ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
19 березня 2012 р. Справа № 2а/0270/778/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Шаповалової Тетяни Михайлівни,
за участі секретаря судового засідання: Щербацької Ольги Сергіївни
представника позивача: Шпіклірного А.Х.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: прокурора Томашпільського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі
до: філії "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля", закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся прокурор Томашпільського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі (далі - УПФ у Томашпільському районі) до філії "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" про стягнення заборгованості.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор зазначив, що філія "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" перебуває на обліку в УПФ у Томашпільському районі та має заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах за Списком №1 громадянину ОСОБА_2, яка утворилася за період з 12 липня 2011 року 31 січня 2012 року та становить 3005,38 гривень.
У зв'язку з тим, що в добровільному порядку відповідач суму заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах за Списком №1, не погасив, прокурор Томашпільського району в інтересах держави в особі УПФ у Томашпільському районі звернувся до суду з позовом про її стягнення.
Ухвалою суду від 06 березня 2012 року до участі у справі в якості другого відповідача було залучено закрите акціонерне товариство "Продовольча компанія "Поділля" в зв`язку з тим, що філія немає статусу юридичної особи і не може бути відповідачем в адміністративній справі. Суд зробив зазначені висновки виходячи з наступного.
Відповідно до частини 3 статті 48 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Частинами 1, 2, 3 статті 95 ЦК України визначено, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Згідно з частинами 1, 2 статті 96 ЦК України, юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Представники відповідачів в судове засідання не з`явилися, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлялися вчасно та належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення судової повістки.
Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення позивача, враховуючи відсутність заперечень з боку відповідача, дослідивши матеріали справи та наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно довідки Головного управління статистики у Вінницькій області №1754 філія "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" зареєстроване Крижопільською районною державною адміністрацією Вінницької області та діє без права юридичної особи (а.с. 7). Крім того, відповідач зареєстрований в УПФ у Томашпільському районі як платник страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до довідки філії "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 22 лютого 2011 року, ОСОБА_2 працював повний робочий день в філії "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" за професією (посадою) - коваль ручного кування, що передбачена Списком №1 (а.с. 9).
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" призначено пенсію на пільгових умовах за Списком №1, у зв'язку із роботою у філії "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля".
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року №64/8663 (далі - Інструкція). Визначення сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Підпунктом 6.1 пункту 6 Інструкції встановлено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Тобто, відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.
За правилами встановленими підпунктом 6.8. пункту 6 Інструкції, підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Судом з'ясовано, що в порушення вказаної норми філія "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" має заборгованість по фактичних витратах на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах, ОСОБА_2 за період з 12 липня 2011 року по 31 січня 2012 року у сумі 3005,38 гривень. Вказане підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату на доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземний роботах з видобутку вугілля, сланці, руди та інших корисних копалин, на будівництва шахт та рудників) (а.с. 5).
На час розгляду адміністративної справи боржник не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи встановлені обставини справи та вищезазначені положення чинного законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню та стягненню з закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля".
Що стосується розподілу судових витрат, то згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" (вул. Куйбишева, 74, смт. Крижопіль, Вінницька область, код ЄДРПОУ 33143011) на користь управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі Вінницької області (вул. Ленінського Комсомолу, 2, смт. Томашпіль, Вінницька область, р/р 25606323670103, Державний Ощадбанк, МФО 302076, код 24897621) заборгованість філії "Яланецьке" закритого акціонерного товариства "Продовольча компанія "Поділля" (вул. Леніна, 1, с. Яланець, Томашпільський район, Вінницька область) в розмірі 3005 (три тисячі п'ять) гривень 38 копійок.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2012 |
Оприлюднено | 28.03.2012 |
Номер документу | 22131508 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні