Постанова
від 19.09.2011 по справі 4-741/11
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

cpg1251 № 4-741/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.09.2011 года м.Харків

Червонозаводський районний суд м.Харкова у складі: головуючого- Сорока О.П.,

за участю секретаря -Верємєєвої Ю.А.,

прокурора -Іванова.,

за щитника - ОСОБА_1,

розглянувши скаргу ОСОБА_2 на постанову заступника прокурора Харківської області про порушення кримінальної справи № 18110101 за фактом порушення ветеринарних правил працівниками філії ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів при виготовленні та реалізації філії «Світанок»ДП «Агрофірма «Шахтар»ОП «Шахта ім.О.Ф.Засядько»комбікорму для годування індиків КП 12-1С/2, що завдало тяжких наслідків, за ст.251 КК України,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2, який працює начальником виробничої лабораторії філії ДП «Державна продовольчо-зернова Корпорація України»«Ізюмський ДКПХ»звернувся до суду із скаргою, в якій просив суд скасувати постанову заступника прокурора Харківської області про порушення кримінальної справи № 18110101 за фактом порушення ветеринарних правил працівниками філії ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів при виготовленні та реалізації філії «Світанок»ДП «Агрофірма «Шахтар»ОП «Шахта ім.О.Ф.Засядько»комбікорму для годування індиків КП 12-1С/2, що завдало тяжких наслідків, за ст.251 КК України, як таку, що порушена за відсутності законних приводів для порушення кримінальної справи, а також достатніх даних, що вказують на наявність ознак злочину, передбачених ст. 219 КК України.

Зазначив, що постанова про порушення кримінальної справи № 18110101, безпосередньо стосується його інтересів як особи, яка за наявності підстав може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

У судовому засіданні заявник та його представник підтримали доводи, викладені у скарзі, вказали, що кримінальна справа порушена завчасно, у взв'язку з тим, що матеріали перевірки не містять достовірних даних, що саме неякісні корми ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів стали причиною гибелі індиків у філії «Світанок»ДП «Агрофірма «Шахтар»ОП «Шахта ім.О.Ф.Засядько».

Прокурор у судовому засіданні проти задоволення скарги заперечував, зазначив, що при прийнятті рішення про порушення кримінальної справи було дотримано вимог ст.ст. 94, 98 КПК України.

Суд, заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, що стали підставою для порушення кримінальної справи, вважає, що скарга підлягає задоволенню.

Згідно ч.14 ст.236-8 КПК України під час розгляду скарги на постанову про порушення кримінальної справи, суд зобов*язаний перевірити наявність підстав та приводів для винесення вказаної постанови. Відповідно ч.5 ст.94 КПК України наряду з іншими, приводом для порушення кримінальної справи є безпосереднє виявлення прокурором ознак злочину.

Згідно постанови про порушення кримінальної справи, приводом є безпосереднє виявлення прокурором ознак злочину.

Однак, суд зазначає, що на арк.8 матеріалів перевірки є заява директора ДП «Агрофірма «Шахтар»ОСОБА_3 про скоєння злочину, яка на підставі ч.1 ст.94 КПК України також є приводом для порушення кримінальної справи.

Ст.98 КПК України передбачає, що при винесенні постанови про порушення кримінальної справи прокурор зобов*язаний вказати підстави та приводи до порушення кримінальної справи.

В порушення вимог ст..98 КПК України в постанові про порушення кримінальної справи від 21.07.2011 року у якості привода для порушення кримінальної справи не зазначено вищенаведена заява.

Згідно ч.2 ст.94 КПК України підставою для порушення кримінальної справи є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Тобто, на стадії оскарження постанови про порушення кримінальної справи, перевіряється наявність об*єктивних ознак, які характеризують подію як злочин, та закон не вимагає надавати докази чи встановлювати обставини, які можуть бути встановленні тільки при розслідування кримінальної справи та розгляді справи по суті.

Не виходячи за рамки розгляду скарги про скасування постанови про порушення кримінальної справи, суд зазначає, що для вирішення питання про порушення кримінальної справи заступником прокурора Харківської області Лахтюк Л.М. направлені матеріали перевірки на 141 аркуші (матеріали перевірки, а.с.5-7), але представлені до суду матеріали перевірки містять 94 аркуші. Суд звертає увагу також на недостатність даних, що свідчать на наявність ознак злочину в діях працівниками філії ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів при виготовленні та реалізації філії «Світанок»ДП «Агрофірма «Шахтар»ОП «Шахта ім.О.Ф.Засядько»комбікорму для годування індиків КП 12-1С/2.

Так, із заяви директора ДП «Агрофірма «Шахтар»ОСОБА_3, пояснень провідного спеціаліста по птахівництву ДП «Агрофірма «Шахтар» ОСОБА_4 (матеріали перевірки, а.с. 35-37) причиною гибелі індиків є неякісні корми, виготовлені ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів. Згідно експертного висновку № 1589/11 від 13.07.2011р. Маріупольської міської державної лікарні ветеринарної медицини (а.с.11), та висновку ННЦ «ІЕКВМ» № 685 від 18.07.2011р. корми КП 12-1 С/2 є неякісними.

Відповідно пояснень начальника виробничої лабораторії філії ДП «Державна продовольчо-зернова Корпорація України»«Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів»ОСОБА_2 в судовому засіданні та з листа директора філії ОСОБА_5 (а.с.88-90) причиною загибелі індиків можуть бути інші причини ніж неякісні корми. Так, згідно експертному висновку № 24/156/32/20 від 13.07.2011р. Ізюмської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини, № 009901 п/11 від 19.07.2011р. ВЦ ДНДІ з лабораторії діагностики та ветеренарно-санітарної експертизи комбікорм КК 12-1/с2 придатний до реалізації і споживання (а.с.78, 94).

Під час перевірки однозначно не встановлена причина загибелі індиків, а саме не встановлено відповідність якості комбікорму КК 12-1с/2, виготовленому ДП «Державна продовольчо-зернова Корпорація України»«Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів», а також причинний зв'язок між неякісним кормом та загибеллю птиці. Висновок про наявність ознак злочину в діях посадових осіб ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів зроблено на підставі заяви директора та спеціаліста по птахівництву ДП «Агрофірма «Шахтар»та висновків, наданих ними. Однак зазначені особи є зацікавленими, бо саме вони несуть відповідальність за збереження птиці.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що справу за фактом порушення ветеринарних правил працівниками філії ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів при виготовленні та реалізації філії «Світанок»ДП «Агрофірма «Шахтар»ОП «Шахта ім.О.Ф.Засядько»комбікорму для годування індиків КП 12-1С/2, що завдало тяжких наслідків, за ст.251 КК України, порушено передчасно без достатніх на те підстав.

Керуючись ст.236-8 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Скасувати постанову заступника прокурора Харківської області про порушення кримінальної справи № 18110101 за фактом порушення ветеринарних правил працівниками філії ДП «Державна продовольча-зернова корпорація України»Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів при виготовленні та реалізації філії «Світанок»ДП «Агрофірма «Шахтар»ОП «Шахта ім.О.Ф.Засядько»комбікорму для годування індиків КП 12-1С/2, що завдало тяжких наслідків, за ст.251 КК України,

На постанову судді протягом семі діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду. Подача апеляції не зупиняє виконання постанови судді.

Суддя Сорока О.П.

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення19.09.2011
Оприлюднено14.03.2014
Номер документу22336403
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-741/11

Постанова від 23.03.2011

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Олексієнко М. Ю.

Постанова від 28.10.2011

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Біда М. А.

Постанова від 16.09.2011

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Овчаренко Н. Г.

Постанова від 30.06.2011

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Шевцова Т. В.

Постанова від 06.04.2011

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Журба С. О.

Постанова від 13.09.2011

Кримінальне

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Чуприна А. П.

Постанова від 19.09.2011

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Сорока О. П.

Постанова від 07.09.2011

Кримінальне

Комсомольський районний суд м.Херсона

Радченко Г. А.

Постанова від 05.12.2011

Кримінальне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Савченко Г. В.

Постанова від 28.07.2011

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Черненко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні