29/463-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" жовтня 2008 р. Справа № 29/463-08
вх. № 7647/5-29
Суддя господарського суду
при секретарі судового засідання
за участю представників сторін:
позивача - Лисенко М.В. відповідача - Тарасов А.Г.
розглянувши справу за позовом
ТОВ "Сіндерела", м. Харків
до Харківська міська рада, м. Харків
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить суд прийняти в експлуатацію та визнати за ним право власності на об"єкт нерухомого майна літ. А-2 загальною площею 57,5 кв.м. з яких по першому поверху 30 кв.м., по другому поверху 27,5 кв.м. за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що позивачем порушено порядок вирішення питань, пов*язаних із самочинним будівництвом.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд встановив, що позивачем за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24 було побудовано нежитлову будівлю площею 57,5 кв.м.
01.08.08 між позивачем та відповідачем було підписано договір оренди земельної ділянки для експлуатації нежитлової будівлі за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24 .
Ст. 319 ЦК України закріплено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-яки дії, які не суперечать закону.
В результаті проведеного будівництва Позивачем було створено новий об'єкт права власності.
За результатами технічної інвентаризації проведеної комунальним підприємством “Харківське міське бюро технічної інвентаризації”, відображеної в технічному паспорті позивач збудував нежитлову будівлю літ. А-2 загальною площею 57,5 кв.м. з яких по першому поверху 30 кв.м., по другому поверху 27,5 кв.м. за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24.
Виходячи з того, що будівництво спірних приміщень проводилось без отримання належного дозволу на початок будівельних робіт та даний об'єкт не був прийнятий в експлуатацію в установленому порядку, він вважається самочинно збудованим.
З метою підтвердження можливості подальшої безпечної експлуатації реконструйованих приміщень Позивачем було замовлено у АТ "Флас" технічний висновок, відповідно до якого стан будівельних конструкцій задовільний, відповідає своєму призначенню та вони придатні до подальшої експлуатації.
Згідно ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) цією особою, якщо інше не передбачено договором або законом.
Згідно ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, а відповідно до ч.2 ст. 16 Цивільного кодексу України одним із способів захисту цивільного права є його визнання. Також, слід зазначити, що підставою для проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно відповідно до п. 10 додатку № 1 до Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно затвердженого наказом Мін'юсту № 7/5 від 07.02.2002 р. є рішення судів, третейських судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності. Зважаючи на викладене вище, суд, визнав позовні вимоги в частині визнання права власності на об"єкт нерухомого майна літ. А-2 загальною площею 57,5 кв.м. з яких по першому поверху 30 кв.м., по другому поверху 27,5 кв.м. за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24, обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Розглянувши позовні вимоги щодо прийняття об"єкту нерухомого майна літ. А-2 загальною площею 57,5 кв.м. з яких по першому поверху 30 кв.м., по другому поверху 27,5 кв.м. за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24 в експлуатацію, суд встановив наступне.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України „право на звернення до господарського суду”, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
Відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України „Справи, підвідомчі господарським судам”, Господарським судам підвідомчі:
1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів;
2) справи про банкрутство;
3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;
4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також, між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Відповідно до статті 13 Господарського процесуального кодексу України „Справи, підсудні місцевим господарським судам”, місцеві господарські суди розглядають у першій інстанції усі справи, підвідомчі господарським судам.
Таким чином, вимога позивача про прийняття об"єкту нерухомого майна літ. А-2 загальною площею 57,5 кв.м. з яких по першому поверху 30 кв.м., по другому поверху 27,5 кв.м. за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24 в експлуатацію, не підлягає розгляду в господарських судах, у зв"язку з чим, провадження по справі в цій частині сляд припинити відповідно до п. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України,
За таких обставин, керуючись ст. ст. 1, 2, 12, 13, 22, 33, 34, 43, 44-49, п. 1 ст. 80, ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати за ТОВ "Сіндерелла" (м. Харків, вул. Пушкінська, 7, код 14065670) право власності на об"єкт нерухомого майна літ. А-2 загальною площею 57,5 кв.м. з яких по першому поверху 30 кв.м., по другому поверху 27,5 кв.м. за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 24.
В решті позову провадження по справі припинити.
Суддя
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2008 |
Оприлюднено | 13.11.2008 |
Номер документу | 2288647 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Тихий П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні