Ухвала
від 26.03.2012 по справі б8/045-12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Б8/045-12

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16.                                                   тел. 235-24-26

У Х В А Л А

про порушення провадження у справі

          

"26" березня 2012 р.                                                                   Справа № Б8/045-12

Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., розглянувши матеріали за заявою

Управління Пенсійного фонду України в м. Переяславі-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі Київської області, ідентифікаційний код юридичної особи: 37757652, місцезнаходження: 08400, Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, буд. 28 (надалі за текстом: «Заявник»/ «Кредитор»),

до боржника, - Комунального підприємства «Переяслав-Хмельницьке районне бюро технічної інвентаризації», ідентифікаційний код юридичної особи: 36211335, місцезнаходження: 08431, Київська обл., Переяслав-Хмельницький район, с. Дем'янці, вул. Леніна, буд. 52-в

про порушення справи про банкрутство, –

В С Т А Н О В И В:

до господарського суду Київської області звернулось Управління Пенсійного фонду України в м. Переяславі-Хмельницькому та Переяслав-Хмельницькому районі Київської області, ідентифікаційний код юридичної особи: 37757652, місцезнаходження: 08400, Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, буд. 28 («Заявник»/ «Кредитор») із заявою №1333/17 від 14 березня 2012 року про порушення справи про банкрутство боржника - Комунального підприємства «Переяслав-Хмельницьке районне бюро технічної інвентаризації», ідентифікаційний код юридичної особи: 36211335, місцезнаходження: 08431, Київська обл., Переяслав-Хмельницький район, с. Дем'янці, вул. Леніна, буд. 52-в (надалі за текстом: «Боржник»), з підстав, що Боржником останній платіж по страхових внесках був здійснений 06 вересня 2010 року; майна Боржника на праві приватної власності на яке можливо звернути стягнення не виявлено, ненаданням Боржником протягом 16 місяців до органів Заявника звітності, що з позиції Заявника свідчить про відсутність підприємницької діяльності Боржника та на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі за текстом «Закон про банкрутство»), ст. ст. 1, 12 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.п. 4.7. Рекомендацій Президії Вищого господарського Суду України «Про деякі питання практики застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” № 04-5/1193 від 04 квітня 2004 року (надалі за текстом «Рекомендації»), у вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону, судам слід враховувати, що наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника, передбачених частиною першою статті 52 Закону, є достатньою для порушення провадження у справі.

Представлених матеріалів достатньо для порушення справи про банкрутство суб'єкта підприємницької діяльності боржника-юридичної особи за особливостями, передбаченими ст. 52 Закону про банкрутство та призначення розгляду до справи у судовому засіданні.

Заявник в заяві №1333/17 від 14 березня 2012 року посилається на те, що заява про порушення справи про банкрутство Боржника подана в зв'язку з наявністю у Боржника перед Заявником заборгованості  на суму 14 742,25 грн. станом на  14 березня 2012 року по страхових внесках з 01 червня 2010 року, яка підтверджена місячними звітами, а також в назві заяви № 1333/17 від 14 березня 2012 року вказано на факт відсутності Боржника за його місцезнаходженням.

Відповідно до ст. 33, ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до п. 3 ст. 6 Закону про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону про банкрутство, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Таким чином, особливостями провадження у справі про банкрутство за статтею 52 Закону про банкрутство, передбачено спрощення в частині вимог щодо розміру вимог кредитора до Боржника та щодо строку виконання зобов'язань, проте, не зроблено спрощення в частині вимоги про безспірність вимог кредитора до боржника.

Згідно ст. 1 Закону про банкрутство, безспірними вимогами кредиторів є вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до абз. 2 п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»від 18 грудня 2009 року №15, безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".

Згідно до п.п. 1-3 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження", - відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті; судові накази.

Положенням п. 105 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року  15 «Про судову практику в справах про банкрутство»передбачено що згідно зі статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (частина друга), а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (частина п'ята). Згідно з частиною першою статті 18 цього Закону відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. А в статті 20 вказаного Закону визначено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру та довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується. Тому відповідно до вимог статті 34 ГПК допустимими доказами, які можуть підтверджувати дані про відсутність керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, є зазначені витяг чи довідка.

Пунктом 14 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" встановлено, що у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо державному реєстратору повернуто поштового відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Таким чином відповідно до п. 14 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу та запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням не є тотожними.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Абзацом 5 ч. 1 ст. 7 Закону про банкрутство передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство повинна містити: виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.

Частиною 8 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що до заяви кредитора додаються відповідні документи: копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів; докази того, що вартість предмета застави є недостатньою для повного задоволення вимоги, забезпеченої заставою у разі, якщо єдина підтверджена вимога кредитора, який подає заяву, забезпечена активами боржника.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення. Такий самий обов'язок покладається на позивача у разі залучення господарським судом до участі у справі іншого відповідача, заміни господарським судом неналежного відповідача.

Судом встановлено, що наданий Заявником опис вкладення не містить підтвердження його вкладення  до листа, направленого Боржнику – відбитку печатки відповідного поштового відділення та не підтверджує направлення копії заяви з долученими документами Боржнику з описом вкладення.

Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації „Вимоги до оформлення документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 р. № 55, відмітка про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналом”, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Відповідно до п.п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд залишає позов без розгляду, якщо: позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.

Статтею 27 Господарського процесуального кодексу України у абз. 1, 3 передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або ініціативи господарського суду.

Зважаючи на те, що прийняття рішення по справі господарським судом може вплинути на права та обов'язки Дем'янської сільської ради, яка виступила засновником Боржника.

Керуючись ст. ст. 27, 28, 36, 56, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 1, 2, 6-8, 11, 12, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", п. 105 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року  15 «Про судову практику в справах про банкрутство», Суд,  –

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі про банкрутство, прийняти заяву до розгляду.

2. Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 17 квітня 2012 року на 14 год. 30 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, каб. 201).

3. Залучити у якості учасника провадження: Дем'янську сільську раду, 08431, Київська обл., Переяслав-Хмельницький район, с. Дем'янці, вул. Леніна, буд. 52-В;

4. Зобов'язати Заявника на призначене судове засідання надати суду:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, відсутня справа між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав або є рішення цих органів з такого предмету, інші докази, що підтверджують викладені в заяві обставини;

- доказ та правове обґрунтування безспірності вимог Заявника до Боржника у сумі  14 742,25 грн. за заявлений період; постанову про відкриття виконавчого провадження; виконавчий документ на примусове стягнення заборгованості з Боржника;

- оригінали всіх поданих документів для огляду у судовому; надати копії долучених до заяви документів у належним чином засвідчених копіях у відповідності до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України;

- надати належний доказ підтвердження відсутності керівних органів Боржника за місцезнаходженням;

-          реквізити розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання;

-          засвідчену копію неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів; надати письмові пояснення з приводу того, чи забезпечені вимоги Заявника заставою та надати докази того, що вартість предмета застави є недостатньою для повного задоволення вимоги, забезпеченої заставою у разі, якщо єдина підтверджена вимога кредитора, який подає заяву, забезпечена активами боржника;

-          надати належний доказ направлення Боржнику копії заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення на виконання вимог ст. 56 Господарського процесуального кодексу України.

5. Зобов'язати Боржника на призначене судове засідання подати до суду для огляду оригінали документів та належним чином засвідчені копії документів відповідно до ч. 2 статті 36 Господарського-процесуального кодексу України для долучення до матеріалів справи:

- статут в останній редакції, довідку про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- відзив на заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до п. 3 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з підтвердженням чи запереченням щодо факту неплатоспроможності та розміру вимог кредитора; загальною сумою заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам боржника, а також заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах), з відомостями про наявне у боржника майно, у тому числі і кошти, які знаходяться на його рахунках у банках чи інших фінансово-кредитних установах, поштові адреси банків чи інших фінансово-кредитних установ; відомостями про фінансовий стан підприємства, перелік дебіторів і кредиторів із зазначенням їх реквізитів та сум заборгованості;

- документи оцінки вартості наявних майнових активів боржника; правовстановлюючі документи боржника на належне нерухоме майно, витяги Бюро технічної інвентаризації про реєстрацію права власності на нерухоме майно, технічну документацію та правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких розташоване нерухоме майно боржника та інші ділянки, які належать боржнику, свідоцтва про державну реєстрацію транспортних засобів належних боржнику;

- перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості  на момент виникнення права застави;

- місцезнаходження банків, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника; довідки з банку (на банківському фірмовому бланку, завірені печаткою банківської установи) про обороти коштів по всіх рахунках по місяцях за 12 останніх місяців;

- дані про всі наявні розрахункові рахунки в банківських установах та х адреси; довідки всіх банків, які здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника, про внесення документу на безспірне стягнення коштів, в тому числі до картотеки на окремий позабалансовий рахунок;

6. Зобов'язати Боржника провести аудит за останні 24 календарних місяців його господарської діяльності на надати аудиторський висновок суду на призначене судове засідання;

7. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у зв'язку з чим заборонити органам стягнення та органам виконавчої служби стягнення на підставі виконавчих документів та інших документі в, за якими здійснюються стягнення відповідно до законодавства.

8. Попередити сторони про матеріальну відповідальність за неявку в судове засідання та невиконання вимог суду. Зокрема, попередити учасників провадження про те, що відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд, приймаючи рішення, має право: стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

9. Ухвалу надіслати: Управлінню з питань банкрутства у м. Києві та Київській області (03680, Київ, вул.  П. Любченка 15), Відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції (08400, Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Оболонна, буд. 2), державному реєстратору Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації (08400, Київська обл., м. Переяслав–Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, 53), державному нотаріусу Переяслав-Хмельницької державної нотаріальної контори (08400 м. Переяслав-Хмельницький, вул. Шкільна, буд. 49); Копію ухвали надіслати:  Заявникові (08400, Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, буд. 28), Боржнику (08431, Київська обл., Переяслав-Хмельницький район, с. Дем'янці, вул. Леніна, буд. 52-в), державній податковій інспекції Переяслав-Хмельницького району (08400 м. Переяслав-Хмельницький, вул. Б.Хмельницького, буд. 54), Переяслав-Хмельницькому фонду соціального страхування (08400, Київська обл., м. Переяслав –Хмельницький, вул. Б. Хмельницького, 38-а); Дем'янській сільській раді (08431, Київська обл., Переяслав-Хмельницький район, с. Дем'янці, вул. Леніна, буд. 52-В).

Дата набрання чинності ухвалою –26 березня 2012 року;

Термін пред'явлення виконавчого документу до виконання –до 26 березня 2013 року.

Дана ухвала виконується в порядку встановленому для виконання судових рішень, та відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про виконавче провадження” є виконавчим документом.

Суддя                                                                                                    Скутельник П.Ф.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.03.2012
Оприлюднено02.04.2012
Номер документу22234730
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б8/045-12

Ухвала від 29.10.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 15.10.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 14.08.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Постанова від 17.04.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 26.03.2012

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні