УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 квітня 2012 року м. Черкаси Справа № 2а/2370/1328/2012
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Кульчицький С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями «Еконія»до Золотоніської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями «Еконія»звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Золотоніської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби , в якій просить визнати недійсними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 12.04.2012 року №131/0000272301 та №132/0000252301.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що оскаржуване рішення суперечить вимогам Податкового кодексу України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
В силу положень Закону України «Про судовий збір»від 8 липня 2011 року № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі; ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (107 грн. 30 коп.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (2146 грн.).
Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»від 22 грудня 2011 року № 4282-VI установлено на 2012 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1073 гривні.
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Також, при сплаті судового збору вказується: отримувач коштів (УДКСУ у м. Черкасах Черкаської обл.), код отримувача (код за ЄДРПОУ 38031150), банк отримувача (ГУДКСУ у Черкаській обл.), код банку отримувача (МФО 854018), рахунок отримувача (31212206784002), код класифікації доходів бюджету (22030001) та призначення платежу.
Під призначенням платежу розуміється: Судовий збір, пункт _____, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Черкаський окружний адміністративний суд (назва суду, який розглядає справу), код ЄДРПОУ 35158674 (суду, де розглядається справа).
Суд зазначає, що позивач надав суду квитанцію № 832320021 від 23.04.2012 року про сплату судового збору, яка не може прийнята в якості доказу про сплату судового збору, оскільки дана квитанція не містить всіх необхідних реквізитів.
Разом з цим, відповідно до ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Частиною 7 статті 56 КАС України визначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Позовна заява підписана ОСОБА_1, як представником за довіреністю від 20.09.2011 року № 0110/06, яка видана ТОВ ПІІ «Еконія», в особі президента ОСОБА_2
Відповідно до статті 92 Цивільного кодексу України юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.
Орган або особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов'язана діяти в інтересах юридичної особи, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень.
Перелік відомостей, на підставі яких встановлюється цивільна дієздатність юридичної особи, передбачений статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»(далі -Закон). Зокрема, в цьому реєстрі містяться відомості про прізвище, ім'я та по батькові осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, їх ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків; дані про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, відомості про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо); дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи тощо.
При цьому, відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді: витягу з Єдиного державного реєстру; довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується (стаття 20 Закону).
У виписці з Єдиного державного реєстру зазначається, серед іншого, прізвище, ім'я та по батькові осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, їх ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків; наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи або фізичної особи - підприємця.
Частиною 1 статті 18 Закону передбачено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Разом з тим, суд зазначає, що документів, які б належним чином підтверджували повноваження президента ТОВ ПІІ «Еконія»ОСОБА_2 станом на день звернення до суду діяти відповідним чином від імені юридичної особи -товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями «Еконія», як того вимагають положення п. 7 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України, суду не надано.
За таких обставин, позовна заява не відповідає вимогам адміністративного процесуального законодавства, а тому, згідно ст. 108 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку до 10 травня 2012 року для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю підприємства з іноземними інвестиціями «Еконія»до Золотоніської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області Державної податкової служби про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Надати позивачу строк до 10 травня 2012 року для усунення недоліків позовної заяви.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена через Черкаський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О.Кульчицький
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2012 |
Оприлюднено | 07.05.2012 |
Номер документу | 23789015 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
С.О.Кульчицький
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні