Ухвала
від 19.06.2012 по справі 5017/479/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про припинення провадження у справі

"19" червня 2012 р. Справа № 5017/479/2012

За заявою боржника: МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ, м.Одеса

про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.

Представники:

Ліквідатор банкрута - не з'явився.

Від ДПІ у Малиновському районі м.Одеси -ОСОБА_1, за довіреністю.

Суть спору: Голова ліквідаційної комісії малого підприємства „Спецлітмаш" у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю звернувся до господарського суду з заявою про визнання останнього банкрутом у зв'язку з неспроможністю сплатити заборгованість перед кредитором в сумі 24 000,00 грн. та недостатністю майна та грошових коштів для повного задоволення вимог кредиторів у порядку ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою від 20.02.2012р. порушено провадження у справі про банкрутство МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою від 13.03.2012р. МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено голову ліквідаційної комісії.

На виконання п.4 резолютивної частини постанови від 13.03.2012р. з метою виявлення всіх кредиторів ліквідатор банкрута подав оголошення про визнання МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ банкрутом у офіційному друкованому видані „Голос України" №53 від 23.03.2012р.

Після публікації зазначеного оголошення до господарського суду звернулась ДПІ у Малиновському районі м.Одеси з заявою про визнання кредиторських вимог до боржника у сумі 400 118,00 грн., яка в подальшому була визнана ліквідатором та судом.

08.05.2012р. ліквідатор банкрута надав до канцелярії суду звіт про проведену роботу, в якому зазначив, що в ході ліквідаційної процедури майнових активів банкрута, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, не виявлено, запропонував кредиторську заборгованість банкрута вважати безнадійною, банкрута ліквідувати, провадження у справі припинити.

Ухвалою від 15.05.2012р. визнані кредиторські вимоги державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси до МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ у сумі 400 118,00 грн., у зв'язку з неподанням витребуваних доказів, неявкою ліквідатора банкрута у судове засідання та необхідністю витребування нових доказів розгляд справи відкладено на 19.06.2012р., зобов'язано ДПІ у Малиновському районі м.Одеси у десятиденний строк надати до канцелярії суду докази виконання ухвали від 20.02.2012р. та представити письмові пропозиції щодо подальшого руху справи.

Незважаючи на зазначене, ліквідатор банкрута у судове засідання 19.06.2012р. не з'явився, ДПІ у Малиновському районі м.Одеси витребувані докази не надала.

Приймаючи до уваги вищевикладене, дослідивши матеріали справи, представлений звіт та заслухавши представника ДПІ, суд дійшов до висновку, що провадження у справі підлягає припиненню, виходячи з наступного:

Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч.1 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Частиною 3 ст. 110 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо вартості майна юридичної особи недостатньо для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Статтею 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Таким чином, підставою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) до господарського суду із заявою про визнання боржника банкрутом згідно положень ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є наявність рішення боржника про його ліквідацію, наявність вимог до нього кредитора (кредиторів), недостатність вартості майна боржника для задоволення даних вимог кредитора (кредиторів), рішення про звернення до господарського суду про порушення справи про банкрутство.

З метою відтворення реального фінансово-економічного стану товариства (співвідношення його активу та пасиву), який господарському суду необхідний для дослідження та оцінки при розгляді питання щодо наявності або відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство у порядку ст.51 „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заявник зобов'язаний вжити заходи, передбачені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Цивільного та Господарського кодексів України, що регулюють етапи проведення досудової процедури ліквідації товариства у загальному порядку.

Так відповідно до ст.111 Цивільного кодексу України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки.

Під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб.

Для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам державної податкової служби та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.

До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.

Ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, провадиться у порядку черговості, встановленому статтею 112 цього Кодексу.

У разі недостатності у юридичної особи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна юридичної особи.

Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 60 Господарського кодексу України ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.

З урахуванням зазначених вимог законодавства боржник разом із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство зі застосуванням ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зобов'язаний надати суду: докази опублікування в засобах масової інформації відомостей про припинення боржника та про порядок і строк пред'явлення кредиторами вимог до боржника; докази складання ліквідаційною комісією проміжного балансу з відомостями про склад майна боржника, про перелік пред'явлених кредиторських вимог та про результати їх розгляду; докази проведення ліквідаційною комісією оцінки майна боржника; докази повідомлення ліквідаційною комісією податкового органу про ліквідацію товариства; рішення ліквідаційної комісії про неможливість боржника задовольнити виявлені вимоги кредиторів у повному обсязі та звернення до господарського суду; докази, що підтверджують наявність заявленої кредиторської заборгованості.

Тобто, звернення з заявою про порушення справи про банкрутство та порушення судом провадження за спрощеною процедурою, відповідно до ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", можливе лише після закінчення строку, який передбачений ч.4 ст.105 ЦК України. Після розміщення комісією з припинення юридичної особи в друкованих засобах інформації повідомлення про припинення юридичної особи, в порядку ч.4 ст.105 ЦК України, цей факт стає загальновідомим.

Між тим, до заяви про порушення справи про банкрутство не додано належних доказів розміщення в друкованих засобах масової інформації публікації оголошення про припинення підприємства шляхом ліквідації.

Згідно ч.2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

При досліджені матеріалів справи, судом встановлено, що ліквідатором витребуваних доказів надано не було, таким чином, підстав для подальшого розгляду справи про банкрутство МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ за спрощеною процедурою передбаченою ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не має, оскільки заявником не було дотримано загального порядку ліквідації юридичної особи.

Згідно приписів постанови Пленуму Верховного суду України „Про судову практику в справах про банкрутство" від 18 грудня 2009 року № 15, законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство. У таких випадках судам слід припиняти провадження у справі на підставі пункту 7 частини першої статті 40 Закону (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1-1 частини першої статті 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).

Оскільки, на даний час підстави для розгляду справи про банкрутство МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ зі застосуванням ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутні, господарський суд припиняє провадження у справі №5017/479/2012 на підставі п.1-1 ст.80 ГПК України.

Керуючись п.7 ч.1 ст.40 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.1-1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Припинити ліквідаційну процедуру МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ (м.Одеса, вул. Хімічна, 2. Код ЄДРПОУ 20958366) та повноваження ліквідатора банкрута Лопушанського Сергія Олександровича.

2. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів та скасувати заходи по забезпеченню вимог кредиторів, вжиті ухвалою суду від 20.02.2012р.

3. Провадження у справі №5017/479/2012 про банкрутство МП „Спецлітмаш" у вигляді ТОВ (м.Одеса, вул. Хімічна, 2. Код ЄДРПОУ 20958366) припинити.

Примірник ухвали надіслати: ліквідатору банкрута, ДПІ у Малиновському районі м.Одеси, Другій ДВС Малиновського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.

Суддя Лепеха Г.А.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення19.06.2012
Оприлюднено22.06.2012
Номер документу24823921
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5017/479/2012

Постанова від 06.08.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Жеков В.І.

Ухвала від 23.07.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Жеков В.І.

Ухвала від 13.07.2012

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Жеков В.І.

Ухвала від 19.06.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 15.05.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 20.02.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні