Постанова
від 26.04.2012 по справі 0616/1254/2012
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

Справа № 0616/1254/2012

Стаття ч.2 ст.172-4 КУпАП

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2012 року м.Житомир

Апеляційний суд Житомирської області в складі:

судді Крижанівського В.В.,

з участю прокурора Чуприни Л.В.,

правопорушника ОСОБА_1

та його захисника ОСОБА_2,

розглянувши адміністративну справу за протестом Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Семенька М.П. на постанову Новоград-Волинського районного суду Житомирської області від 02 квітня 2012 року, -

в с т а н о в и в:

Постановою Новоград-Волинського районного суду Житомирської області від 02 квітня 2012 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.172-4 КУпАП закрито у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно постанови суду вчинене ОСОБА_1 правопорушення полягало в тому, що він будучи посадовою особою місцевого самоврядування самостійно входить до складу органів правління СТОВ «Юрківщина», що являється порушенням вимог п.2 ч.1 ст.7 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», за що передбачена відповідальність ч.2 ст.172-4 КУпАП.

На прийняте рішення прокурор вніс протест, в якому просить постанову суду скасувати та прийняти нову постанову, якою визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-4 КУпАП та накласти на нього стягнення у межах санкції даної статті. Посилається на те, що постанова суду є незаконною, оскільки висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінується не взяття участі у загальних зборах товариства «Юрківщина», а перебування його у складі органу управління СТОВ «Юрківщина», що має на меті одержання прибутку. Суд першої інстанції не надав оцінку тій обставині, що відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особам зазначеним в цій статті забороняється входити до складу органу управління підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, за винятком встановлення заборони вказаним особам брати участь у загальних зборах такого підприємства або організації.

Заслухавши доповідь судді, прокурора, який підтримав протест, правопорушника та його захисника, які заперечили проти задоволення протесту прокурора, перевіривши матеріали справи, в межах апеляційної скарги, вважаю, що протест прокурора не підлягає до задоволення.

Відповідно до ч.2 ст.172-4 КУпАП складом адміністративного правопорушення є порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 останній раз приймав участь у загальних зборах товариства «Юрківшина» 01 листопада 2010 року, ще до того, як був обраний на посаду сільського голови. На посаду сільського голови Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області він обраний 09 листопада 2010 року, а 10 листопада 2010 року подав заяву про те, що не буде приймати участь у зборах товариства і користуватися своїми правами члена товариства та передає свої права та обов?язки директору СТОВ «Юрківщина», ОСОБА_3 ( а.с.40, 52). Зазначене є свідченням, що ОСОБА_1 припинив свою діяльність в СТОВ «Юрківщина». Відповідно до п.28 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» від 24.10.2008 року №13, при вирішенні спорів, пов?язаних із виходом учасника з товариства, суди повинні керуватися тим, що відповідно до Цивільного кодексу України та Закону України «Про господарські товариства», учасник ТОВ чи ТДВ вправі у будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників та самого товариства. Моментом виходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідній посадовій особі товариства.

Згідно довідки товариства «Юрківщина» ОСОБА_1 з моменту обрання на посаду сільського голови, ніяких винагород від товариства не отримував, участі в роботі органів управління не брав, будь-якого впливу на роботу товариства не здійснював. ( а.с.53)

Склад корупційного правопорушення передбачає наявність чотирьох взаємозумовлених і взаємопов'язаних елементів: об'єкта та об'єктивної сторони, суб'єкта та суб'єктивної сторони. Відсутність хоча б однієї з вказаних ознак виключає наявність корупційного діяння.

Вирішуючи питання про зміст і спрямованість умислу особи, уповноваженої на виконання функцій держави, щодо вчинення будь-якого корупційного правопорушення, передбаченого ст.7 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», якою встановлено певні обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, необхідно виходити не тільки з конкретних положень того чи іншого пункту цієї статті, але й загального визначення поняття корупції, яке сформульоване у ч.1 ст.1 Закону.

Корупційне правопорушення згідно зазначеного Закону - умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.4 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.

Таким чином, враховуючи викладене, суд першої інстанції правильно прийшов до висновку про закриття справи про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю події та складу правопорушення в діях ОСОБА_1

Керуючись ст. ст. 293, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

п о с т а н о в и в:

Протест прокурора Новоград-Волинського міжрайонного прокурора, залишити без задоволення, а постанову Новоград-Волинського районного суду Житомирської області від 02 квітня 2012 року щодо ОСОБА_1, без зміни.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудАпеляційний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення26.04.2012
Оприлюднено15.06.2012
Номер документу24636762
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —0616/1254/2012

Постанова від 02.04.2012

Адмінправопорушення

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Верозуб О. А.

Постанова від 26.04.2012

Адмінправопорушення

Апеляційний суд Житомирської області

Крижанівський В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні