Ухвала
від 28.09.2011 по справі 2а-1044/11/2770
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251 Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-1044/11/2770

28.09.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Цикуренка А.С.,

суддів Омельченка В. А. ,

Ілюхіної Г.П.

секретар судового засідання Саматова М.А.

Сторони у судове засідання не з'явились.

розглянувши апеляційну скаргу Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Прохорчук О.В. ) від 12.05.11 у справі № 2а-1044/11/2770

за позовом Кредитної спілки "Алтин" (вул. Ген. Петрова, 2 , оф. 13,Севастополь,99011)

до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (вул. Грінченка 3,Київ 1,01001)

про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 12.05.2011 адміністративний позов Кредитної спілки "Алтин" до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, - задоволено.

Визнано противоправним та скасовано рішення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України "Про залишення без розгляду заяви про видачу ліцензії на здійснення діяльності по залученню внесків ( вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки Кредитної спілки "Алтин" від 02.03.2011 № 591-Л.

Зобов'язано Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України прийняти до розгляду заяву Кредитної спілки "Алтин" № 04 ДФП від 08.02.2011 про видачу ліцензії на здійснення діяльності Кредитної спілки "Алтин" по залученню внесків ( вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Не погодившись із зазначеною постановою суду, представник відповідача подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 12.05.2011 та ухвалити нову постанову.

Сторони у судове засідання не з'явились.

Представник позивача -Кредитної спілки "Алтин" до початку судового засідання надав суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Заявник апеляційної скарги вказав в ній, що клопоче про розгляд справи у відсутність його представника

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

При викладених обставинах, враховуючи те, що сторони викликався в судове засідання, але в суд не з'явилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності їх представників.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно стаття 197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю; неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання;

Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, а також неповно з'ясовані обставини, що мають істотне значення для справи.

Пунктами 1, 2 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України № 292/2003 від 04.04.2003 зазначено, що Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Комісія - це спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

Згідно з пунктом 3 Положення основними завданнями Комісії у межах її повноважень є здійснення державного регулювання та нагляду за наданням фінансових послуг і додержанням законодавства в цій сфері.

Відповідно до підпунктів 11, 12 пункту 4 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України Держфінпослуг відповідно до покладених на неї завдань видає фінансовим установам відповідно до законів з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг відповідні дозволи, а також ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг; затверджує умови провадження діяльності з надання фінансових послуг, для якої необхідно отримання відповідної ліцензії чи дозволу, та порядок здійснення контролю за дотриманням зазначених умов.

Згідно положень пункту 4 статті 8 Закону України "Про кредитні спілки" ліцензуванню в кредитній спілці підлягає діяльність по залученню внесків (вкладів) членів кредитній спілці на депозитні рахунки, а також інші види діяльності відповідно до закону.

Згідно положень пункту 1.2 розділу 1 Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг, затверджених розпорядженням Держфінпослуг від 02.12.2003 № 146, зареєстрованим в міністерстві юстиції України 25.12.2003 за №1225/8546 (далі - Ліцензійні умови), ліцензійні умови встановлюють вимоги, які є обов'язковими для виконання заявником та ліцензіатом як на дату подання заяви, так і протягом усього строку її дії.

Для залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, використанні таких коштів для надання їм кредитів кредитна спілка зобов'язана отримати ліцензію на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Органом ліцензування діяльності кредитних спілок по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки та діяльності з надання фінансових кредитів за рахунок залучених коштів, крім внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, є Держфінпослуг згідно з пунктом 1.5 розділу Ліцензійних умов.

Судом встановлено, що на виконання положень Ліцензійних умов , Кредитною спілкою «Алтин»08.02.2011, у зв'язку з закінченням терміну дії ліцензії, на адресу Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України надіслано заяву № 04ДФП про видачу ліцензії на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки. До заяви позивачем були додані документи згідно з описом.

02.03.2011 відповідачем було прийнято рішення № 591-Л «Про залишення без розгляду заяви про видачу ліцензії на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки Кредитної спілки «Алтин». Дане рішення обґрунтовано тим, що позивачем подані документи не у повному обсязі, а саме -не надано копію документу, що підтверджує ознайомлення під особистий підпис працівників кредитної спілки зі Статутом та внутрішніми положеннями кредитної спілки, що не відповідає підпункту 9 пункту 2.1 розділу 2 Ліцензійних умов.

Згідно з підпунктом 9 пункту 2.1 розділу 2 Ліцензійних умов провадження діяльності кредитних спілок з надання фінансових послуг для отримання ліцензії на здійснення зазначеного в ній виду діяльності з надання фінансових послуг заявник особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до відповідного департаменту Держфінпослуг із заявою про видачу ліцензії (додаток 1), до якої додається засвідчена відбитком печатки та підписом керівника кредитної спілки копія документа, що підтверджує ознайомлення під особистий підпис членів органів управління та працівників кредитної спілки зі статутом та внутрішніми положеннями кредитної спілки.

Згідно з пунктом 19 опису документів (а.с.12), що надані позивачем для отримання ліцензії на діяльність Кредитної спілки «Алтин»по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки від 08.02.2011, позивачем надано копію реєстру ознайомлення членів органів управління та працівників Кредитної спілки «Алтин»зі статутом та внутрішніми положеннями Кредитної спілки «Алтин»(а.с.13) та Порядком розподілу доходу, засвідчена печаткою кредитної спілки та підписом голови правління Кредитної спілки «Алтин».

Фактично позивачем було надано копію реєстру ознайомлення членів органів управління зі статутом та внутрішніми положеннями Кредитної спілки «Алтин»Порядком розподілу доходу, засвідчену печаткою кредитної спілки та підписом голови правління Кредитної спілки «Алтин».

За відомостями, повідомленими представником позивача -головою Кредитної спілки «Алтин», працівниками кредитної спілки є члени органів управління спілки, всього 11 чоловік, будь-які інші особи не знаходяться у трудових відносинах з Кредитною спілкою «Алтин».

Відповідно до частини 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Доводи позивача не спростовані відповідачем, як того прямо вимагає частина 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що судом першої інстанції було винесено вірне рішення.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін. У ст. 200 КАС України наведені підстави для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

У зв'язку з чим колегія судів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови без змін.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 12.05.11 у справі № 2а-1044/11/2770 - залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення рішення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення рішення в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 03 жовтня 2011 р.

Головуючий суддя підпис А.С. Цикуренко

Судді підпис В.А.Омельченко

підпис Г.П.Ілюхіна

З оригіналом згідно

Головуючий суддя А.С. Цикуренко

СудСевастопольський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.09.2011
Оприлюднено26.04.2012
Номер документу23615234
СудочинствоАдміністративне