ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 травня 2012 р. м. Львів № 2а-2860/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Панчишин Н.Я., представника позивача Пилипяка А.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Пустомитівського району Львівської області, поданого в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області до виробничо-комерційного підприємства -фірма «ВМС»про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Пустомитівського району звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області до виробничо-комерційного підприємства -фірма «ВМС»і з урахуванням заяв про уточнення позовних вимог просить стягнути з рахунків відповідача кошти для погашення податкового боргу в сумі 48815,99 грн.
В обґрунтування позовних вимог податковий орган пояснив, що зазначена заборгованість виникла внаслідок несплати задекларованих податкових зобов'язань з податку на додану вартість та грошових зобов'язань, визначених податковим органом. Оскільки вжиті податковим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу, він звернувся з означеним вище позовом до суду. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання повторно (тричі) не з'явився. Про місце, дату та час судового розгляду справи відповідач на підставі ст. 35 КАС України вважається повідомленим належним чином, оскільки направлений на його зареєстроване місце знаходження судовий виклик повернувся до суду з відміткою органу поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання». До того представник відповідача в судове засідання з'явився лише раз, за його клопотанням судові засідання також відкладались. Письмових заперечень відповідач не надав, через канцелярію суду його представник подав клопотання про долучення платіжних доручень на підтвердження часткової сплати податкового боргу. З огляду на наведене, суд на підставі ст.ст. 71, 128 КАС України ухвалив розглядати справу на підставі наявних доказів без участі відповідача.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення прокурора та представника позивача, дослідив долучені до матеріалів справи докази та оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 57.1, 57.3 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до підп. 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з пп. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Виробничо-комерційне підприємство -фірма «ВМС»зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Пустомитівською районною державною адміністрацією 16.03.1993 року, йому присвоєно ідентифікаційний номер 22371613. Відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби 06.06.2006 року.
Податковий борг відповідача станом на 30 травня 2012 року становить 48815,99 грн., з якого 2225,00 грн. - заборгованість по сплаті самостійно задекларованих зобов'язань з податку на додану вартість за період листопад 2011 року -квітень 2012 року включно; 46558 грн. -несплачений залишок узгодженого зобов'язання з податку на додану вартість, визначеного у податковому повідомленні-рішенні № 0000552350 від 13.05.2011 року на суму 48783 грн. (у т.ч. 38796 грн. -за основним платежем, 9699 грн. -за штрафними (фінансовими) санкціями), 32,99 грн. -пеня за несвоєчасну сплату узгоджених зобов'язань.
Щодо платіжних доручень про сплату зобов'язань з податку на додану вартість, які долучив представник відповідача, то призначення платежу лише одного з них - № 448 від 29.12.2011 року, стосувалось сплати податку на додану вартість за період, охоплений цим позовом.
Відповідно до п. 87.9 ст. 87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Тому сплачені кошти податковий орган спрямував на погашення податкового боргу за зобов'язаннями, визначеними згідно з податковим повідомленням -рішенням від 13.05.2011 року. Щодо решти платіжних доручень, то судячи із зазначеного у них призначення платежу такі не доводять погашення заборгованості, що виникла період листопад 2011 року -квітень 2012 року.
З метою спонукати відповідача сплатити узгоджені ним податкові зобов'язання позивач сформував податкову вимогу № 3 від 05.01.2012 року, проте, вжиті органом державної податкової служби заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача. Згідно з долучених до справи доказів, зокрема облікової картки платника станом на 31 травня 2012 року, податковий борг виробничо-комерційного підприємства -фірма «ВМС»станом на дату судового розгляду справи становить 48815,99 грн. та є непогашеним.
З урахуванням наведеного, позовні вимоги прокурора у Пустомитівському районі Львівської області, заявлені в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Пустомитівському районі є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог статті 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19, 35, 38, 71, 94, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків виробничо-комерційного підприємства -фірма «ВМС»(Львівська область, м. Пустомити, вул. Грушевського, 4; ідентифікаційний номер: 22371613), які відкриті у банківських установах, які обслуговують цього платника, на користь державного бюджету кошти в рахунок погашення його податкового боргу в сумі 48815 (сорок вісім тисяч вісімсот п'ятнадцять) гривень 99 копійок.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 01 червня 2012 року.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2012 |
Оприлюднено | 07.06.2012 |
Номер документу | 24445349 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні