Категорія №6.13
УХВАЛА
Іменем України
10 травня 2012 року Справа № 2а-5765/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Ушакова Т.С.,
при секретарі - Разіній Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за адміністративним позовом прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська до Відкритого акціонерного товариства Плодорозсадник «Луганський» про стягнення недоїмки по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2010 року задоволено адміністративний позов прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська до Відкритого акціонерного товариства Плодорозсадник «Луганський» про стягнення недоїмки по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
08 листопада 2011 року по справі видано виконавчий лист.
03 травня 2012 року від представника позивача надійшла заява про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання, в обґрунтування якої зазначено, що судове рішення по даній справі винесено 16 серпня 2010 року, тобто до внесення змін від 08.03.2011 року до Закону України «Про виконавче провадження», якими передбачено, що строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить один рік.
Прокурор, представник позивача та представник відповідача в судове засідання не з'явилися, причин неявки суду не повідомили, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч. 3 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд вважає за можливе розглянути заяву за відсутності прокурора, представника позивача та представника відповідача.
Розглянувши заяву, дослідивши необхідні матеріали, суд прийшов до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2010 року задоволено адміністративний позов прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська до Відкритого акціонерного товариства Плодорозсадник «Луганський» про стягнення недоїмки по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 11 366,23 грн.
Постанова набрала законної сили 19.10.2010 року.
Представником позивача виконавчий лист по справі №2а-5765/10/1270 було отримано 08.11.2011 року. Строк пред'явлення виконавчого листа до виконання, зазначений в ньому, становить період до 19.10.2011 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Частиною 2 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк, якщо інше не передбачено законом.
В частині 1 ст. 22 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки:
1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців;
2) інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом.
В редакції Закону України «Про виконавче провадження», яка була чинною до 09.03.2011 року, було визначено, що виконавчі листи та інші судові документи може бути пред'явлено до виконання протягом трьох років.
З 09.03.2011 року замість трирічного строку пред'явлення до виконання виконавчих документів був встановлений строк один рік.
Враховуючи викладене, суд вважає поважними причини пропуску заявником строку пред'явлення до виконання виконавчого листа у справі № 2а-5765/10/1270.
Таким чином, суд вважає заяву Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по даній справі такою, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне поновити Управлінню Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі № 2а-5765/10/1270.
Керуючись ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Заяву Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі за адміністративним позовом прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська до Відкритого акціонерного товариства Плодорозсадник «Луганський» про стягнення недоїмки по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задовольнити.
Поновити Управлінню Пенсійного фонду України в Артемівському районі м.Луганська строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі № 2а-5765/10/1270.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Т.С. Ушаков
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2012 |
Оприлюднено | 15.05.2012 |
Номер документу | 23924981 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.С. Ушаков
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні