Постанова
від 10.05.2012 по справі 2а-1314/12/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 травня 2012 р. № 2а-1314/12/1370

Зал судових засідань № 7

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О.

при секретарі судового засідання Голуб О.Є.

за участю представників сторін:

від позивача -Навроцький А.І.

від відповідача - Дорош А.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом

ТзОВ "Софегар Україна" до Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова про про скасування податкових повідомлень-рішень ,

в с т а н о в и в :

ТзОВ «Софегар Україна» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Львівської області ДПС про скасування податкових повідомлень - рішень від 13.07.2011 року № 0001822321 та від 13.07.2011 року № 0001812321 в частині застосування штрафних санкцій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на підставі акту перевірки були прийняті податкові повідомлення -рішення від 13.07.2011 року № 0001822321 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 24 516 грн. (за основним платежем на 19 605 грн. і за штрафними (фінансовими) санкціями на 4901 грн.), від 13.07.2011 року № 0001812321 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток у розмірі 38 445 грн. (за основним платежем на 30 756 грн., і за штрафними (фінансовими) санкціями на 7 689 грн. ТзОВ «Софегар Україна»частково не погоджується з податковими повідомленнями -рішеннями ДПІ у Сихівсьокму районі м. Львова від 13.07.2011 року № 0001812321, № 0001822321 та вважає що вони прийняті з порушенням норм діючого законодавства та підлягають скасуванню, у зв'язку з п. 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Оскільки, порушення щодо заниження податку на прибуток і податку на додану вартість є окремими порушеннями та вчинені вони в період з 01 січня по 30 червня 2011 року, то штрафні санкції по податку на додану вартість у розмірі 4900 грн., та по податку на прибуток у розмірі 7688 грн. відповідачем нараховані неправомірно.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з тих самих міркувань, просить позов задоволити.

Відповідач проти позову заперечив, просить в задоволенні позову відмовити з підстав, викладених у запереченнях на адміністративний позов.

Повний текст постанови виготовлений і підписаний 15.05.2012 року.

Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Державною податковою інспекцією у Сихівскому районі м. Львова (далі - відповідач) проведено виїзну планову перевірку ТзОВ «Софегар Україна» (далі - позивач) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 року валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2011 р., за наслідками перевірки складено акт від 08.07.2011 року № 2749/23-209/36248695 (далі -акт перевірки).

На підставі акта перевірки податковим органом винесено податкові повідомлення -рішення від 13.07.2011 року № 0001822321, яким визначено позивачу занижено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 24 516 грн. (за основним платежем у розмірі 19 605, за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 4901 грн.), та від 13.07.2011 року № 0001812321 яким позивачу занижено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 38 445 грн. (за основним платежем у розмірі 30756, за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 7689 грн.).

Перевіркою встановлені такі порушення: п.п. 5.2.1 п. 5.2, п. 5.9 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємства»від 28.12.94 р. за № 334/94-ВР, в редакції Закону України № 283/97-ВР від 22.05.97 р. із змінами та доповненнями, що привело до заниження податку на прибуток на загальну суму 30756, грн.., а саме в І кв. 2011 р. на суму 30756, 0 грн., п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року за № 2755- VI, що привело до заниження податку на додану вартість за лютий 2011 року на суму 19605, 0 грн.

Позивач частково не погоджується з податковими повідомленнями -рішеннями ДПІ у Сихівському районі м. Львова від 13.07.2011 року № 0001812321, № 0001822321 а саме в частині застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість у розмірі 4900 грн., та по податку на прибуток у розмірі 7688 грн.

Згідно з п. 113.3 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пункт 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Однак, всупереч вказаних положень, відповідачем винесено податкові повідомлення -рішення від 13.07.2011 року № 0001812321 та № 0001822321, відповідно до яких до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції по податку на додану вартість у розмірі 4900 грн., та по податку на прибуток у розмірі 7688 грн. за порушення податкового законодавства у 1 кв.2011 року та лютому 2011 року.

Відповідно до ст. 21 Податкового кодексу України, посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з Податковим кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищенаведене суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в межах позовних вимог.

Оскільки позовні вимоги задоволені в повному обсязі, відповідно до ст. 94 КАС України на користь позивача слід стягнути з Державного Бюджету України 125 грн. 88 коп. судового збору.

Керуючись ст. ст. 7-14, 71, 86, 94 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Визнати противним та скасувати податкове повідомлення -рішення від 13.07.2011 року № 0001822321 в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 4900 грн.

3. Визнати противним та скасувати податкове повідомлення -рішення від 13.07.2011 року № 0001812321 в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 7688 грн.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь ТзОВ «Софегар Україна»125 грн. 88 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України:

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення судового рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.05.2012
Оприлюднено23.05.2012
Номер документу24124881
СудочинствоАдміністративне