ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2012 р. Справа № 2-а-6273/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкова В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурор Високопільського району Херсонської області в інтересах держави в особі Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі за землю,
встановив:
Прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби, посилаючись на те що 14 жовтня 2009 року Відповідач уклав договір оренди землі з Високопільською селищною радою. Станом на 27.10.11 року податковий борг відповідача складає 5 384 грн. 40 коп.
Просить стягнути з ОСОБА_1 до місцевого бюджету податкову заборгованість з орендної плати за землю фізичних осіб в сумі 5384 грн. 40 коп.
Прокурор надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
У судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав заяву про проведення судового засідання без його участі, просив задовольнити позов.
Відповідач до суду не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши докази суд встановив наступне.
Високопільською селищною радою Високопільського району Херсонської області було зареєстровано Договір оренди землі від 14 жовтня 2009 року між орендодавцем - власником землі Високопільською селищною радою та громадянином - орендарем ОСОБА_1 на земельну ділянку під розміщення та обслуговування магазину.
Згідно Договору загальна площа орендованої відповідачем земельної ділянки складає 878,1 кв.м. Встановлено плату за користування земельною ділянкою під розміщення торгівельного комплексу орієнтовною площею 415,6 кв.м. в розмірі 12 % від грошової оцінки землі, в сумі 331,48 грн. в місяць, під обслуговування торгівельного комплексу орієнтовною площею 462,5 кв.м. в розмірі 3 % від грошової оцінки землі, в суму 92,22 грн. в місяць. Плату здійснювати щомісячно не пізніше 15 числа (коефіцієнт 1,152 враховано).
Станом на 27.10.11 року податковий борг в сумі 5384 грн. 40 коп. залишається не погашеним, що підтверджується довідкою від 27.10.11 року. № 2895/Г24-011.
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001 N 2768-III (далі - Земельний кодекс), а справляння плати за землю - Податковим кодексом України від 02.12.2010 N 2755-VI (далі - Податковий кодекс).
Згідно із статтею 269 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
У статті 270 Податкового кодексу зазначено, що об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Згідно із статтею 288 Податкового кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
У пункті 2 статті 286 Податкового кодексу зазначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Згідно із статтею 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до пункту 2 статті 287 Податкового кодексу облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
Згідно із пунктом 3 статті 287 Податкового кодексу податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до пункту 7 статті 288 Податкового кодексу податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.
Згідно із статтею 80 Земельного кодексу суб'єктами права власності на землю є громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності.
У статті 116 Земельного кодексу зазначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, або за результатами аукціону.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України боржнику надіслано податкову вимогу від 10 січня 2011 року № 2.
Податковим кодексом України визначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів суми податкового боргу, в порядку і розмірі, встановлених цим Кодексом.
Станом на 27.10.11 року податковий борг в сумі 5384 грн. 40 коп. залишається не погашеним. Доказів про сплату відповідачем боргу до суду не надходило.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем не сплачена сума орендної плати, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно ч. 4 ст. 94 у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158 - 167 КАС України, суд -
постановив :
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 на користь Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби (код ЄДРПОУ 38020259) податкову заборгованість з орендної плати за землю фізичних осіб в сумі 5384 (п'ять тисяч триста вісімдесят чотири) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2012 |
Оприлюднено | 22.06.2012 |
Номер документу | 24788721 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Горшков В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні