Ухвала
від 26.04.2012 по справі 24/5005/3479/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

26.04.12р. Справа № 24/5005/3479/2012

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.

при секретарі судового засідання Книш І.В.

за участю представників сторін:

від кредитора - ОСОБА_1, дов. № 251/09-32 від 11.01.12р., ПФУ

від боржника - не з'явився

розглянувши справу

за заявою Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого малого підприємства "ВІХА", 49081, м.Дніпропетровськ, Амур-Нижньодніпровський район, пр.Воронцова, 77/32 (ЄДРПОУ 20266639)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

13.04.12р. за заявою Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська господарський суд Дніпропетровської області порушив провадження у справі № 24/5005/3479/2012 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого малого підприємства "ВІХА", 49081, м.Дніпропетровськ, Амур-Нижньодніпровський район, пр.Воронцова, 77/32 (ЄДРПОУ 20266639).

Відповідно до вимог ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон) господарський суд оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника.

Боржник у судове засідання не з'явився, відгук на подану заяву кредитора суду не надав.

Як свідчить з матеріалів справи, заборгованість боржника перед бюджетом складає суму 170,00грн., яка складається з пені.

10.06.06р. господарським судом Дніпропетровської області прийнято постанову по справі № А32/136 про стягнення з боржника на користь кредитора заборгованість у сумі 170,00грн. Виконавчий лист господарського суду Дніпропетровської області від 27.02.2007р. був направлений на примусове виконання до Амур-Нижньодніпровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції.

В ході виконавчих дій державним виконавцем Поляковою О.Б. було встановлено, що у боржника відсутнє майно, на яке можливо накласти стягнення та за зазначеною у виконавчому документі адресою боржник не знаходиться. На підставі ст.40 Закону України "Про виконавче провадження" 29.12.2008р. державним виконавцем винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві.

Відповідно до ч.2 ст. 4 1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону норми якого, як спеціальні норми права, переважають у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України та іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п.2 ст.6 Закону право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Ч.3 ст.6 Закону встановлено, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора до боржника сукупно складають не менше 300 мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом 3-х місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

При цьому безспірність вимог кредитора повинна підтверджуватись документами, які кредитор зобов'язаний додати до заяви про порушення справи про банкрутство.

Перелік цих документів міститься в п.8 ст.7 Закону, в якому зокрема зазначається, що кредитор повинен додати до заяви виконавчі документи, чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредитора.

За приписами ч.8 ст.1 Закону, безспірні вимоги кредиторів, визнанні боржником, інші вимоги кредиторів підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка має назву "Особливості банкрутства відсутнього боржника", передбачає ці самі "інші випадки" та особливості порушення справи про банкрутство, про які йдеться в ч.3 ст. 6 Закону, а саме,

- у разі, якщо громадянин, підприємець, боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Виходячи з викладеного ч. 3 ст.6 Закону містить загальні норми, а ст.52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.

У відповідності до ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності;

грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, в тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.

Тобто, неустойка (штраф, пеня) зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасником) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі не враховуються господарським судом у складі грошових зобов'язань при вирішенні питання про наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

Фінансові санкції не відносяться до обов'язкових платежів і не можуть бути враховані при порушенні провадження у справі про банкрутство.

Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні повними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Зважаючи на вищеозначене суд вважає, що дана справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого малого підприємства "ВІХА", м.Дніпропетровськ підлягає припиненню.

Керуючись ст. 4 1 ,ч. 2 ст. 34, п. 1 1 ст.80, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 1, 7, 11, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд

УХВАЛИВ:

Припинити провадження у справі № 24/5005/3479/2012 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого малого підприємства "ВІХА", 49081, м.Дніпропетровськ, Амур-Нижньодніпровський район, пр.Воронцова, 77/32 (ЄДРПОУ 20266639).

Суддя Л.М. Калиниченко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення26.04.2012
Оприлюднено03.05.2012
Номер документу23691896
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —24/5005/3479/2012

Постанова від 10.10.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Короткевич O.Є.

Ухвала від 01.10.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Короткевич O.Є.

Постанова від 02.08.2012

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Лисенко Олена Миколаївна

Ухвала від 20.07.2012

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Лисенко Олена Миколаївна

Ухвала від 08.06.2012

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Лисенко Олена Миколаївна

Ухвала від 26.04.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Калиниченко Людмила Михайлівна

Ухвала від 13.04.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Калиниченко Людмила Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні