ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2012 р. Справа № 2а/0470/9795/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рищенко А. Ю. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області до Міської аварійно-рятувальної служби на воді про стягнення заборгованості у розмірі 3 461, 32 грн., -
ВСТАНОВИВ :
04.08.2011 року Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міської аварійно-рятувальної служби на воді про стягнення заборгованості у розмірі 3 461, 32 грн.
Ухвалою суду від 25.01.2012 року Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі Дніпропетровської області було замінено його правонаступником - Управлінням Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач по справі не здійснив розрахунки з Пенсійним фондом України по відшкодуванню сум витрат на виплату і доставку пенсій у сумі 3 461, 32 грн., що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Просить суд стягнути з Міської аварійно-рятувальної служби на воді на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області заборгованість у сумі 3 461, 32 грн.
У судове засідання сторони не з'явилися, належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, не надав суду доказів поважності причин неприбуття у судове засідання, належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області як платник обов'язкових страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 2, ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» та п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постанови правління пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, платники (страхувальники) - суб'єкти підприємницької діяльності повинні сплачувати фактичні витрати Пенсійному фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а», «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Розділом 6 вказаної Інструкції визначено порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно з пп. 6.1, 6.2, п. 6 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пункту «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», та списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затверджених Постановою КМУ від 16.01.2003 року.
Підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним вище, пенсії призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до абзацу 4 ч. 1 ст. 2, ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове пенсійне страхування» та Постанови правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року платники (страхувальники) - суб'єкти підприємницької діяльності повинні сплачувати фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів "а", "б", "з" ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Згідно п. п. 6.1., 6.2. п. 6 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно до стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Відповідно п.п.6.4, 6.5, 6.8, 6.9 та 6.10 п.6 зазначеної Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Несплачені або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає «Повідомлення» для зазначених підприємств через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунок органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Аналіз вищевикладених норм чинного законодавства, матеріалів справи показує, що сума заборгованості відповідача за червень - липень 2011 року з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком 1 згідно розрахунку становить - 3 461, 32 грн.
Отже, загальна сума заборгованості відповідача складає - 3 461, 32 грн.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів сплати боргу відповідачем під час судового розгляду справи не надано, дійшов висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області до Міської аварійно-рятувальної служби на воді про стягнення заборгованості у розмірі 3 461, 32 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Міської аварійно-рятувальної служби на воді (пров. Глухий, 24, м. Нікополь, Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ - 23928147) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області (вул. Електрометалургів, 17/1, м. Нікополь, Дніпропетровської області, 53213, р/р - 256093011488, ВОБ - 7898, МФО - 306287, ОКПО - 21930536, код ЄДРПОУ - 21930536) заборгованість у сумі 3 461 (три тисячі чотириста шістдесят одна) грн. 32 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А. Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2012 |
Оприлюднено | 05.06.2012 |
Номер документу | 24384277 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні