9/637-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18.11.08 Справа № 9/637-08.
За позовом: Відкритого акціонерного товариства «Лебединська спеціалізована колона № 11», м. Лебедин
до відповідача: Управління капітального будівництва Сумської обласної Державної адміністрації, м. Суми.
Третя особа: Відкрите акціонерне товариство «Білопільська СПМК -10», м. Білопілля.
про визнання торгів недійсними.
СУДДЯ Лущик М.С.
За участю секретаря с/ з Сидорук А.І.
За участю представників сторін:
Від позивача: не з'явився.
Від відповідача: не з'явився.
Від третьої особи: не з'явився.
В судовому засіданні яке відбулося 10.11.2008 року було оголошено перерву до 18.11.2008 року на 11 год. 00 хв.
СУТЬ СПОРУ: Позивач відповідно до позовної заяви просить суд скасувати п. 2 рішення тендерного комітету Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації, зазначене в протоколі засідання тендерного комітету, щодо розгляду тендерних пропозицій № 31 від 23.09.2008 року в частині відхилення тендерної пропозиції учасника № 3 ВАТ «Лебединська спеціалізована колона № 11»; визнати результати процедури закупівлі робіт по будівництву підвідного газопроводу високого тиску м. Кролевець – с. Червоний ранок- с. Ленінське – с. Любитове – с. Мутин ( третя черга до с. Ленінське) проведеної шляхом відкритих торгів недійсними та зобов'язати Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації розпочати нову процедуру закупівлі.
Відповідач згідно відзиву на позовну заяву проти позову заперечує та просить суд скасувати ухвалу суду від 13.10.2008 року, щодо провадження у справі № 9/637-08 та відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, та дослідивши наявні докази по справі, суд встановив наступне:
26.08.2008 року відповідачем – Управлінням капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації було проведено процедуру відкритих торгів на закупівлю робіт по будівництву підвідного газопроводу високого тиску м. Кролевець – с. Червоний ранок- с. Ленінське – с. Любитове – с. Мутин ( третя черга до с. Ленінське) за державні кошти.
Переможцем торгів на вищевказаний вид робіт було визнано ВАТ «Білопільська спеціалізована пересувна механізована колона -10».
Тендерна пропозиція позивача – Відкритого акціонерного товариства «Лебединська спеціалізована пересувна механізована колона №11», була відхилена відповідачем на підставі того, що вона не відповідає вимогам тендерної документації.
Позивач не згоден з рішенням тендерного комітету позивача та просить суд скасувати п. 2 рішення тендерного комітету Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації, зазначене в протоколі засідання тендерного комітету, щодо розгляду тендерних пропозицій № 31 від 23.09.2008 року в частині відхилення тендерної пропозиції учасника № 3 ВАТ «Лебединська спеціалізована колона № 11» та визнати результати процедури закупівлі робіт по будівництву підвідного газопроводу високого тиску м. Кролевець – с. Червоний ранок- с. Ленінське – с. Любитове – с. Мутин ( третя черга до с. Ленінське) проведеної шляхом відкритих торгів недійсними та зобов'язати Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації розпочати нову процедуру закупівлі.
Суд вважає, що вимоги позивача не можуть бути задоволеними з наступних підстав:
На підставі Закону України №150-ІУ від 20 березня 2008 року "Про визнання таким, що втратив чинність, Закон України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", господарський суд втратив повноваження щодо вирішення господарських спорів у сфері державних закупівель з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", (частина 5 статті 4 господарського процесуального кодексу України).
Згідно п 85. «Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2008 року №274 (далі Положення) будь-який учасник, який вважає, що він зазнав або може зазнати збитків внаслідок порушення замовником процедур закупівель, встановлених цим Тимчасовим положенням, може оскаржити дії замовника.
Так, положення прямо передбачено що об'єктом оскарження не може бути: зроблений учасником вибір процедури закупівлі; рішення замовника про відхилення всіх тендерних пропозицій.
Згідно з даним положенням учасник торгів до укладення договору про закупівлю, скаргу з приводу порушення замовником процедури закупівлі або прийнятих рішень подає замовнику або спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади (спеціально повноваженим органом виконавчої влади визначено Міністерство економіки України п. 8 Положення). Порядок розгляду скарг, поданих учасником до моменту укладення договору про закупівлю, здійснюється уповноваженим органом відповідно до наказу Міністерства економіки України від 14.04.2008 №126 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.04.2008 №374/15065).
Як вбачається з листа Міністерства економіки України № 3302-22/165 від 29.10.2008 року позивачеві відмовлено в розгляді скарги, на підставі того, що на день отримання скарги, Замовником було укладено договір від 02.10.2008 року № 61.
З вищевикладеного вбачається, що позивачем порушена процедура вищевказаного порядку розгляду скарги, а тому позовні вимоги не можуть бути задоволені.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 49,68,82-85 ГПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
В позові - відмовити.
СУДДЯ М.С. Лущик
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2008 |
Оприлюднено | 26.11.2008 |
Номер документу | 2370040 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Лущик М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні