Рішення
від 11.05.2012 по справі 5011-12/3688-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-12/3688-2012 11.05.12

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Топаз-Інжинірінг"

До Товариства з обмеженою відповідальністю "Клейпром"

Про стягнення 24 987,90 грн.

Суддя Прокопенко Л.В.

Представники:

Від позивача ОСОБА_1 -предст. (дов. б/н від 01.12.2011)

Від відповідача не з'явився

Суть спору:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Топаз-Інжинірінг" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Клейпром" про стягнення 24 987,90 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.03.2012 порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 13.04.2012.

Представник відповідача 13.04.2012 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Ухвалою суду від 13.04.2012 відкладено розгляд справи на 11.05.2012.

В судове засідання 11.05.2012 представник відповідача повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 11.05.2012 оголошено повний текст рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ:

17.11.2011 між позивачем та відповідачем було укладено Договір підряду № 44-П.

Відповідно до п. 1.1. Договору, позивач за завданням відповідача на свій ризик, зобов'язується виконати, відповідно до проектної документації, і здати відповідачу роботи (штукатурення стін гіпсовими сумішами машинним способом) на об'єкті: Торговельно-розважальний комплекс "Гулівер" за адресою: Спортивна площа, 1, в Печерському районі м. Києва, Україна і оплатити їх на умовах договору.

Пунктом 3.1. Договору підряду передбачено, що ціна даного Договору складається з загальної вартості виконаних робіт відповідно до Актів приймання виконаних підрядних робіт.

Вартість штукатурення стін гіпсовими сумішами (без вартості матеріалів) складає 41,00 грн./м кв.

Пунктом 3.3. Договору передбачено, що оплата відповідачем авансу проводиться з першого по п'яте число місяця.

На виконання умов вищезазначеного Договору підряду, відповідачем було сплачено на користь позивача аванс у розмірі 10 000,00 грн., а позивачем було виконано роботи, що підтверджується Актом приймання виконаних будівельних робіт за січень 2012 на загальну суму 31 541, 50 грн.

Акт приймання виконаних будівельних робіт за січень 2012 було підписано сторонами і зауважень стосовно виконаних робіт від відповідача не надходило.

Згідно п. 3.4. Договору підряду, оплата за виконані роботи здійснюється відповідачем щомісяця до 20 числа наступного місяця з дати прийняття ним робіт від позивача за Актом приймання виконаних підрядних робіт (ф. № КБ-2в) та Довідки про вартість виконаних підрядних робіт (ф.№ КБ-3).

Пунктом 10.8 Договору підряду передбачено, що у разі відсутності на Акті приймання робіт та (або) Довідці про вартість робіт дати їх підписання, вважається, що вони підписані Сторонами в останній день місяця відповідного року, за який вони складені.

Враховуючи наведене, позивач ставить вимоги про стягнення з відповідача 21 541,50 грн. основного боргу.

Крім суми основного боргу, позивач ставить вимоги про стягнення з відповідача 3 446,40 грн. пені.

Заперечень щодо позовних вимог позивача від відповідача не надходило.

Розглянувши надані учасниками процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, суд вирішив, що позовні вимоги підлягають до задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України (далі -ЦК України) за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Стаття 193 ГК України передбачає, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутністю конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статті 525 та 526 ЦК України встановлюють, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Пунктом 3.1. Договору підряду передбачено, що ціна даного Договору складається з загальної вартості виконаних робіт відповідно до Актів приймання виконаних підрядних робіт.

Згідно п. 3.4. Договору підряду, оплата за виконані роботи здійснюється відповідачем щомісяця до 20 числа наступного місяця з дати прийняття ним робіт від позивача за Актом приймання виконаних підрядних робіт (ф. № КБ-2в) та Довідки про вартість виконаних підрядних робіт (ф.№ КБ-3).

Відповідач не оплатив вартість виконаних робіт у повному обсязі, за таких обставин, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 21 541,50 грн. підлягають до задоволення.

Стосовно вимоги позивача про стягнення з відповідача пені, то суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Згідно ч. 3 ст. 549 ЦК України пенею визнається неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Статтею 230 Господарського кодексу України визначено, що штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно ч. 6 ст. 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено договором або законом, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.

Згідно ст. 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань»розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Стаття 611 чинного Цивільного кодексу України передбачає, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, якими зокрема є сплата неустойки, відшкодування збитків та моральної шкоди.

Відповідно до п. 13.3., за прострочення терміну оплати прийнятих робіт, відповідач сплачує позивачу пеню в розмірі 0,5% від вартості робіт, виконання яких прострочено, за кожен день прострочення.

Згідно розрахунку позивача сума пені складає 3 446,40 грн. Контррозрахунку суми пені відповідачем суду не надано. Розрахунок пені відповідає матеріалам справи та умовам договору.

Згідно зі ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги чи заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Враховуючи вищезазначене суд вважає, вимоги позивача обґрунтованими, документально доведеними та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача пропорційно задоволеним позовним вимогам.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Клейпром" (04080, м. Київ, вул. Ревуцького, 16-а, код 37387889) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Топаз-Інжинірінг" (03115, м. Київ, вул. Григорія Онискевича, 3, код 36621068) 21 541 (двадцять одна тисяча п'ятсот сорок одна) грн. 50 коп. -основного боргу, 3 446 (три тисячі чотириста сорок шість) грн. 40 коп. -пені, 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. -судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

4. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя Л.В. Прокопенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.05.2012
Оприлюднено29.05.2012
Номер документу24269904
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-12/3688-2012

Ухвала від 18.07.2012

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Рішення від 11.05.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Прокопенко Л.В.

Ухвала від 13.04.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Прокопенко Л.В.

Ухвала від 26.03.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Прокопенко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні