Рішення
від 22.07.2011 по справі 22/382-8/130
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 22/382-8/130 22.07.11

за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності в особі виконавчої дирекції

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торнадо»

третя особа Національний банк України;

про стягнення 6582,85 грн.,

Суддя В.С. Катрич

Представники сторін:

від позивача ОСОБА_1 предст. дов. №52-07-06 від 10.01.2011 р.

від відповідача не з'явився

від третьої особи не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції звернулося до Господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торнадо" про стягнення 6 582, 85 грн.

Рішенням Господарського суду м. Києва від 05.11.2010 р. у задоволення позовних вимог відмовлено повністю.

Не погодившись з вказаним рішенням Київське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції звернулося до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.12.2010 р. апеляційну скаргу Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції залишено без задоволення, а рішення Господарського суду міста Києва від 05.11.2010 р. у справі № 22/382-без змін.

Не погодившись з вказаною постановою Київське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою.

Ухвалою Вищого господарського суду України від 26.01.2011 р. касаційну скаргу Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції повернуто скаржнику.

08.02.2011 р. Київське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою.

Постановою Вищого господарського суду України від 05.04.2011 р. касаційна скарга задоволена частково, рішення Господарського суду міста Києва від 05.11.2010 р. та постанову Київського апеляційного господарського суду від 16.12.2010 р. у справі № 22/382 скасовано, а справу передано на новий розгляд до Господарського суду міста Києва.

Справу № 22/382 передано на новий розгляд судді Катрич. В.С.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.04.2011 р. призначено розгляд справи на 12.05.2011 р., залучено до участі у справі в якості третьої особи Національний банк України.

У відповідності з положеннями ч. 1 ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається за повідомленою сторонами господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Перед початком розгляду справи по суті представників позивача та третьої особи ознайомлено з їхніми правами та обов'язками, передбаченими ст.ст. 20, 22 ГПК України. Крім цього, у судовому засіданні роз'яснені положення ст.81-1 ГПК України.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Представник позивача та третьої особи надали суду пояснення по справі.

В судове засідання 12.05.2011 р. представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Ухвалами Господарського суду міста Києва від 12.05.2011 р., 26.05.2011 р., 09.06.11 р., 23.06.2011 р., 07.07.2011 р. розгляд справи відкладався.

Представник позивача звернувся до суду з клопотанням про продовження строку вирішення спору.

Відповідно до положень ст. 69 ГПК України спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.

Справи прийнято до нового розгляду та призначено до судового розгляду ухвалою від 18.04.2011 р., що свідчить про достатність часу для підготовки до судового розгляду справи, подання суду відзиву на позов, доказів в обґрунтування своєї позиції, в разі їх наявності. Таким чином, суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.

Розглянувши надані документи і матеріали, заслухавши пояснення уповноважених представників позивача та третьої особи, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та дослідивши оригінали даних доказів, суд -

В С Т А Н О В И В:

На підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»від 18.01.2001 №2240 було створено Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який відповідно до п. 4 розділу 9 даного Закону України є правонаступником Фонду соціального страхування України та власником коштів соціального страхування, які заявлені у відповідних майнових вимогах профспілкових організацій.

На обслуговуванні в Акціонерному комерційному промисловому банку "Україна" були відкриті рахунки, на яких акумулювалися кошти соціального страхування Іванівського районного комітету обласного комітету профспілки працівників АПК.

29 червня 2001 року Правлінням Національного банку України винесено постанову № 249 «Про відкликання ліцензії на здійснення банківських операцій та ліквідацію «Акціонерного комерційного агропромислового банку «Україна»(далі -Банк «Україна»), якою було відізвано ліцензію та ініційовано процес ліквідації Банку.

Оголошення про відкриття ліквідаційної процедури Банку «Україна»опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр»від 19.07.2001р.

Відповідно до ст. 87 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі -Закон) банк може бути ліквідований: 1) з ініціативи власників банку; 2) з ініціативи Національного банку України (у тому числі за заявою кредиторів). Ліквідація банку з ініціативи Національного банку України здійснюється відповідно до цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України.

Згідно ст. 89 Закону «Про банки і банківську діяльність»ліквідатором здійснюється опублікування відомостей про відкриття ліквідаційної процедури у газеті "Урядовий кур'єр" чи "Голос України" за рахунок банку у строки, передбачені законами України, з дня прийняття Національним банком України рішення про відкликання ліцензії або власником банку рішення про ліквідацію банку. Протягом одного місяця з дня опублікування оголошення про відкриття ліквідаційної процедури кредитори мають право заявити ліквідатору про свої вимоги до банку.

Відповідно до ст. 92 Закону «Про банки і банківську діяльність» ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, такі повноваження: заявляє в установленому законодавством порядку заперечення по заявлених до банку вимогах кредиторів; реалізує майно банку для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів. При виконанні своїх обов'язків ліквідатор за своїм статусом прирівнюється до представника Національного банку України.

Ліквідатор припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення одного місяця з дня опублікування оголошення про початок ліквідаційної процедури ст. 93.ч. 1 Закон України «Про банки і банківську діяльність».

Враховуючи наведені положення закону та обставини, що склались, Іванківський районний комітет обласного комітету профспілки працівників АПК звернувся з відповідною заявою за вих. № 19 від 16.08.2001р. про визнання кредитором Банку «Україна»на суму 7 868, 74 грн.

Заявлені вимоги, листом №11/132-53-5689 від 13.09.2002 р. визнані Банком «Україна»в сумі 1 285, 89 грн. та включені до третьої черги кредиторів.

09.02.2004 р. був направлений лист №46/01-13 д ліквідатора Банку «Україна», у відповідь на який ліквідатор Банку «Україна»надіслав лист №170/05-228-903 від 15.03.2004р. в якому повідомив, що ним не визнають про недовизнання кредиторських вимог на суму 5962,16 грн., яка не визнана банком оскільки ця сума затримана на транзитному рахунку, який був закритий.

Після звернення позивача до суду, Господарським судом міста Києва 19.09.2006р. було прийнято рішення про визнання кредиторських вимог Іванівського райкому профспілки працівників АПК до Акціонерного комерційного агропромислового банку «Україна»в сумі 6 582, 85 грн.. Вказаним рішенням суду (справа № 23/377) також зобов'язано ліквідатора Банку включити вимоги Іванівського райкому профспілки працівників АПК в сумі 6 582, 85 грн. до переліку акцептованих вимог кредиторів банку. Таким чином, заявлена до стягнення заборгованість належить до третьої черги кредиторів Банку «Україна».

Згідно з рішенням комісії Національного банку України з питань нагляду і регулювання діяльності банків від 13 квітня 2009 року Банк «Україна»був виключений з Державного реєстру банків у зв'язку із завершенням ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 13 ст. 88 Закону «Про банки і банківську діяльність»процедура ліквідації банку повинна бути завершена не пізніше трьох років з дня відкликання банківської ліцензії. Національний банк України має право продовжувати процедуру ліквідації банків на термін до одного року, а системоутворюючих банків - на термін до двох років (ч. 14 ст. 88 Закону).

Статтею 96 Закону України "Про банки і банківську діяльність", передбачено черговість та порядок задоволення вимог кредиторів до банку.

Відповідно до статті 98 Закону України ''Про банки і банківську діяльність" ліквідація банку вважається завершеною, а банк ліквідованим з моменту внесення запису про це до Державного реєстру банків після ухвалення звіту ліквідатора.

Згідно оголошення опублікованого в Урядовому кур'єрі № 246 від 30.12.2008 р. у зв'язку із закінченням строку ліквідації банку «Україна»ліквідатор передав активи банку в управління Товариства з обмеженою відповідальністю „Торнадо", яке зобов'язане вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів банку за рахунок отриманих активів.

Згідно з вимогами ч. 12 статті 96 Закону у разі, якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи банку і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній Національним банком України юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів банку за рахунок отриманих активів.

У зв'язку з тим, що закінчився строк для ліквідації Банку «Україна», та на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи банку і негайний продаж мав би наслідком істотну втрату їх вартості, 26.12.2008 р. відповідно до ст. 96 Закону «Про банки і банківську діяльність»та положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 № 369 (далі - Положення № 369) у зв'язку із закінченням процедури ліквідації банку, між Банком «України», Товариством з обмеженою відповідальністю «Торнадо»(відповідач) та Національним банком України було укладено трьосторонній договір № ГД-Л-275 про передавання в управління непроданих активів Акціонерного комерційного банку «Україна»(далі -договір).

Відповідно до п. 13.11. глави 13 Положення № 369 юридична особа, якій передано в управління непродані активи банку, який ліквідовано, набуває прав сторони (учасника) у судових справах, у якій стороною (учасником) був банк, який ліквідовано, а також; прав сторони (учасника) виконавчих проваджень за участю банку.

Рішенням Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків №167 від 13.04.2009р. було виключено Банк «Україна»з державного реєстру банків.

За умовами п. 1.1 договору Установник управління (Банк «Україна») передав в управління Управителеві (відповідачеві) активи, наявні на балансі Банку «Україна»на дату укладення даного договору (далі -активи), а відповідач прийняв в управління Активи та зобов'язався вживати усіх необхідних заходів для задоволення вимог кредиторів Банку «Україна»(далі - вигодонабувачі) відповідно до Переліку (реєстру) вимог кредиторів за рахунок Активів. Перелік активів наведено в додатках №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 до цього договору. Вигодонабувачами за договором є кредитори Банку «Україна», які на дату підписання договору внесені до переліку вимог кредиторів. Перелік вигодонабувачів з визначеною черговістю задоволення їх вимог передається Банком «Україна»відповідачу за актом приймання-передачі у кількості 5 книг.

Згідно з п. 2.2. договору відповідач зобов'язується здійснювати погашення вимог вигодонабувачів у черговості, відповідно до переліку вигодонабувачів.

Відповідно до п. п. 5.1., 5.2. договору кошти, одержані в результаті управління активами, спрямовуються на розрахунки з вигодонабувачами відповідно до черговості, зазначеної у переліку вигодонабувачів. Вимоги кожної наступної черги задовольняють залежно від надходження на рахунок відповідача коштів від управління активами після повного задоволення вимог попередньої черги.

Виходячи з вищенаведеного, відповідач зобов'язаний за рахунок майна, отриманого від реалізації активів Банку «Україна», погашати вимоги кредиторів, які включені до переданого відповідачу реєстру, в порядку встановленої в цьому реєстрі черговості .

Враховуючи, що листом ліквідатора Банку «Україна»№11/132-53-5689 від 13.09.2002 р. вимоги Іванівського районного комітету обласного комітету профспілки працівників АПК було віднесено до третьої черги кредиторів банку, а рішенням Господарського суду міста Києва від 19.09.2006 р. та постановою Вищого господарського суду України у справі №23/377 визначено розмір кредиторських вимог позивача у розмірі 6582,85 грн. та зобов'язано їх включити до списку кредиторських вимог Банку «Україна», відповідачем не було надано доказів на спростування твердження позивача щодо наявної заборгованості Банку «Україна»перед позивачем у розмірі 6582,85 грн. або відсутності даних вимог позивача у Переліку вигодонабувачів згідно договору, позовні вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю „Торнадо", яке зобов'язане вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів банку за рахунок отриманих активів визнаються обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно із ст. 49 ГПК України витрати по сплаті державного мита, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на сторін пропорційно задоволеними вимогам.

На підставі викладеного та керуючись ст. 27 Закон України «Про банки і банківську діяльність» ст.ст. 33, 43, 49, 82-85, 88, 89, 92, 93, 96 ГПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торнадо»(юр.адреса: 02217, м. Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, факт.адреса: 02099, м. Київ, вул.. Бориспільська, 9, корпус 8, ідентифікаційний код 32377148) на користь Київського обласного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (04070, м. Київ, вул. Боричів Тік, 30, ідентифікаційний код 21615608, р/р 37172200900001 в Управлінні Державного казначейства Київської області, МФО 821018) 6582 (шість тисяч п'ятсот вісімдесят дві) гривні 85 копійок за рахунок отриманих активів Банку «Україна».

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торнадо»(юр.адреса: 02217, м. Київ, вул. Теодора Драйзера, 8, факт.адреса: 02099, м. Київ, вул.. Бориспільська, 9, корпус 8, ідентифікаційний код 32377148) в дохід державного бюджету державне мито у розмірі 102 (сто дві) грн.00 коп. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп.

В іншій частині позову відмовити.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК України.

Суддя В.С. Катрич

Дата підписання рішення 11.04.12 р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.07.2011
Оприлюднено21.05.2012
Номер документу24055389
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —22/382-8/130

Ухвала від 30.05.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Катрич В.С.

Рішення від 22.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Катрич В.С.

Ухвала від 07.07.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Катрич В.С.

Ухвала від 26.05.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Катрич В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні