Ухвала
від 18.04.2012 по справі 2а-1870/8699/11
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2012 р.Справа № 2а-1870/8699/11 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Ральченка І.М.

Суддів: Катунова В.В. , Рєзнікової С.С.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 19.01.2012р. по справі № 2а-1870/8699/11

за позовом Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини

до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Сумська районна державна лікарня ветеринарної медицини звернулася до суду з позовом до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення від 26.10.2011 р. №926 про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Сумський окружний адміністративний суд постановою від 19 січня 2012 року позов задовольнив. Визнав протиправним та скасував рішення Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності №926 від 26.10.2011 р. Стягнув з Державного бюджету України на користь Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини судові витрати зі сплати судового збору в сумі 28 грн. 23 коп.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити, судові витрати у справі покласти на позивача.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач послався на неповне з'ясування судом обставин справи, а також невірне застосування норм матеріального та процесуального права, зокрема ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".

У відповідності до положень ст. 197 КАС України, зазначена адміністративна справа розглянута в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судовим розглядом встановлено, що у жовтні 2011 року працівниками Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності була проведена позапланова перевірка Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини з питання роботи комісії по соціальному страхуванню та правильності видачі санаторно-курортної путівки №77, про що складено акт позапланової перевірки від 18.10.2011 р. /а.с.7/.

В ході перевірки встановлено, що згідно даних журналу черговості видачі путівок, бажаючих оздоровитись по діагнозу "порушення кровообігу" в установі не було. Вважаючи на те, що санаторій «Нафтохімік України» ПП «Курорти Призов'я» багатопрофільний і в показаннях до лікування в санаторії є захворювання перефіричної нервової системи, путівка була видана ОСОБА_1 (протокол засідання комісії від 10.08.11 №9), оскільки він був в черзі на одержання санаторно-курортної путівки першим та згідно довідки форми 070/0 №77 від 23.03.11 йому рекомендовано лікування в санаторії неврологічного профілю. До санаторію «Нафтохімік України» ПП «Курорти Призов'я» було направлено листа про проведення оздоровлення застрахованої особи ОСОБА_1 згідно його медичних показань, а саме захворювання нервової системи, як виняток.

На підставі вищезазначеного акту, відповідачем прийнято рішення № 926 від 26.10.2011 року про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій, згідно з яким підлягають поверненню до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності неправомірно використані страхові кошти у сумі 2998 грн. 80 коп., а також до позивача застосовано фінансові санкції, а саме штраф у розмірі 50% від суми неправомірно використаних страхових коштів 1499 грн. 40 коп.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що позивач не порушив вимоги Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», в зв'язку з чим, рішення про повернення коштів та застосування санкції було прийнято необґрунтовано.

Колегія суддів погоджується з таким висновком з огляду на таке.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду. Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань.

Судом встановлено, що рішенням комісії з соціального страхування Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини від 10.08.2011р. протокол №9 було видано путівку на санаторно-курортне лікування лікарю ветеринарної медицини 1 категорії Сумської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_1 в санаторій «Нафтохімік України» /а.с.9/.

Як свідчить з матеріалів справи, видаючи путівку гр. ОСОБА_1 комісія з соціального страхування виходила з того, що в довідці №77 для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, виданою Сумською ЦРЛ, ОСОБА_1 було рекомендовано лікування в санаторії неврологічного профілю. В той час була в наявності санаторно-курортна путівка в санаторій «Нафтохімік України», яка і була йому надана для лікування.

Серед показань до курортного лікування в санаторії «Нафтохімік України», поряд з іншими захворюваннями, зазначено також і захворювання периферичної нервової системи (пункт 2 Показань а.с.8). Дані показання відповідали і захворюванню ОСОБА_1, оскільки, як вбачається з Довідки для одержання путівки на санаторне-курортне лікування №77 (а.с.11) ОСОБА_1, з урахуванням виду захворювання з приводу якого хворий направлявся в санаторій, було рекомендовано лікування саме в санаторії неврологічного профілю.

Отже, дії комісії з соціального страхування під час видачі санаторно-курортної путівки №77 ОСОБА_1 відповідали вимогам ст.47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

Крім того, колегія суддів зазначає, що докази, того, що фонд доводив позивачу про необхідність використання путівки виключно для оздоровлення за діагнозом "порушення кровообігу" в матеріалах справи відсутні. В ході судового розгляду не встановлено, що путівка видавалася позивачу виключно для оздоровлення системи кровообігу, отже позивач мав право використати її для оздоровлення за будь-яким напрямком захворювань, що перелічені в самій путівці.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що Виконавчою дирекцією Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було неправомірно та безпідставно винесено рішення від 26.10.2011 р. №926 про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності ,а тому вимоги позивача щодо визнання протиправним та скасування зазначеного рішення є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Таким чином, переглянувши постанову суду першої інстанції, в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що при її прийнятті суд першої інстанції у повному обсязі з'ясував обставини справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності залишити без задоволення.

Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 19.01.2012р. по справі № 2а-1870/8699/11 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя Ральченко І.М. Судді Катунов В.В. Рєзнікова С.С.

СудХарківський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.04.2012
Оприлюднено16.05.2012
Номер документу23984242
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/8699/11

Постанова від 19.01.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

О.М. Кунець

Постанова від 19.01.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

О.М. Кунець

Ухвала від 18.04.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Ухвала від 16.03.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Ральченко І.М.

Постанова від 19.01.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

О.М. Кунець

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні