ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"17" травня 2012 р. Справа № 18/539-07
Вищий господарський суд України в складі колегії суддів:
Жукової Л.В. - головуючий, Круглікової К.С., Студенця В.І., розглянувши касаційну скаргутовариства з обмеженою відповідальністю «Квіти - Сервіс» на постановуКиївського апеляційного господарського суду від 14.03.2012 р. у справі № 18/539-07 господарського суду Київської області за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю «Квіти - Сервіс» доколективного сільськогосподарського підприємства «Красилівське» особа, яка подавала апеляційну скаргузаступник прокурора Київської області в інтересах держави в особі Калинівської селищної ради Броварського району Київської області провизнання права власності на земельну ділянку ВСТАНОВИВ:
Подана товариством з обмеженою відповідальністю «Квіти - Сервіс»касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню з таких підстав.
Частиною четвертою статті 111 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання касаційної скарги на рішення суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. Ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви майнового характеру, становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат (п.п. 1, 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Розмір мінімальної заробітної плати визначено Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»та становить 1073,00 грн.
До касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Квіти - Сервіс», у якості доказу сплати судового збору, додано дублікат квитанції від 20.04.2012 № 126 про сплату 804,75 грн., що суперечить вимогам п.п. 1, 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Також, у вказаній квитанції невірно зазначені реквізити рахунку для зарахування судового збору.
Зважаючи на викладене, дублікат квитанції від 20.04.2012 № 126 не можна визнати належним доказом, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Крім того, на підтвердження надіслання копії касаційної скарги іншим сторонам у справі, до матеріалів касаційної скарги додано незасвідчені належним чином ксерокопії описів вкладення у цінний лист та фіскальних чеків відділення зв'язку, без відповідної відмітки
«З оригіналом згідно».
Відповідно до ч. 1, 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Слід зазначити, що додатки до касаційної скарги, як то: відповідні довіреності, платіжні документи, квитанції установ зв'язку, подаються до господарського суду тільки в оригіналі. Належним чином засвідченою вважається копія документу, яку, зокрема, засвідчила установа або особа, відповідальна за його видання.
Таким чином, надані на підтвердження надіслання копії касаційної скарги іншим сторонам у справі незасвідчені належним чином ксерокопії описів вкладення у цінний лист та фіскальних чеків відділення зв'язку не можуть бути належним доказом у розумінні положень
ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з п.п. 3,4 ч.1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі та документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права. Тобто, має чітко викладатися зміст порушення з обґрунтуванням порушених норм законодавчими актами та вказуватися конкретні пункти і статті.
Зміст касаційної скарги зводиться до аналізу фактичних обставин справи, посилання на норми права та намагання скаржника витлумачити останні.
При цьому в касаційній скарзі не вказано суті допущених порушень або неправильного застосування норм матеріального та процесуального права господарським судом апеляційної інстанції, натомість акцентується увага на встановлених судом фактах, та неповно досліджених доказах та обставинах справи.
Відповідно до п.6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо у скарзі не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Керуючись ст. ст. 86, 111 п.3, п.4, п.6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Квіти - Сервіс повернути скаржнику.
Головуючий: Жукова Л.В.
Судді: Круглікова К.С.
Студенець В.І.
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2012 |
Оприлюднено | 21.05.2012 |
Номер документу | 24054031 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Жукова Л.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні