008р. №0004101750/0, розрахунків суми податку з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів від 03.03.2007р. №1756, від 5672 від 17.05.2008р., від 26.02.2009р. №2104, від 12.04.2010р. №3193, та пені 2 945,93 грн.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що був чинний на момент виникнення податкового боргу, встановлено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1. ст. 5. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 вказаного Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

У відповідності до ст. 5 Закону України від 11 грудня 1991 року № 1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», що діяв на момент виникнення податкового боргу, встановлено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Абзацом третім пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.

Згідно п. 17.3 ст. 17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Пунктом 16.1.1. п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно п. 16.4. зазначеного Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг – це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктом 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У відповідності до пп. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

У відповідності до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

У матеріалах справи наявні корінці першої податкової вимоги від 12.01.2006р. № 1/18 та другої податкової вимоги від 05.04.2006р. № 2/71, які отримані відповідачем 27.01.2006р. та 17.04.2006р. відповідно, про що зазначено у відповідних повідомленнях про вручення поштового відправлення.

Таким чином, станом на 01.01.2011р. та на момент звернення позивачем із цим позовом до суду, відповідач мав податковий борг, що підлягав примусовому стягненню.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.

Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

На підставі наведеного, Суд вбачає наявність передбачених чинним законодавством обставин для стягнення коштів з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих відповідача, у розмірі заявленої суми податкового боргу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Нормою ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 112, 136 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Амвросіївська сільгосптехніка»  задовольнити повністю.

Стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Амвросіївська сільгосптехніка» (ідентифікаційний код 33224781, місцезнаходження: 86700, Донецька область, Амвросіївський район, м. Амвросіївна, провул. Зелений,18) суму заборгованості:

- з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 373 (одна тисяча триста сімдесят три) гривні 21 (двадцять одна) копійка (на рахунок 31117009700115, ОКПО 34686914, МФО 834016, одержувач ВДК в Амвросіївському районі, банк одержувача УДКУ в Донецькій області);

- з штрафних (фінансових) санкцій за відчуження активів, які перебувають у податковій заставі у розмірі 316 (триста шістнадцять) гривні 23 (двадцять три) копійки (на рахунок 31112071700115, ОКПО 34686914, МФО 834016, одержувач ВДК в Амвросіївському районі, банк одержувача УДКУ в Донецькій області);

- з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 11 732 (одинадцять тисяч сімсот тридцять дві) гривні 20 (двадцять) копійок (на рахунок 33219807700116, ОКПО 34686914, МФО 834016, одержувач Амвросіївська міська рада, банк одержувача УДКУ в Донецькій області)

2. Постанова набирає законної сили  порядку передбаченому ст. 254 КАС України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 12 жовтня 2011 року, повний текст виготовлено 14 жовтня 2011 року.

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

  

Суддя                                                                                      Буряк І. В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.10.2011
Оприлюднено12.03.2012
Номер документу21787315
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/16888/2011

Ухвала від 26.02.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Буряк І. В.

Постанова від 12.10.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Буряк І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні