Cправа № 2a-0770/820/12
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Скраль Т.В.,
при секретарі судового засідання Куля Т.Т.,
за участю сторін :
позивача - прокурора Андрейчик А.М.,
представника Управління пенсійного фонду в м. Мукачевому та Мукачівському районі - ОСОБА_1, що дії на підставі довіреності від 03.11.2011 року № 28-14\07,
відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Нешер"- в судове засідання не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора міста Мукачево в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Мукачевому та Мукачівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нешер»про стягнення заборгованості, -
встановив:
Відповідно до ст. 160 частини 3 КАС України 05 червня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 11 червня 2012 року.
22 березня 2012 року прокурор міста Мукачево в Закарпатській області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Мукачевому та Мукачівському районі Закарпатської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нешер»про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Нешер»на користь управління Пенсійного фонду України в місті Мукачевому та Мукачівському районі Закарпатської області заборгованості в розмірі 1730 гривень 82 копійок та держмито в користь держави.
Згідно п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор або його заступник в межах своєї компетенції мають право звертатися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, прямо передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Представник прокуратури України у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві та просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, мотивуючи наступним. Товариство з обмеженою відповідальністю «Нешер»здійснюючи нарахування заробітної плати, несвоєчасно сплачувало страхові внески у строки, визначені ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», внаслідок чого виникла заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Мукачевому та Мукачівському районі, яка станом на 13.03.2012 року становить 1 730 грн. 82 коп.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився без поважних причин, заперечення на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Нешер" відповідно до положень ст. ст.. 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Мукачевому та Мукачівському районі як платник збору на обов'язкове пенсійне страхування, внаслідок чого набув статусу страхувальника, тобто є платником страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування.
Відповідно до п.3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»всі платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності вважаються платниками єдиного внеску. З 01.01.2011 р. у відповідності до ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства установи організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України незалежно від форми власності виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб, на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Нешер»здійснюючи нарахування заробітної плати, несвоєчасно сплачувало страхові внески у строки, визначені ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», внаслідок чого виникла заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Мукачевому та Мукачівському районі, яка станом на 13.03.2012 року становить 1 730 гривень 82 копійок.
З метою погашення боргу, Товариству з обмеженою відповідальністю «Нешер»відповідно до вимог вищевказаного Закону, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Мукачевому та Мукачівському районі, надсилались вимоги про сплату боргу, але останнім дієвих заходів по сплаті заборгованості не було здійснено.
Згідно ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, яке гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Відповідно до преамбули Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсійне страхування є видом загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян.
Згідно ст. 7 вищевказаного Закону, основним принципами страхування є надання державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав та паритетність держави в організації управління Пенсійним фондом України.
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій, внаслідок чого грубо порушуються конституційні права і свободи громадян, передусім тих, які потребують соціального захисту та допомоги.
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив :
Позовні вимоги прокурора міста Мукачево в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Мукачевому та Мукачівському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нешер»про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нешер" (Закарпатська область, місто Мукачево, вулиця Митрака, 63, ідентифікаційний номер 35346620) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Мукачевому та Мукачівському районі Закарпатської області заборгованість в розмірі 1730 (одна тисяча сімсот тридцять) гривень 82 копійок.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Суддя Скраль Т.В.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2012 |
Оприлюднено | 15.06.2012 |
Номер документу | 24606237 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні