Постанова
від 17.05.2012 по справі 2а-3934/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 травня 2012 року № 2а-3934/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Караван Будівельний» доДержавної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва Державної податкової служби проскасування податкового повідомлення-рішення від 18.11.2011 № 0012701502, ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.11.2011 № 0012701502, прийняте ДПІ у Оболонському районі міста Києва ДПС.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позову.

14.05.2012 в судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання стосовно доцільності розгляду справи в порядку письмового провадження. Представники сторін проти розгляду справи в порядку письмового провадження не заперечували, тому з урахуванням ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

09.11.2011 за результатами камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ «Караван Будівельний»ДПІ у Оболонському районі міста Києва ДПС було складено Акт № 3250/15-215-34344491 (далі -Акт перевірки), яким встановлено порушення позивачем пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України у зв'язку з неподанням податкової звітності з податку на додану вартість у встановлений строк за квітень, травень, червень, липень, серпень та вересень 2011 року.

18.11.2011 на підставі Акту перевірки у зв'язку з порушенням пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0012701502, яким на підставі п. 120.1 ст. 120 ПК України до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6120 грн.

Відповідно до пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п. 120.1 ст. 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Пунктом 6 підрозділу 10 розділу 10 ПК України встановлено, що не застосовуються фінансові санкції до платників податку на прибуток підприємств та платників податків, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у другому - четвертому календарних кварталах 2011 року.

Установлене Перехідними положеннями Податкового кодексу України звільнення від фінансових санкцій платників податку на прибуток (першої категорії осіб, зазначених у пункті 6 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України) пов'язане з перебуванням таких осіб у статусі платника цього податку.

Правові наслідки перебування особи у статусі платника податку на прибуток пов'язані саме з відносинами, що виникають у процесі справляння цього податку. Відповідно фінансові санкції, від яких звільняються платники податку на прибуток згідно з пунктом 6 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, можуть стосуватися лише податкових правопорушень, вчинених особами як платниками податку на прибуток, тобто порушення правил справляння виключно цього податку.

Водночас відповідальність за порушення інших норм податкового законодавства, які не пов'язані із справлянням податку на прибуток, застосовуються до платників податків на загальних підставах.

Наведене також узгоджується із законодавчою метою впровадження звільнення від фінансових санкцій платників податку на прибуток за наслідками діяльності у другому - четвертому кварталах 2011 року. Відповідне звільнення покликане забезпечити умови для адаптації платників податку на прибуток до нових правил його справляння, що значно відрізняються від тих, які діяли до набрання чинності 1 квітня 2011 року розділом III Податкового кодексу України.

Аналогічна правова позиція викладена у листі Вищого адміністративного суду України від 04.05.2012 р. N 1197/12/13-12.

Поряд з цим, відповідно до пункту 7 підрозділу 10 розділу 10 ПК України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

З огляду на те, що позивачем не подано протягом 20 календарних днів податкової звітності з податку на додану вартість за квітень, травень, червень, липень, серпень та вересень 2011 року, а також враховуючи, що пункт 6 підрозділу 10 розділу 10 ПК України поширюється лише щодо податкових правопорушень, вчинених особами як платниками податку на прибуток - порушення правил справляння виключно цього податку, суд приходить до висновку, що у ДПІ у Оболонському районі міста Києва ДПС були належні правові підстави для застосування до позивача на підставі п. 120.1 ст. 120 ПК України штрафних санкцій, проте, при нарахуванні штрафних санкцій позивачу відповідачем не враховано п. 7 підрозділу 10 розділу 10 ПК України, а відтак винесене спірне податкове повідомлення-рішення № 0012701502 від 18.11.2011, прийняте Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва Державної податкової служби, підлягає скасуванню в частині штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3057 грн.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності винесення ним спірного податкового повідомлення-рішення.

Дослідивши обставини справи, проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню частково.

З огляду на викладене, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються на користь позивача з Державного бюджету України згідно з ч. 3 ст. 94 КАС України пропорційно до задоволених вимог у сумі 53,60 грн.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Караван Будівельний»»задовольнити частково.

2. Скасувати податкове повідомлення-рішення № 0012701502 від 18.11.2011 в частині штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3057 грн., прийняте Державною податковою інспекцією у Оболонському районі міста Києва Державної податкової служби.

3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

4. Зобов'язати відповідний підрозділ Державної казначейської служби України стягнути судові витрати в сумі 53,60 грн. на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Караван Будівельний»(м. Київ, вул. Лугова, 12, код ЄДРПОУ 34344491) за рахунок Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунків Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва Державної податкової служби (04213, м. Київ, пр. Героїв Сталінграда, 58) за рахунок бюджетних асигнувань.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

СуддяК.С. Пащенко

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.05.2012
Оприлюднено31.05.2012
Номер документу24308131
СудочинствоАдміністративне