33/74-08-4424
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"11" листопада 2008 р.Справа № 33/74-08-4424
За позовом: Одеського обласного орендного підприємства «Кіновідеопрокат», м. Одеса
до відповідача: комунального підприємства «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості», м. Одеса
про визнання права власності.
За участю представників сторін:
від позивача: Батраков Р.А., довіреність у матеріалах справи;
від відповідача: Столяр О.О, довіреність в матеріалах справи
СУТЬ СПОРУ: позивачем у справі заявлені вимоги про визнання права власності на нерухомі об'єкти, споруджені та введені ним в експлуатацію, розташовані за адресою: м. Одеса, Адміральський проспект –38.
Розглядом матеріалів справи, поясненнями представників сторін встановлено:
Одеське обласне орендне підприємство «Кіновідеопрокат», Статут якого зареєстровано рішенням виконкому Приморської районної ради м. Одеси № 530 від 22 червня 1990 року та перереєстровано 29 січня 1993 року (реєстраційний № 129), є правонаступником прав та обов'язків Одеського обласного орендного виробничого об`єднання «Кіновідеопрокат», створеного на базі Одеської обласної контори по прокату кінофільмів і управління кінофікації Одеського облвиконкому.
Одеська обласна контора по прокату кінофільмів є правонаступником Одеської контори «Главкінопрокат», якій рішенням виконкому Кагановичської районної ради м. Одеси № 13 від 26 травня 1953 року, підтвердженого рішенням виконкому Одеської міської ради № 699 від 25 червня 1953 року, відведено у користування земельну ділянку площею 1,0 га по вул. Адміральський проспект, 38 м. Одеси. Згідно акту відведення земельної ділянки в натурі та її плану обласній конторі «Главкінопрокат»виділено у користування 8 812 м.кв. землі, яка знаходиться за адресою: м. Одеса, Адміральський проспект, 38.
У 1990 році Одеським обласним виробничім об`єднанням «Кіновідеопрокат»укладено договір оренди державного майна, балансовою вартістю (станом на 1 квітня 1990 року) 18 777 000 крб., з нарахованим зносом у сумі 7 517 000 крб. з головним управлінням кіновідеопрокату Міністерства культури України, зі строком дії договору з 01 квітня 1990 року по 31 грудня 1995 року.
У зв'язку із зміною діючого законодавства, зазначений договір переукладено 30 грудня 1992 року, у якому орендодавцем, правонаступником головного управління кіновідеопрокату Міністерства культури України було визначено Фонд державного майна України в особі Одеського регіонального відділення ФДМ України, а орендарем - організація орендарів Одеського обласного виробничого об`єднання «Кіновідеопрокат», як правонаступник Одеського обласного виробничого об`єднання «Кіновідеопрокат».
Відповідно до положень п. п. 2.1, 2.3 договору оренди державного майна від 30 грудня 1992 року передача майна в оренду не змінює права власності на зазначене майно. Власником орендованого майна є орендодавець, а орендар володіє і користується ним на протязі терміну оренди, який визначено строками договору з 30 грудня 1992 року по 30 грудня 1997 року. Власністю орендаря є майно, створене за рахунок своїх коштів, повністю амортизоване обладнання, амортизаційні відрахування, нараховані на власні основні фонди, а також матеріальні цінності, які не входять до складу орендованого майна, отримані і придбані відповідно до законодавства.
У зв'язку з передачею майна виробничого підприємства «Кіновідеопрокат»з державної власності у власність територіальної громади області в особі Одеської обласної ради, 20 квітня 1998 року управлінням Одеської обласної ради у справах майна та інвестицій, яке визначено правонаступником Фонду державного майна України в особі Одеського регіонального відділення ФДМ України, та Одеським обласним орендним підприємством «Кіновідеопрокат»пролонговано договір оренди від 30 грудня 1992 року до 30 грудня 2002 року.
У грудні 1998 року сторонами угоди від 20 квітня 1998 року внесено зміни до договору від 30 грудня 1992 року, та пролонговано його дію до 30 грудня 2006 року. Сторонами угоди визначено (п. 3.5; 4.1), що орендна плата не враховую плату за землю, комунальні платежі тощо, які орендар повинен сплачувати самостійно у встановлений законодавством термін. Амортизаційні відрахування за орендоване майно залишаються у розпорядження орендаря і вирисовуються ним на капітальне відновлення орендованих основних фондів та в інших напрямках, передбачених чинним законодавством.
Відповідно до п. 7 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України, п. 18 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16 квітня 2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ», громадяни та юридичні особи зберігають право на земельні ділянки, одержані ними до 01 січня 2002 року у власність, у користування у розмірах, що були передбачені чинним законодавством.
Як належний користувач земельної ділянки, відведеної попередникам позивача, він згідно положень діючих у 1990-2002 роках земельного законодавства, ст.. 95 Земельного кодексу України (220 р.) користується правом споруджувати на земельній ділянці жилі будинки, виробничі та інші будівлі та споруди.
Керуючись положеннями Закону України «Про підприємства», розділу V Статуту Одеського обласного орендного підприємства «Кіновідеопрокат», щодо права підприємства самостійно розподіляти прибуток, отриманий у результаті виробничої діяльності підприємства, умовами договору оренди основних фондів від 30 грудня 1992 року з подальшими змінами та доповненнями, з метою створення умов для зберігання обладнання, агрегатів, транспортних засобів, іншого майна орендного підприємства, організації роботи автопарку підприємства позивач на відведеній йому у користування земельній ділянці по вул. Адміральський проспект, 38 у м. Одесі у 1990-2003 роках здійснив будівництво:
1. складу зберігання агрегатів та кінообладнання загальною площею 263,84 м.кв. (літера «Е»за схематичним планом);
2. 2-х гаражних боксів загальною площею 75,36 м.кв. (літера «Р1»за схематичним планом);
3. будівлі перепускного пункту загальною площею 23,5 м.кв. (літера «С»за схематичним планом);
4. автозаправної станції із 2-х боксів відповідною площею 9,62 м.кв. та 7,33 м.кв. (літери «З», «И»за схематичним планом);
5. кам`яної капітальної огорожі по периметру (межі) земельної ділянки, висотою 2,50 м та довжиною 313,89 м.;
6. твердого (асфальтного) покриття господарської території земельної ділянки загальною площею 3 819 м.кв. («І»за схематичним планом).
Будівництво здійснювалось за рахунок доходів, отриманих орендним підприємством при здійсненні господарської діяльності без залучення бюджетних коштів.
Для виконання проектних та будівельних робіт наказом ОВО «Кіновідеопрокат»№ 03 від 21 січня 1993 року створено госпрозрахунковий відділ комплексного проектування, будівельно-монтажну бригаду, отримана ліцензія управління містобудування та архітектури Одеської облдержадміністрації ОД № 00739 на виконання проектних робіт у будівництві.
На підставі акту робочої комісії від 16 вересня 1991 року по прийманню складу зберігання агрегатів та кінообладнання, 2-х гаражних боксів, будівлі перепускного пункту, створеної за наказом ОВО «Кіновідеопрокат» № 95 від 16.09.1991 р., наказом № 96 від 16 вересня 1991 року на баланс орендного підприємства зараховано приміщення:
1. складу зберігання агрегатів та кінообладнання загальною площею 263,84 м.кв.;
2. 2-х гаражних боксів загальною площею 75,36 м.кв.;
3. будівлі перепускного пункту загальною площею 23,5 м.кв.;
На підставі акту робочої комісії від 23 травня 1995 року по прийманню резервуару для нафтопродуктів, створеної за наказом ОООП «Кіновідеопрокат»№ 66 від 23.05.1995 р., наказом № 67 від 23 травня 1995 року на баланс орендного підприємства зараховано будівлю резервуару для зберігання нафтопродуктів із устаткуванням для заправки паливом (блок-пункт автозаправної станції) із 2-х боксів відповідною площею 9,62 м.кв. та 7,33 м.кв.
Відповідно до вимог ст. 331 Цивільного кодексу України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди) виникає з моменту завершення будівництва.
Згідно положень ст. 182 ЦК України, ст. ст. 2, 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід и припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є офіційним визнанням і підтвердженням державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень та здійснюється на підставі правовстановлюючих документів, визначених законодавством.
Сукупний аналіз матеріалів справи, положень ст. 23 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», згідно вимог якої орендареві належить право власності на виготовлену продукцію, в тому числі у незавершеному виробництві, та доход (прибуток) отриманий від орендованого майна, амортизаційні відрахування на майно, що є власністю орендаря, а також на набуте орендарем відповідно до законодавства інше майно, свідчить про наявність належних підстав для визнання права власності Одеського обласного орендного підприємства «Кіновідеопрокат»на приміщення складу зберігання агрегатів та кінообладнання, 2-х гаражних боксів, перепускного пункту, автозаправної станції із 2-х боксів, а також на кам`яну капітальну огорожу по периметру (межі) земельної ділянки, та тверде (асфальтне) покриття господарської території земельної ділянки, збудованих позивачем за рахунок власних коштів на відведеній йому земельній ділянці по вул. Адміральський проспект, 38 у м. Одесі.
Враховуючи вищевикладене позовні вимоги у справі підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 182; 331 ЦК України, ст. ст. 1-4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», ст. ст. 82-84 ГПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги у справі задовольнити.
2. Визнати право власності Одеського обласного орендного підприємства «Кіновідеопрокат» (код ЄДРПОУ 02403788 м. Одеса, вул. Адміральський проспект, 38) на збудовані на земельній ділянці за адресою м. Одеса вул. Адміральський проспект, 38, зазначені у матеріалах технічної інвентаризації від 17 жовтня 2002 року, складених КП «Одеське МБТІ та РОН», літерою «Е»приміщення складу зберігання агрегатів та кінообладнання загальною площею 263,84 м.кв. вартістю 81 869 грн 00 коп; літерою «Р1»приміщення 2-х гаражних боксів загальною площею 75,36 м. кв. вартістю 9 930 грн 00 коп; літерою «С»приміщення будівлі перепускного пункту загальною площею 23,5 м. кв. вартістю 6 020 грн 00 коп; літерами «З», «И»приміщення автозаправної станції із 2-х боксів відповідною площею 9,62 м. кв. та 7,33 м.кв. вартістю 4 442 грн 00 коп; та кам`яну капітальну огорожу по периметру (межі) земельної ділянки, висотою 2,50 м та довжиною 313,89 м., та тверде (асфальтне) покриття господарської території земельної ділянки загальною площею 3 819 м.кв. («І»за схематичним планом).
Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»п. 10 додатку 1 до п. 2.1 Тимчасового положення «Про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно»рішення суду про визнання права власності, що набрало законної сили, є правовстановлювальним документом на підставі якого проводиться реєстрація прав власності на об`єкти нерухомого майна.
Рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України..
Суддя Д.Т.Мазур
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2008 |
Оприлюднено | 18.11.2008 |
Номер документу | 2323509 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Мазур Д.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні