Ухвала
від 02.04.2012 по справі 15/310/10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/310/10

 

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

 

02.04.12                                                                                      Справа № 15/310/10

Суддя Горохов І.С. розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства “Акціонерний банк “Бізнес Стандарт” про роз'яснення виконання наказу у справі № 15/310/10

За позовом Публічного акціонерного товариства “Акціонерний Банк “Бізнес Стандарт”, 04073, м. Київ, вул. Куренівська, 15а

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Прибій Л”, 70400,Запорізька область, Запорізький район, с. Шевченківське вул. Миру, буд.. 37

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Товариство з обмеженою відповідальністю “Прибій”, 69121, м. Запоріжжя, вул. Ладозька, 40а, кв. 63

про звернення стягнення на предмет іпотеки за договором № КР 56-2007 від 12.09.2007р.

Суддя Горохов І.С.

представники:

від позивача: не з'явився  

від відповідача: не з'явився  

від третьої особи: не з'явився  

          

СУТНІСТЬ СПОРУ:

21.03.2012 до господарського суду Запорізької області надійшла заява Публічного акціонерного товариства “Акціонерний банк “Бізнес Стандарт” про роз'яснення виконання наказу у справі № 15/310/10.

Ухвалою господарського суду від 23.03.2012р. заяву прийнято до розгляду та призначено судове засідання на 02.04.2012р.

Представники позивача, відповідача та третьої особи не направили в судове засідання своїх представників, про причини неявки суду не повідомили, витребувані судом документи не надали.

Розглянувши заяву судом встановлено, що рішенням суду від  14.02.2011р. позовну заяву Публічного акціонерного товариства “Акціонерний Банк “Бізнес Стандарт” до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Прибій Л” за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Товариство з обмеженою відповідальністю “Прибій” про звернення стягнення на предмет іпотеки за договором № КР 56-2007 від 12.09.2007р. задоволено частково.

На виконання вказаного рішення 04.03.2011р. видано наказ про звернення стягнення на предмет іпотеки, а саме: в адміністративній будівлі кімнати №№ 13, 14, 15, 16, 17, 18, які позначені на плані земельної ділянки літерою А; Ґанок, який позначено на плані земельної ділянки до літери А; Склади, які позначені на плані земельної ділянки літерою О; Ворота, які позначені на плані земельної ділянки № 8; паркан, який позначено на плані земельної ділянки № 9, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю “Прибій Л”70400, Запорізька область, Запорізький район, с. Шевченківське, вул. Миру буд. 37 код ЄДРПОУ 33652491 та розташовані за адресою: Запорізька область, Приморський район, м. Приморськ, вул. Єчина буд. 9-а, на загальну суму 3 013 127,31 грн., у т. ч. заборгованість по тілу кредиту в розмірі 2 000 000,00 грн., заборгованість по відсотках в розмірі 766 666,59 грн., сума пені, нарахованої на суму простроченої заборгованості по тілу кредиту в розмірі 178 164,38 грн., суми пені, нарахованої на суму простроченої заборгованості по відсотках в розмірі 68 296,34 грн.

Звернення стягнення здійснити шляхом надання Публічному акціонерному товариству “Акціонерний банк “Бізнес Стандарт”, м. Київ права продажу предмета іпотеки третій особі - покупцеві за ціною, яка буде визначена на підставі оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності, на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна.

Передати в управління Публічному акціонерному товариству “Акціонерний банк “Бізнес Стандарт”, м. Київ предмет іпотеки, а саме: в адміністративній будівлі кімнати №№ 13, 14, 15, 16, 17, 18 які позначені на плані земельної ділянки літерою А; Ґанок, який позначено на плані земельної ділянки до літери А; Склади, які позначені на плані земельної ділянки літерою О; Ворота, які позначені на плані земельної ділянки №8; паркан, який позначено на плані земельної ділянки №9, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю “Прибій Л”70400, Запорізька область, Запорізький район, с. Шевченківське, вул. Миру буд. 37 код ЄДРПОУ 33652491 та розташовані за адресою: Запорізька область, Приморський район, м. Приморськ, вул. Єчина буд. 9-а.

Суму коштів від реалізації предмету іпотеки спрямувати на погашення суми заборгованості за кредитним договором № КР 56 - 2007 від 12.09.2007р. на загальну суму 3 013 127,31 грн., у т. ч. заборгованість по тілу кредиту в розмірі 2 000 000,00 грн., заборгованість по відсотках в розмірі 766 666,59 грн., сума пені, нарахованої на суму простроченої заборгованості по тілу кредиту в розмірі 178 164,38 грн., суми пені, нарахованої на суму простроченої заборгованості по відсотках в розмірі 68 296,34 грн..

06.03.2012р. головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області Кохненко С.С. за наказом № 15/310/10 виданого 04.03.2011р. винесено постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження на підставі п. 8 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження»у зв'язку з тим, що згідно ч. 2 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом. Згідно виконавчого документа способом виконання є: звернення стягнення на майно шляхом надання ПАТ «АБ «Бізнес Стандарт»права продажу предмета іпотеки третій особі –покупцеві за ціною, яка буде визначена на підставі оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності, на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна. Таким чином у виконавчому документі не зазначено заходу примусового виконання рішення зазначеного законом України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч. 1, 2 ст.. 33 Законну України «Про іпотеку»у разі невиконання  або  неналежного виконання боржником основного зобов'язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Право іпотекодержателя на звернення стягнення на предмет іпотеки також виникає з підстав, встановлених статтею 12 цього Закону.

У разі порушення провадження у справі про відновлення платоспроможності іпотекодавця або визнання його банкрутом або при ліквідації юридичної особи - іпотекодавця іпотекодержатель набуває право звернення стягнення на предмет іпотеки  незалежно від настання строку виконання основного зобов'язання, якщо іпотекодержатель і правонаступник іпотекодавця не досягнуть згоди про інше.

Відповідно до ст.. 34 Законну України «Про іпотеку»після прийняття  рішення  про  звернення стягнення на предмет іпотеки і з метою отримання  продукції,  плодів та доходів, забезпечення належного господарського використання переданого в іпотеку нерухомого  майна  згідно з його цільовим призначенням предмет іпотеки на підставі договору між  іпотекодавцем і іпотекодержателем або рішення суду може бути переданий іпотекодержателю  або  іншій  особі в управління на період до його реалізації у порядку, встановленому цим Законом. Управління майном здійснюється відповідно до  законодавства  та  умов,  визначених договором чи рішенням суду.

Продукція, плоди і доходи, отримані в результаті управління предметом іпотеки,  спрямовуються на задоволення  забезпечених іпотекою  вимог іпотекодержателя, якщо інше   не встановлено договором або рішенням суду.

Відповідно до ст.. 38 Законну України «Про іпотеку»якщо рішення суду або договір  про задоволення вимог іпотекодержателя (відповідне  застереження в іпотечному договорі) передбачає право іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки будь-якій особі-покупцеві,  іпотекодержатель зобов'язаний за 30 днів до укладення договору купівлі-продажу письмово повідомити іпотекодавця та всіх осіб, які мають зареєстровані у встановленому законом порядку права чи вимоги на предмет іпотеки, про свій намір укласти цей договір. У разі невиконання цієї умови іпотекодержатель несе відповідальність перед такими особами за відшкодування завданих збитків.  

Протягом тридцятиденного строку з дня отримання такого повідомлення особа, яка має зареєстровані права чи вимоги на предмет іпотеки, вправі письмово повідомити іпотекодержателя про свій намір купити предмет іпотеки. З дня отримання іпотекодержателем цього повідомлення вказана соба набуває переважне право на придбання предмета іпотеки у іпотекодержателя. Якщо таких повідомлень надійшло декілька, право на придбання предмета іпотеки у іпотекодержателя належить особі, яка має вищий пріоритет своїх зареєстрованих прав чи вимог.

Якщо особа, яка висловила намір придбати предмет іпотеки, ухиляється або з інших причин не вчиняє дій до укладення договору купівлі-продажу предмета іпотеки з   іпотекодержателем протягом 5 днів  після закінчення вказаного вище тридцятиденного строку, вона втрачає право на придбання предмета іпотеки. Це право переходить до інших  осіб, які висловили намір придбати предмет іпотеки, відповідно до пріоритету їх прав і вимог.

Якщо особи, які  мають зареєстровані  права чи  вимоги  на предмет іпотеки, не висловили  наміру його придбати, іпотекодержатель вправі продати предмет іпотеки будь-якій іншій особі на власний розсуд.

Дії щодо продажу предмета іпотеки та укладання договору купівлі-продажу  дійснюються іпотекодержателем від свого імені, на підставі іпотечного договору, який містить  застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, що передбачає право іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки, без необхідності отримання  для цього    будь-якого окремого уповноваження іпотекодавця.

Ціна продажу предмета іпотеки встановлюється за згодою між іпотекодавцем і  іпотекодержателем або на підставі оцінки майна суб'єктом  оціночної  діяльності, на рівні, не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна. У разі невиконання цієї умови іпотекодержатель несе відповідальність перед іншими особами згідно з пріоритетом та розміром їх зареєстрованих прав чи вимог та перед іпотекодавцем в останню чергу за відшкодування різниці між ціною продажу  предмета  іпотеки  та звичайною ціною на нього.

Розподіл  коштів від продажу предмета іпотеки між іпотекодержателем та іншими особами, що мають зареєстровані права чи вимоги на предмет іпотеки, здійснюється відповідно до встановленого пріоритету та розміру цих прав чи вимог. Решта виручки повертається іпотекодавцю.

Іпотекодержатель, який  реалізував предмет іпотеки, надсилає іпотекодавцю, боржнику, якщо він є відмінним від іпотекодавця, та іншим іпотекодержателям звіт про розподіл  коштів  від продажу предмета іпотеки.

Іпотекодавець і боржник, якщо він є відмінним від іпотекодавця, мають право виконати основне зобов'язання протягом тридцятиденного строку, вказаного в частині першій цієї статті, згідно з умовами та з наслідками,  встановленими статтею 42  цього Закону.

Договір купівлі-продажу предмета іпотеки, укладений відповідно до цієї статті, є правовою  підставою для реєстрації права  власності  покупця  на  нерухоме  майно,  що було предметоміпотеки.

Відповідно до ст.. 39 Законну України «Про іпотеку»у разі задоволення судом позову про звернення стягнення на предмет іпотеки у рішенні суду зазначаються: загальний розмір  вимог та всі його складові, що підлягають сплаті іпотекодержателю з вартості предмета іпотеки; опис нерухомого майна, за рахунок якого підлягають задоволенню вимоги іпотекодержателя; заходи щодо забезпечення збереження предмета іпотеки або передачі його в управління на період до його реалізації, якщо такі необхідні; спосіб реалізації    предмета   іпотеки шляхом проведення прилюдних торгів або застосування процедури продажу,  встановленої статтею 38 цього Закону; пріоритет та розмір вимог інших кредиторів, які підлягають задоволенню з вартості предмета іпотеки; початкова ціна предмета іпотеки для його  подальшої реалізації.

Одночасно з рішенням про звернення стягнення на предмет іпотеки суд за заявою  іпотекодержателя виносить рішення про виселення мешканців за наявності підстав,  передбачених законом, якщо предметом іпотеки є житловий будинок або житлове приміщення.

Суд вправі відмовити у задоволенні позову іпотекодержателя про дострокове звернення  стягнення на предмет іпотеки, якщо допущене боржником або іпотекодавцем,  якщо він є відмінним від боржника, порушення основного зобов'язання чи іпотечного договору не завдає збитків іпотекодержателю і не змінює обсяг його прав.

Відстрочка виконання рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки не допускається у разі, якщо:  іпотеку включено до іпотечного пулу; відстрочка може призвести до істотного погіршення фінансового стану іпотекодержателя; проти іпотекодавця чи  іпотекодержателя  порушено справу про банкрутство.

Відповідно до ст.. 41 Законну України «Про іпотеку»реалізація предмета іпотеки, на який звертається стягнення за рішенням суду або за виконавчим написом нотаріуса,  проводиться, якщо  інше  не  передбачено  рішенням  суду, шляхом  продажу   на прилюдних торгах  у межах процедури виконавчого провадження, передбаченої Законом  України  «Про    виконавче    провадження»з дотриманням вимог цього Закону.

Реалізація предмета іпотеки здійснюється у населеному пункті за місцем його розташування, а якщо предмет іпотеки перебуває за межами населеного пункту, його   реалізація здійснюється у найближчому населеному пункті або районному центрі на території, на яку поширюються  повноваження  відділу  державної  виконавчої служби, на виконанні якого перебуває рішення суду, або виконавчий напис нотаріуса про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Відповідно до ст.. 54 Закону України «Про виконавче провадження»звернення   стягнення на заставлене майно в порядку примусового виконання допускається за виконавчими документами для задоволення вимог стягувача - заставодержателя.

Примусове звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється державним  виконавцем з урахуванням положень Закону України «Про іпотеку».

Статтею 115 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є  обов'язковими  на  всій  території України і виконуються у порядку, встановленому  Законом  України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст.. 116 виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом. Наказ видається стягувачеві або надсилається йому після набрання судовим рішенням законної сили. Накази про стягнення судового збору надсилаються до місцевих органів державної податкової служби.

Відповідно до п. 1 ст.. 117 наказ  має  відповідати  вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом   України   «Про    виконавче    провадження».

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про виконавче провадження” виконавчими документами є, зокрема, судові накази.

Відповідно до ст.. 18 Закону України «Про виконавче провадження»у виконавчому документі зазначаються:

1) назва і дата видачі  документа,  найменування  органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;

2) дата прийняття і  номер рішення, згідно з яким видано документ;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний  код  суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності  (для  юридичних  осіб), індивідуальний ідентифікаційний  номер стягувача та  боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі  суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ,  які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню,  зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;

4) резолютивна частина рішення;

5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;

6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Відповідно до ст.. 34 Закону України  «Про виконавче провадження»у разі якщо викладена у виконавчому документі резолютивна частина рішення є незрозумілою,  державний виконавець або сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду, який видав виконавчий  документ,  із  заявою про роз'яснення відповідного рішення. У  разі  якщо  зміст виконавчого документа є незрозумілим, державний виконавець або  сторони  виконавчого  провадження  мають право звернутися до органу (посадової особи), який  видав виконавчий  документ,  із заявою про роз'яснення змісту цього документа. Суд або орган  (посадова особа), який видав виконавчий документ, зобов'язаний розглянути заяву  державного  виконавця  у десятиденний строк з дня її надходження і у разі необхідності дати відповідне роз'яснення рішення чи змісту документа, не змінюючи їх редакції.

В наказі господарського суду від 04.03.2011р. по справі № 15/310/10 судом однозначно та зрозуміло викладено зміст постановленого рішення та спосіб його виконання, виходячи із встановлених обставин справи. Наказ з примусового виконання рішення підлягає виконанню органом державної виконавчої служби в порядку, передбаченому Законом України “Про виконавче провадження” з урахуванням положень Закону України «Про іпотеку».

Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.. 34 Законом  України «Про виконавче провадження»суд, -

УХВАЛИВ:

          Заяву Публічного акціонерного товариства “Акціонерний банк “Бізнес Стандарт” про роз'яснення виконання наказу у справі № 15/310/10 задовольнити.

Роз'яснити, що виконання наказу від 04.03.2011р., виданого на виконання  рішення господарського суду Запорізької області від 14.02.2011р. по справі № 15/310/10 слід проводити з урахуванням даної ухвали та у відповідності до приписів Закону України «Про виконавче провадження»з урахуванням положень Закону України «Про іпотеку».   

                  Суддя                                                                                     І.С. Горохов

    

    

       

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення02.04.2012
Оприлюднено12.04.2012
Номер документу22501963
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/310/10

Ухвала від 26.09.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 18.09.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 04.09.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 13.03.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 30.01.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 30.01.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 12.01.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 09.12.2016

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 20.12.2010

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 29.11.2010

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні