ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКА СЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13 березня 2012 року Спра ва № 01/2560
Господарський суд Черка ської області в складі: голов уючого - судді Чевгуза О.В., пр и секретарі Олійник І.С., за уч астю учасників провадження у справі:
від кредиторів: ОСОБА_1 - представник за довіреніс тю державної податкової інсп екції у м. Черкаси, Голінний А.М. - за посадою від товари ства з обмеженою відповідаль ністю «Спецтрансбуд-Черкаси »,
ліквідатора - Степаненк а В.В.,
розглянувши у відкритому с удовому засіданні в приміщен ні господарського суду Черка ської області заяву ліквідат ора про звільнення майна бан крута з податкової застави
у справі за заявою товарист ва з обмеженою відповідальні стю «Компанія Еверест», м. Чер каси
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарсько го суду Черкаської області в ід 05 травня 2011 року товариство з обмеженою відповідальніст ю «Компанія Еверест»(просп ект Хіміків, 10, кв. 63, м. Черкаси , код ЄДР 31855295) визнано банкруто м та відкрито ліквідаційну п роцедуру, ліквідатором банкр ута призначено арбітражного керуючого Степаненка Віта лія Вікторовича.
Від ліквідатора до суду н адійшла заява про скасування податкової застави на майно банкрута.
Розгляд заяви призначен о у судовому засіданні.
В судовому засіданн і ліквідатор заяву підтримав та просив її задовольнити.
Представники кредито рів проти заяви ліквідатора не заперечили.
Дослідивши матеріали сп рави, заслухавши представник ів сторін та ліквідатора, суд вважає заяву ліквідатора та кою, що підлягає до задоволен ня з наступних правових підс тав та мотивів.
Згідно із ст. 41 Господарськ ого процесуального кодексу У країни (далі - ГПК України) гос подарські суди розглядають справи про банкрутство у по рядку провадження, передбач еному цим Кодексом, з урахува нням особливостей, встановле них Законом України «Про ві дновлення платоспроможност і боржника або визнання його банкрутом»(далі-Закон).
Відповідно до ст. 12 Закону г осподарський суд має право за клопотанням сторін або у часників провадження у спр аві про банкрутство чи за с воєю ініціативою вживати зах одів щодо забезпечення вимог кредиторів.
Господарський суд з а клопотанням розпорядника м айна, кредиторів або з власно ї ініціативи може заборонити укладати без згоди арбітра жного керуючого угоди, а тако ж зобов' язати боржника пере дати цінні папери, валютні ці нності, інше майно на зберіга ння третім особам або вжити і нших заходів для збереження майна, про що виноситься ухва ла.
Заходи щодо забезпе чення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення п роцедури санації і призначен ня керуючого санацією, або до винесення постанови про виз нання боржника банкрутом, ві дкриття ліквідаційної проце дури і призначення ліквідато ра, або до затвердження госпо дарським судом мирової угод и, або до дня винесення ухвали про відмову у визнанні боржн ика банкрутом.
Згідно з ст. 93 Податковог о кодексу України майно плат ника податків звільняється з податкової застави з дня: отр имання органом державної под аткової служби підтвердженн я повного погашення суми под аткового боргу в установлено му законодавством порядку; в изнання податкового боргу бе знадійним; прийняття відпові дного рішення судом у межах п роцедур, визначених законода вством з питань банкрутства.
Як зазначає Президія Вищог о господарського суду Україн и в п. 7.1 Рекомендацій від 04 черв ня 2004 року №04-5/1193 “Про деякі питан ня практики застосування Зак ону України “Про відновленн я платоспроможності боржник а або визнання його банкруто м”, згідно з частиною 1 статті 12 Закону господарський суд за клопотанням сторін або учас ників провадження у справі п ро банкрутство чи за своєю ін іціативою має право вжити за ходів щодо забезпечення вимо г кредиторів, в тому числі пер едбачені статтею 67 ГПК Україн и.
Таким чином, тільки госпо дарський суд у справі про бан крутство вправі вживати захо ди забезпечення вимог кредит орів, які є необхідними і макс имально відповідають інтере сам боржника та кредиторів.
Оскільки в даний час триває процедура ліквідації банкру та, не існує законних підстав для перебування майна банкр ута у податковій заставі.
На підставі зазначеного, к еруючись ст. ст. 41, 67, 86 Господарс ького процесуального кодекс у України, ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспро можності боржника або визнан ня його банкрутом», суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ліквідатора задо вольнити повністю.
Звільнити майно товар иства з обмеженою відповідал ьністю «Компанія Еверест»( проспект Хіміків, 10 кв. 63, м. Черк аси, код 31855295) з податкової зас тави.
Ухвала може бути оскаржен а у встановленому порядку до Київського апеляційного гос подарського суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2012 |
Оприлюднено | 27.03.2012 |
Номер документу | 22038462 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні