cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
09.04.12р. Справа № 8/5005/1181/2012
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Зовнішньоторгової фірми "МІКомп", (м. Дніпродзержинськ)
до Управління житлового господарства Дніпродзержинської міської ради, (м. Дніпродзержинськ)
Третя особа: Дніпродзержинська міська рада, (м. Дніпродзержинськ)
про стягнення заборгованості за договором № 29/07-1 підряду капітального ремонту фасаду житлового будинку пр. Леніна, 51 від 29.07.10р. у розмірі 120 570,52 грн.
Суддя Дубінін І.Ю.
Представники:
Від позивача: ОСОБА_1 - представник (дов. б/№ від 28.02.12р.)
від відповідача: не з'явився
від третьої особи: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Зовнішньоторгова фірма "МІКомп" (далі-позивач) звернулося до господарського суду із позовом до Управління житлового господарства Дніпродзержинської міської ради (далі-відповідач) за участю Дніпродзержинської міської ради (далі-третя особа) про стягнення заборгованості за договором № 29/07-1 підряду капітального ремонту фасаду житлового будинку пр. Леніна, 51 від 29.07.10р. у розмірі 120 570,52 грн.
Сума позову складається з суми основного боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов'язань за договором № 29/07-1 підряду капітального ремонту фасаду житлового будинку пр. Леніна, 51 від 29.07.10р., в частині повного та своєчасного розрахунку за виконані підрядні роботи.
Третя особа у судове засідання не з'явилась, але надіслала до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд розгляд справи здійснити на розсуд суду на підставі матеріалів, які знаходяться у судовій справі без участі представника третьої особи Дніпродзержинської міської ради.
Відповідач у судове засідання не з'явився, витребувані судом документи не надав, але були належним чином повідомлені про час і місце судового засідання.
За таких обставин господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
При цьому, суд вважає достатніми матеріали справи для слухання справи у відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
Розгляд справи відкладався з 28.02.12р. на 13.03.12р. та з 13.03.12р. на 09.04.12р.
В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
29.07.10р. між Управлінням житлового господарства Дніпродзержинської міської ради, як замовник, та Товариством з обмеженою відповідальністю зовнішньоторгової фірми "МіКомп", як підрядник, було укладено договір підряду капітального ремонту фасаду житлового будинку пр. Леніна, 51, згідно умов якого замовник доручає, а підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов цього договору виконання підрядних робіт з капітального ремонту фасаду житлового будинку пр. Леніна, 51 (далі-роботи).
Строком договору є час, протягом якого сторони будуть здійснювати свої права та виконувати свої обов'язки відповідно до договору. Цей договір набуває чинності з дня його підписання і діє до 31.12.10р. закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору (п.п. 65, 66 договору).
Згідно п. 3 договору, склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання підряднику, визначені кошторисною документацією, яка є невід'ємною частиною договору.
Строки виконання робіт, з поважних причин, та за письмовою згодою сторін можуть змінюватися із внесенням відповідних змін у договір шляхом укладення додаткової угоди (п. 7 договору).
Відповідно до п. 9 договору, вартість підряду за договором визначається на основі кошторису (додаток № 2), що є невід'ємною частиною договору, є твердою і складає 268 890,00 грн., в т.ч. ПДВ у розмірі 20%, що становить 44 815,00 грн. Ціна однієї одиниці об'єкту підряду є твердою і встановлюється сторонами у протоколі узгодження ціни, який є невід'ємною частиною цього договору (додаток № 4).
Відповідно до зазначеного договору, підрядник взяв на себе обов'язок у встановлений договором строк до 31.12.10р. забезпечити в повному обсязі виконання підрядних робіт з капітального ремонту фасаду житлового будинку по пр. Леніна, 51 в місті Дніпродзержинську, визначені кошторисною документацією, а друга сторона, замовник, взяла на себе обов'язки: забезпечення робіт документацією із врахуванням положень загальних умов та інших нормативних документів (п. 22 договору); передати підряднику фронт та дозвільну документацію протягом трьох днів з дня підписання договору (п. 30 договору); здійснення контролю за якістю робіт та матеріалів (п. 35 договору); підписати додані підрядником документи, що підтверджують виконання робіт та здійснити оплату виконаних робіт протягом десяти робочих днів з дня підписання документів замовником, відповідно до п. 7 ст. 51 Бюджетного кодексу України (п. 42 договору).
Розрахунки за виконані роботи будуть здійснюватися із урахуванням технічного завдання замовника на підставі актів виконаних робіт, при наявності бюджетного фінансування, з відтермінуванням платежу до 45-ти календарних днів за повністю завершені роботи, підтверджені актом приймання-передачі (п. 40 договору).
Управління житлового господарства Дніпродзержинської міської ради здійснює попередню оплату на матеріали у розмірі 14,75%, а саме 39 664,00 грн., у т.ч. ПДВ -20% - 6 610,67 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю зовнішньоторгова фірма "МіКомп" визначає обсяги та вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті, та готує відповідні документи і подає їх для підписання та прийому замовником робіт. Управління житлового господарства Дніпродзержинської міської ради зобов'язано підписати подані підрядником документи, що підтверджують виконання робіт, або обґрунтувати причини відмови від їх підписання протягом п'яти днів з дня одержання.
Оплата виконаних робіт здійснюється протягом десяти робочих днів з дня підписання документів замовником, відповідно до п. 7 ст. 51 Бюджетного кодексу України. У разі затримки бюджетного фінансування, розрахунок за виконані роботи здійснюється протягом 7 банківських днів з дати отримання замовником бюджетного призначення на фінансування закупівлі на свій реєстраційний рахунок.
На виконання умов договору, позивач в повному обсязі виконав передбачений обсяг підрядних робіт з капітального ремонту фасаду житлового будинку по пр. Леніна, 51, у визначені кошторисною документацією та обумовлений договором строк. В період вересня-грудня 2010 року підрядником були підготовлені та подані замовнику акти виконаних будівельних робіт форми № КБ-2а за вересень-грудень 2010 року для підписання та прийому будівельних робіт, які замовником були прийняті та належним чином підписані, а саме:
- 30.09.10р. за вересень на суму 142 400,88 грн.
- 20.10.10р. за жовтень на суму 69 453,31 грн.
- 23.12.10р. за грудень на суму 42 268,32 грн.
Однак, відповідач взяті на себе зобов'язання щодо здійснення повного розрахунку за прийняті підрядні роботи по капітальному ремонту фасаду житлового будинку виконав частково, оплативши із загальної суми вартість виконаних будівельних робіт лише 133 551,99 грн.
Неоплачена відповідачем сума виконаних робіт складає у розмірі 120 570,52 грн., що підтверджується актом взаємних розрахунків станом на 01.01.12 року підписаний сторонами та скріплений печатками підприємств (а.с. 64).
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем за прийняті роботи по капітальному ремонту фасаду житлового будинку по пр. Леніна, 51 складає у розмірі 120 570,52 грн.
Відповідно до п. 57 договору, сторони зобов'язувалися докласти зусиль для вирішення спорів у досудовому порядку, в тому числі шляхом проведення переговорів пошуку взаємоприйнятих рішень. Виконуючи зазначене зобов'язання позивач листом від 12.05.11р. зверталося до боржника - відповідача з пропозицією погасити заборгованість по договору в сумі 120 570,52 грн. та перерахувати її на розрахунковий рахунок позивача, яке було залишено відповідачем без відповіді та задоволення.
25.11.11р. позивач направив відповідачу претензію з додатком документів, підтверджуючих факт невиконання ним взятих на себе зобов'язань щодо здійснення розрахунку за виконані підрядні будівельні роботи на загальну суму 120 570,52 грн., яка відповідачем залишена без розгляду та уваги.
Із вищевказаних підстав, позивач двічі зверталось до міського голови Дніпродзержинська, як головного розпорядника бюджетних коштів, з приводу прийняття заходів до погашення відповідачем суму заборгованості за здійснення капітального ремонту фасаду житлового будинку по пр. Леніна, 51 в місті Дніпродзержинську, на які відповіді також не отримано.
На підставі викладеного, відповідно договору, позивач просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості за здійснення капітального ремонту фасаду житлового будинку по пр. Леніна, 51 в місті Дніпродзержинську у розмірі 120 570,52 грн.
На момент розгляду справи відповідач доказів погашення суми заборгованості у розмірі 120 570,52 грн. не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.
Приймаючи рішення господарський суд виходить із наступного.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).
Відповідно до ст. 854 Цивільного кодексу України встановлено, що замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк.
Згідно зі ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, одностороння відмова вiд зобов'язання або одностороння змiна його умов не допускається, якщо iнше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином вiдповiдно до умов договору та вимог цього Кодексу, iнших актiв цивiльного законодавства. Якщо у зобов'язаннi встановлений строк (термiн) його виконання, то воно пiдлягає виконанню у цей строк (термiн).
Згідно п. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).
Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
При викладених обставинах вимогу позивача щодо стягнення заборгованості з оплати за виконані підрядні будівельні роботи у сумі 120 570,52 грн. слід визнати обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.
Викладене є підставою для задоволення позовних вимог у повному обсязі. Судові витрати по справі слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 599, 610, 611, 612, 854 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 193, 218 Господарського кодексу України, ст. 49, ст. 75, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Управління житлового господарства Дніпродзержинської міської ради (51931, м. Дніпродзержинськ, пл. Дзержинського, 2; р/р 35419006010683 в ГДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 34827386) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Зовнішньоторгової фірми "МіКомп" (51931, м. Дніпродзержинськ, пр. Леніна, 43; р/р 26002300004201 у ПАТ "ПлатинумБанк" м. Київ, МФО 380388, ІПН 218737404725, код ЄДРПОУ 21873749) - 120 570 (сто двадцять тисяч п'ятсот сімдесят) грн. 52 коп. основного боргу, 2 411 (дві тисячі чотириста одинадцять) грн. 41 коп. витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя І.Ю. Дубінін
Повне рішення складено 17.04.12р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2012 |
Оприлюднено | 07.05.2012 |
Номер документу | 23539200 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дубінін Ігор Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні