Рішення
від 17.04.2012 по справі 5010/368/2012-5/31
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 квітня 2012 р. Справа № 5010/368/2012-5/31

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Г.З.Цюх

при секретарі судового засідання І.В.Григорчук

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго",

вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76000;

в особі філії "Коломийський міський район електричних мереж",

вул. Русина, 4, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200;

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС",

вул. Староміська,88, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200;

про стягнення недоврахованої електроенергії в сумі 7 663, 25 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_2 - юрисконсульт, (довіреність № 431 від 14.10.2011 року), паспорт серії НОМЕР_1 виданий Коломийським РВ УМВС в Івано- Франківській області 12.05.1996 року;

від відповідача: ОСОБА_3 - представник, (довіреність серії ВРІ № 194032 від 22.02.2011 року), посвідчення № 732 від 28.04.2010 року;

в с т а н о в и в :

Публічне акціонерне товариство "Прикарпаттяобленерго", м. Івано-Франківськ в особі філії "Коломийський міський район електричних мереж", м. Коломия звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС", м. Коломия про стягнення 7 663, 25 грн. недоврахованої електроенергії.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 02.04.2012 року порушено провадження у справі, розгляд справи в судовому засіданні призначено на 17.04.2012 року.

Представник позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву від 17.04.2012 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, враховуючи вимоги чинного законодавства, в тому числі і ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.

28.04.2007 року між ВАТ "Прикарпаттяобленерго" в особі Коломийського МРЕМ та ТзОВ "АВС" укладено договір про постачання електричної енергії № 620.

Відповідно до п.1 договору постачальник (позивач) продає електричну енергію споживачу (відповідачу) для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 80,0 кВА (кВт), а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Точка продажу електричної енергії: на межі балансової належності між постачальником та споживачем.

26.10.2011р. представниками ВАТ "Прикарпаттяобленерго" - філії Коломийського МРЕМ проведено обстеження схеми живлення та обліку електроенергії цеху ТзОВ "АВС", що знаходиться в м. Коломия, вул. Староміська, 88 та виявлено порушення Правил користування електричною енергією, а саме пошкодження приладу обліку - відсутнє скло лічильника, нестійка робота, при включеному навантаженні диск лічильника пригальмовує, аж до повної зупинки; при незначних навантаженнях диск лічильника не обертається, спожита електроенергія не обліковується, про що складено акт № 075915. Прилад обліку (лічильник) направлено на експертизу (проведена 08.12.2011 року), яка засвідчила його невідповідність вимогам ГОСТу 65870-96, внаслідок механічного пошкодження корпусу лічильника, а саме: відтиснене скло оглядового віконечка - наявна щілина між корпусом та склом, яка утворена внаслідок стороннього впливу на скло оглядового віконечка лічильника. За результатами проведеної експертизи складено акт № 42 від 09.12.2011 року.

На засіданні комісії, 29.12.2011 року прийнято рішення про проведення розрахунку необлікованої електричної енергії. За проведеними розрахунками, сума необлікованої електричної енергії становить 7663,25грн.

На вказану суму позивачем виписано рахунок № 620/5 від 29.12.2011 року, який разом з протоколом засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ направлено відповідачу. Факт направлення відповідачу рахунку та протоколу підтверджує реєстр споживачів від 30.12.2011 року.

Пунктом 7.6 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ) передбачено, що у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання (технічне забезпечення електропостачання споживача) після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення.

У разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 N 562 ( z0782-06 ), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 за N 782/12656 (п.6.40 ПКЕЕ).

Відповідно до п.6.41 ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.

В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.

Відповідно до п.6.42. Правил користування електричною енергією на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.

Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.

В даному випадку акт про порушення споживачем "Правил користування електричною енергією" № 075915 від 26.10.2011 року складено представниками філії Коломийського МРЕМу в присутності представника відповідача.

Відповідно до п.6.42 Правил користування електричною енергією рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

Споживач має право оскаржити до суду рішення комісії протягом 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу.

Рішення комісії у встановлені строки відповідачем не оскаржено.

В силу п.6.43 ПКЕЕ споживач має оплатити розрахункові документи за недораховану електроенергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка. Докази сплати заборгованості в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання або порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним прийняті всі залежні від нього заходи для недопущення господарського правопорушення.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що вимога позивача про стягнення недоврахованої електроенергії в сумі 7 663, 25 грн. є обґрунтованою, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покласти на відповідача.

Керуючись ст. ст. 124, 129 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 218 Господарського кодексу України, п.6.40 - п. 6.43, п.7.6 Правил користування електричною енергією, ст. ст. 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в :

позов Публічного акціонерного товариства Прикарпаттяобленерго" в особі філії "Коломийський міський район електричних мереж" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС" про стягнення недоврахованої електроенергії в сумі 7 663, 25 грн. - задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС", вул. Староміська,88, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200 (ідентифікаційний код 13656009) на користь Публічного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго", вул. Індустріальна, 34, м. Івано-Франківськ, 76000 (ідентифікаційний код 00131564) в особі філії "Коломийський міський район електричних мереж", вул. Русина, 4, м. Коломия,78200 (ідентифікаційний код 25683342) - 7 663, 25 грн. (сім тисяч шістсот шістдесят три грн. 25 коп.) - недоврахованої електроенергії, 1609, 50 грн. (одну тисячу шістсот дев'ять грн. 50 коп.) - судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя Г.З.Цюх

Повне рішення складено 20.04.2012 року

Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"


І.В.Григорчук 20.04.12

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.04.2012
Оприлюднено24.04.2012
Номер документу23552940
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5010/368/2012-5/31

Постанова від 11.07.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Ухвала від 27.06.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Ухвала від 07.06.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Ухвала від 23.05.2012

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Бойко С.М.

Рішення від 17.04.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Цюх Г. З.

Ухвала від 02.04.2012

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Цюх Г. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні