справа № 4 -212\12
П О С Т А Н О В А
24 квітня 2012 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:
Головуючого - судді Луганського В.І.
при секретарі - Комковій С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, справу за скаргою ОСОБА_1 на бездіяльність прокуратури Луганської області, щодо прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України, про визнання незаконними без дії та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1, звернулась до суду з скаргою в порядку ст.ст. 110, 234, 236 КПК України в якій просить суд визнати неправомірною бездіяльність прокуратури Луганської області, щодо розгляду заяви про скоєний злочин, та не прийняття за результатами розгляду вказаної заяви про скоєний злочин відповідного процесуального рішення відповідно до норм чинного КПК України та зобов'язати прокуратуру Луганської області у відповідності до ст. 97 КПК України, прийняти, зареєструвати та, провести перевірку заяви про скоєний злочин та надати копію процесуального рішення у встановлений законом строк, по факту грубого порушення прокуратурою Луганської області норм чинного КПК України постановити окрему ухвалу, якою повідомити Генерального прокурора України про виявлені порушення для прийняття заходів реагування.
В обґрунтування скарги заявник вказує, що адвокат ОСОБА_2. звернулась до Генерального прокурора України з заявою про вчинений злочин ОСОБА_1 та посадовими особами ДАІ Луганської області, передбачений ст. 365 КК України в якій просила провести перевірку в порядку ст. 97 КПК України та прийняти відповідне рішення, але прокуратурою Луганської області, куди було спрямовано заяву для розгляду по суті, дано відповідь відповідно до Закону України «Про звернення громадян», а рішення про відмову чи то порушення кримінальної справи не прийнято. Вважає вказану бездіяльність посадових осіб прокуратури Луганської області, незаконними.
В судове засідання заявник ОСОБА_1 та прокурор не зявились, про причини неявки суд не повідомили, їх неявка не перешкоджає розгляду справи, суд визнає їх явку необов'язковою та вважає можливим розглянути скаргу без участі заявника і прокурора, про прийняте рішення повідомити у встановлений законом строк.
Суд, вивчивши матеріали надані до заяви, вважає її такою що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно рішення Конституційного Суду України від 14.12.2011 року, по конституційному зверненню громадянина ОСОБА_3 щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 55 Конституції України, частини другої статті 2, пункту 2 частини 3 статті 17 КАСУ, частини 3 статті 110, частини 2 статті 236 КПК України та конституційному поданню Вищого спеціалізованого Суду України по розгляду цивільних та кримінальних справ про офіційне тлумачення положень статей 97, 110, 234, 236 КПК України, статей 3, 4, 17 КАСУ в аспекті статті 55 Конституції України (справа по оскарженню бездіяльності суб'єктів владних повноважень по заявам про злочини), правовідношення, які мають місце при розгляді заяв про злочини, по своїй правовій природі є кримінально-процесуальними, тому перевірка скарг на рішення, дії або бездіяльність суб'єктів владних повноважень повинно здійснюватись в тому ж процесуальному порядку та тим же судом, на який покладено повноваження по перевірці та оцінці доказів у кримінальній справі, таким є суд по розгляду кримінальних справ.
Компетентним національним судом до юрисдикції якого відноситься розгляд скарг, які стосуються прийняття рішення, вчинення дій чи допущення бездіяльності суб'єктів владних повноважень у відношенні заяв та повідомлень про скоєні чи ті що готуються злочини, є суд, який спеціалізується на розгляді кримінальних справ.
Відповідно до ст. 97 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або ті що готуються злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх віданню.
По заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: 1. Порушити кримінальну справу; 2. Відмовити в порушенні кримінальної справи; 3. Направити заяву або повідомлення за належністю.
Коли необхідно перевірити заяву або повідомлення про злочин до порушення справи, така перевірка здійснюється прокурором, слідчим або органом дізнання в строк не більше десяти днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.
Як вбачається з матеріалу по скарзі, Генеральною прокуратурою України заяву ОСОБА_2 про вчинений злочин, було направлено до прокуратури Луганської області для розгляду по суті і прокуратурою Луганської області не дотримано вимог ст. 97 КПК України, заява ОСОБА_2 про вчинений злочин не розглянута по суті та по ній не прийнято відповідного рішення передбаченого вказаним Законом.
На підставі викладеного суд, вважає відповідь заступника прокурора Луганської області такою, що не відповідає вимогам закону та дії незаконними.
Щодо винесення окремої ухвали якою повідомити Генерального прокурора України про виявлені порушення для прийняття заходів реагування, суд, таких підстав не вбачає.
Керуючись ст.ст. 97, 110, 234, 236 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати неправомірними дії прокуратури Луганської області, щодо неналежного розгляду заяви ОСОБА_2 від 24.01.2012 року, про скоєний злочин, та не прийняття за результатами розгляду відповідного процесуального рішення відповідно до ст. 97 КПК України.
Зобов'язати прокурора Луганської області у відповідності до ст. 97 КПК України, прийняти, зареєструвати та, провести перевірку заяви про скоєний злочин та надати копію процесуального рішення у встановлений законом строк.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її проголошення.
СУДДЯ:
Суд | Ленінський районний суд м. Луганськ |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2012 |
Оприлюднено | 25.05.2012 |
Номер документу | 24173526 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Луганськ
Луганський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні