ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" травня 2012 р. Справа № 5024/2302/2011
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г., при секретарі Чумаченко М.М., розглянувши справу
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-Пласт" м. Херсон
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-Пласт" вул. Паровозна, 25, м.Херсон, ЄДРПОУ 24947555
про визнання банкрутом
за участю представників:
від кредиторів:
- ПАТ "Кредитпромбанк" - ОСОБА_1, дов. № 541 від 06.10.2010 року;
- Куксенко С.І.;
від боржника - Коняшин В.В., директор (виписка з протоколу № 1 загальних зборів учасників ТОВ "Нафта-Пласт"), розпорядник майна Бурдо О.В.
в с т а н о в и в:
Ухвалою суду від 09.11.2011р. суд прийняв заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафта-Пласт" до розгляду і порушив провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою суду від 16.12.2011р. суд зобов'язав ініціюючого кредитора в 10-денний строк подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення справи про банкрутство боржника . Текст оголошення має відповідати вимогам п.5 ст.11 Закону.
Пунктом 3 ухвали судом введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Бурдо О.В.
Ухвалою від 21.02.2012р. суд затвердив реєстр вимог кредиторів.
До суду надійшло клопотання від голови комітету кредиторів ПАТ "Кредитпромбанк" про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора. До клопотання додано протокол зборів кредиторів та протокол засідання комітету кредиторів з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора.
Розпорядником майна надано супровідним листом докази виконання повноважень, передбачених Законом (ст. ст. 3-1, 13 Закону), протоколи засідання загальних зборів кредиторів про вибори комітету кредиторів, протокол засідання комітету кредиторів від 08.05.2012р. про відкриття ліквідаційної процедури та визнання боржника банкрутом, аналіз фінансового стану боржника, дослідження фактів доведення до банкрутства або навмисного банкрутства тощо та заяву на участь у справі про банкрутство.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Суд враховує, що підприємництво - це систематична діяльність, яка ставить за мету отримання прибутку, за рахунок якого боржник сплачує боргові зобов'язання та отримує можливість провадити господарську «майнову»діяльність. Припинення діяльності і відсутність прибутку - це мінімально достатні ознаки нездатності підприємства здійснювати підприємницьку діяльність, ознаки банкрутства даного суб'єкта господарювання.
Матеріали справи та відомості про майновий стан боржника свідчать про те, що боржник неспроможний провести розрахунок з кредиторами без визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відсутні активи у достатній кількості для відновлення підприємницької діяльності боржника. Крім того, заяв від можливих санаторів або клопотань про продовження процедури розпорядження майном до суду не надходило.
Згідно статті 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб'єкт відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Відповідно ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури :
- підприємницька діяльність банкрута завершується за кінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загаль нообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхуван ня, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах за боргованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута переста ють бути конфіденційними чи становити комерційну таєм ницю;
- укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна бан крута чи передачею його майна третім особам, допускаєть ся в порядку, передбаченому Законом,
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпоря дження майном такого боржника. Накладення нових аре штів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкру том, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної про цедури;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
3 дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управлін ня банкрута щодо управління банкрутом та розпоряджен ня його майном, ке рівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрут ством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійсню ється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити:
- найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
- найменування господарського суду, в провадженні яко го знаходиться справа про банкрутство;
- дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- відомості про ліквідатора (ліквідаційну
Відповідно до ст. 25 Закону, посадові особи банкрута зобов'язані передати всі документи, печатки, штампи, бланки банкрута і його активи ліквідатору. Невиконання цієї вимоги Закону є складом злочину, згідно ст. 221 Кримінального кодексу України -Незаконні дії у разі банкрутства.
Згідно з частиною першою статті 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру у випадках, передбачених Законом . До таких випадків, зокрема, належить відповідно до п. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Розпорядником майна надано протокол засідання комітету кредиторів від 08.05.2012р.
Згідно з рекомендаціями пункту 86 Постанови від 18.12.2009р. № 15 Пленуму Верховного Суду України, у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала. Загальний строк ліквідаційної процедури не може перевищувати вісімнадцяти місяців.
Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк.
Відповідно до частини третьої статті 24 Закону ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до частини першої статті 26 Закону всі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси. Проте цим визначенням обсяг ліквідаційної маси не обмежується, оскільки згідно з частиною першою статті 213 Господарського кодексу України у процедурах банкрутства використовуються майнові активи, які належать йому на підставі речових та зобов'язальних прав, а також права інтелектуальної власності.
Відповідно до частини другої статті 213 ГК до складу ліквідаційної маси включаються також майнові активи осіб, які відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до закону або установчих документів боржника. Правила про додаткову та солідарну відповідальність засновників і учасників юридичних осіб та господарських товариств за зобов'язаннями останніх передбачено у статтях 65, 74, 75 та 82 Закону "Про господарські товариства".
Згідно з частиною п'ятою статті 25 Закону при здійсненні своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається виходячи з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 22 -34, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 209 -215 Господарського кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в:
1.Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафта-Пласт" вул. Паровозна, 25, м. Херсон, ЄДРПОУ 24947555 банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бурдо Олександра Володимировича, (ліцензія серія НОМЕР_1, проживає АДРЕСА_1) та зобов'язати його здійснити повноваження ліквідатора згідно ст.ст. 25 -34 Закону, щомісяця надавати повні звіти суду та кредиторам, після закінчення ліквідаційної процедури подати суду звіт та ліквідаційний баланс боржника згідно ст. 32 Закону.
3. Зобов'язати ліквідатора у 5-денний термін опублікувати у офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Примірник газети надати до суду.
4. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власників майна банкрута .
5. Зобов'язати посадових осіб банкрута не пізніше 10-денного строку передати всі документи, печатки, штампи банкрута і його активи ліквідатору. Один примірник акту надати до суду.
6. Зобов'язати ліквідатора Бурдо О.В. у разі невиконання посадовими особами боржника - банкрута вимоги Закону і суду про передачу всіх документів та активів, звернутись до правоохоронних органів із заявою про притягнення зазначених осіб до встановленої кримінальної відповідальності за незаконні дії у разі банкрутства. Копію заяви надати до суду.
7. Постанову направити: ТОВ «Нафта Пласт», ХФ ПАТ „Кредитпромбанк", Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Куксенко С.І., ТОВ «Антейс», ДПІ у м. Херсон, ВДВС Суворовського РУЮ м. Херсон, Відділу з питань банкрутства ГУЮ Херсонської області, Херсонському міськвиконкому ( державному реєстратору), ліквідатору Бурдо О.В.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2012 |
Оприлюднено | 01.06.2012 |
Номер документу | 24328623 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні