Справа № 4-1935/12
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2012 року суддя Печерського районного суду м. Києва Фаркош Ю.А., при секретарі Павлишин В.І., за участю прокурора Талали О.С., захисника-адвоката ОСОБА_1 розглянувши справу за скаргою адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на постанову слідчого в особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів щодо корупційних діянь прокуратури м. Києва ОСОБА_3 від 27.04.2012 року про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_1 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_2 з вказаною скаргою, просить скасувати оскаржувану постанову.
В обґрунтування поданої скарги зазначає, що оскаржувана постанова винесена без належних на те приводів та достатніх підстав, передбачених ст.ст.94, 98 КПК України.
Постановою судді про відкриття провадження та згідно вимог ст. 236-8 КПК України, судом витребовувались матеріали, на підставі яких було прийнято рішення про порушення кримінальної справи, для подальшого їх дослідження в судовому засіданні (а.с.14). Витребувані судом матеріали надані суду 29.05.2012 року ( а.с.22).
В судовому засіданні 05.06.2012 прокурором подано копію протоколу від 03.06.2012 про оголошення обвинуваченому про закінчення досудового слідства у справі, згідно якого обвинуваченому ОСОБА_2 та його захиснику ОСОБА_1 03.06.2012 оголошено про закінчення досудового слідства у кримінальній справі, обвинувачений заявив, що буде знайомитись з матеріалами кримінальної справи.
В судовому засіданні оголошено зміст вказаного документу та постановлено на обговорення учасників судового розгляду питання про можливість подальшого розгляду справи.
Прокурор вважав неможливим розгляд справи, зазначив, що органом досудового слідства виконуються вимоги ст. ст. 218-220 КПК України, а тому вважав за необхідне повернути скаргу особі, яка її подала -захиснику ОСОБА_1
Захисник-адвокат ОСОБА_1 вважав можливим подальший розгляд справи, оскільки вважав, що досудове слідство у даній справі не закінчено, так як моментом закінчення досудового слідства являється складання обвинувального висновку.
Особа, в інтересах якої подано скаргу -ОСОБА_2 підтримав позицію свого захисника ОСОБА_1
Дослідивши матеріали скарги, вислухавши думку осіб, які беруть участь у справі, надходжу до наступних висновків.
Як регламентовано вимогами ч.4 ст. 236-7 КПК України скаргу на постанову про порушення кримінальної справи суд приймає до розгляду протягом усього часу перебування справи в провадженні органу дізнання, слідчого, прокурора до моменту закінчення досудового слідства.
Відповідно до вимог ст. 212 КПК України досудове слідство закінчується складанням обвинувального висновку або постанови про закриття справи чи постанови про направлення справи до суду для вирішення питання про застосування примусових заходів медичного характеру.
Моментом закінчення досудового слідства, виходячи зі змісту вимог ч.1 та ч.3 ст. 218 КПК України, слід вважати складання протоколу про оголошення обвинуваченому про закінчення слідства.
У відповідності до положень ст. 236 КПК України, дії прокурора можуть бути оскаржені до суду. Скарга розглядається судом першої інстанції під час попереднього розгляду чи розгляду справи по суті.
Таким чином, оскільки на час розгляду скарги адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на постанову слідчого в особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів щодо корупційних діянь прокуратури м. Києва ОСОБА_3 від 27.04.2012 року про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, закінчено досудове слідство у кримінальній справі, порушеній відносно ОСОБА_2, дана скарга підлягає передачі органу, в провадженні якого перебуває кримінальна справа, для її розгляду в порядку, визначеному ст. 236 КПК України, тобто при попередньому розгляді кримінальної справи або при розгляді її по суті.
Зазначені у скарзі доводи щодо наявності чи відсутності приводів та підстав до порушення кримінальної справи, заявник-адвокат ОСОБА_1 та особа, в інтересах якої подано скаргу -ОСОБА_2, мають право навести суду при попередньому розгляді чи при розгляді справи по суті.
Керуючись ст.ст. 218, 236, ч.4 236-7 КПК України, п. 4 Постанови Пленуму ВСУ № 6 від 04.06.2010,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на постанову слідчого в особливо важливих справах відділу з розслідування злочинів щодо корупційних діянь прокуратури м. Києва ОСОБА_3 від 27.04.2012 року про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, - передати до відділу з розслідування злочинів щодо корупційних діянь прокуратури міста Києва для приєднання до матеріалів кримінальної справи відносно ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 366, ч.3 ст. 368 КК України та її розгляду судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті.
На постанову судді може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом семи діб з дня її винесення через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2012 |
Оприлюднено | 26.06.2012 |
Номер документу | 24435381 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Фаркош Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні