Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2012 р. Справа № 2а/0570/4740/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Буряк І.В.
при секретарі Могілевському А.А.
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_1 (дов.)
відповідача: ОСОБА_2 (дов.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Державної податкової інспекції у м.Докучаєвську
до Відкритого акціонерного товариства «Докучаєвське автотранспортне підприємство 11479»
про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі
ВСТАНОВИВ
Державна податкова інспекція у м.Докучаєвську (надалі - позивач, ДПІ у м.Докучаєвську) звернулась до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Докучаєвське автотранспортне підприємство 11479» (надалі - відповідач, ВАТ «ДАП 11479») про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості по податку з власників транспортних засобів, що згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України є підставою для погашення усієї суми боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, за відповідним дозволом суду.
Представник позивача у судовому засіданні від 18.05.2012р. надав заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої просить суд надати дозвіл на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податку, що перебуває у податковій заставі, в розмірі 9 205,85 грн.
У судовому засіданні від 18.05.2012р. представник позивача позов, з урахуванням заяви про уточнення, підтримав та просив суд його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні від 18.05.2012р. проти позовної заяви, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, заперечував та просив суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.
ВАТ «Докучаєвське автотранспортне підприємство 11479» зареєстровано виконавчим комітетом Докучаєвської міської ради Донецької області в якості юридичної особи (ЄДРПОУ 03116358, місцезнаходження: 85740, Донецька область, м.Докучаєвськ, вул.Леніна, 18), про що видане відповідне свідоцтво серія А00 №294726. Перебуває на обліку у ДПІ у м.Докучаєвську.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29.12.2011р. у справі №2а/0570/23511/2011 позов Державної податкової інспекції у м. Докучаєвську до Відкритого акціонерного товариства "Докучаєвське автотранспортне підприємство 11479" про стягнення податкового боргу на суму 19441,09 грн. задоволено повністю.
Стягнуто з розрахункових рахунків Відкритого акціонерного товариства "Докучаєвське автотранспортне підприємство 11479" в рахунок погашення частини податкового боргу перед бюджетом з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (юридичних осіб) у сумі 19441,09 гривень.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначена постанова суду набрала законної сили.
Судом встановлено, що вказана податкова заборгованість була частково сплачена в загальному розмірі 10 235,24 грн.
Згідно розрахунку податкового боргу ВАТ «Докучаєвське АТП 11479», з урахуванням сплати станом на 18.05.2012р., заборгованість, що непогашена з податку з власників транспортних засобів становить 9 205,85 грн.
Відповідно до пояснень представника позивача, що не заперечувалось відповідачем, зазначена заборгованість не була стягнута в повному обсязі за рахунок грошових коштів у зв'язку з їх відсутністю у відповідача.
Судом було встановлено, що залишок податкового боргу зі штрафних (фінансових) санкцій, який підлягає погашенню за рахунок майна, що знаходиться у податковій заставі, становить 9 205,85 грн.
Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Підпунктом 14.1.155 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України встановлено, що податкова застава - це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом.
Тобто, здійснення передбачених ст.95 Податкового кодексу України заходів щодо стягнення податкового боргу шляхом продажу майна платника податків можливе за умови якщо на це майно поширена податкова застава на підставах та умовах визначених Податковим кодексом України.
У відповідності до п.87.2 ст.87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу, про що зазначено у п. 88.1 ст. 88 Податкового кодексу України.
Згідно п. 88.2 вказаної статті, право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
При цьому, відповідно до п.89.1 ст.89 Податкового кодексу України, встановлено, що право податкової застави виникає у разі:
- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Пунктом 89.2 ст.89 Податкового кодексу України встановлено, що з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Із наведеного вбачається, що податковий орган може поширити податкову заставу на будь-яке майно платника податків, крім передбачених випадків, а також на майно, яке платник податків набуде у майбутньому.
При цьому, встановлено обмеження, згідно якого податкова застава поширюється на майно, балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків.
Пунктом п.89.3 ст.89 Податкового кодексу визначено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
До акту опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.
Крім того, згідно п.89.8 ст.89 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
Відповідно до п.11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, суд вбачає наявність підстав для надання дозволу на погашення податкового боргу у розмірі 9 205,85 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
На підставі наведеного, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94,, 112, 136, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у м.Докучаєвську до Відкритого акціонерного товариства «Докучаєвське автотранспортне підприємство 11479» задовольнити повністю.
Надати дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 9 205 (дев'ять тисяч двісті п'ять) гривен 85 (вісімдесят п'ять) копійок за рахунок майна Відкритого акціонерного товариства «Докучаєвське автотранспортне підприємство 11479»» (ЄДРПОУ 03116358, місцезнаходження: 85740, Донецька область, м.Докучаєвськ, вул..Леніна, буд.18), що знаходиться у податковій заставі.
2. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 18 травня 2012 року, повний текст виготовлено 23 травня 2012 року.
3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Буряк І.В.
Суддя Буряк І. В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2012 |
Оприлюднено | 07.06.2012 |
Номер документу | 24444679 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Буряк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні