ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" червня 2012 р. Справа № 14/5026/836/2012
Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Яцен Ю.Ф., не з'явились -представники від ініціюючого кредитора, боржника, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду
ініціюючого кредитора товариства з обмеженою відповідальністю "Калигор
Авто"
до боржника приватного підприємства "Сіон-Пласт"
про визнання банкрутом відсутнього боржника, -
ВСТАНОВИВ:
Ініціюючий кредитор звернувся до суду із заявою про визнання відсутнього боржника банкрутом у зв'язку з наявністю ознак, передбачених ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вказавши, що боржник має заборгованість за договором позики від 22.06.2011 №2, укладеним з товариством з обмеженою відповідальністю "Калигор Авто", на суму 324364,44 грн. і неспроможний виконати свої грошові зобов'язання щодо сплати боргу протягом більш як трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Представники сторін у судове засідання не з'явились. У направленому на адресу суду клопотанні представник ініціюючого кредитора вимоги підтримав, надіслав пояснення по справі та просив розглянути справу без його участі.
Боржник був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, однак, участі свого представника в судовому засіданні не забезпечив, відзив до суду не надіслав, про наявність поважних причин неподання відзиву і неявки представника не повідомив.
Відповідно до статей 75, 85 Господарського процесуального кодексу України суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами, у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
Дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.
Боржник зареєстрований як юридична особа, перебуває в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців і має борг у розмірі 324364,44 грн., який підтверджується рішенням Постійно діючого третейського суду при Асоціації "Гапоненко Роман і партнери" від 15.07.2011 у справі №21, ухвалою господарського суду міста Києва від 09.08.2011 у справі №27/190.
Безспірність заявлених вимог підтверджується вищеназваними рішеннями про стягнення боргу з боржника.
У довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців міститься наступний запис: «статус відомостей про юридичну особу: відсутність юридичної особи за місцезнаходженням», що вказує на невиконання боржником вимог ч.11 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців».
Згідно з довідкою податкового органу та податковою декларацію, поданою боржником востаннє, боржник з 18.03.2011 не подавав до органів державної податкової служби передбачених чинним законодавством документів фінансової звітності та податкових декларацій,
Державна податкова інспекція у м. Черкасах своєю довідкою від 13.06.2012 вказує на відсутність відкритих у фінансових установах рахунків боржника.
Таким чином, поданими суду доказами підтверджена неспроможність боржника погасити заборгованість протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати, керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, боржник не надає більше року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій.
Вказані обставини є правовою підставою визнання боржника банкрутом.
Ініціюючий кредитор згоди на призначення його ліквідатором банкрута не дав і заявив клопотання про призначення таким арбітражного керуючого арбітражного керуючого Гапоненка Р.І.. Від Головного управління юстиції у Черкаській області надійшла пропозиція щодо кандидатури арбітражного керуючого Давидюка Т.П. для призначення його ліквідатором банкрута.
Враховуючи подання арбітражним керуючим Гапоненком Р.І. копії ліцензії та заяви відповідно до частини 3 статті 3 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та відсутність у суду заперечень щодо можливості його призначення ліквідатором банкрута, суд вважає можливим клопотання ініціюючого кредитора задовольнити.
Одночасно суд вважає за необхідне звернути увагу ліквідатора банкрута, що згідно із ст. 24 Закону, у разі потреби, членів ліквідаційної комісії призначає господарський суд за клопотанням ліквідатора, погодженим з комітетом кредиторів.
Що стосується кандидатури Давидюка Т.П., то суд відхиляє її з огляду на установлені обставини неналежного виконання ним своїх обов'язків такими ухвалами суду у наступних справах: від 29.01.2009 №14/224, від 29.12.2008 №14/60, від 16.04.2009 №14/3546. При цьому суд виходить з того, що право призначення ліквідатора банкрута належить суду.
Оскільки обставини відсутності боржника не виключають можливість виявлення належного йому майна, зловживання наявністю майна та фінансово-господарської документації до передачі їх ліквідатору банкрута, суд вважає, що вжиті заходи до забезпечення вимог кредиторів у вигляді арешту на все майно боржника скасуванню не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Визнати приватне підприємство "Сіон-Пласт" (м. Черкаси, вул. Р. Люксембург, 30, ідентифікаційний код 33777963) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
2.Визначити розмір вимог ініціюючого кредитора у сумі 271364,44 грн. основного боргу, яка підлягає погашенню у четверту чергу, 53000,00 грн. штрафних санкцій і пені, яка підлягає погашенню у шосту чергу, та у сумі 5365,00 грн. судових витрат, яка підлягає погашенню у першу чергу.
3.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Гапоненка Романа Івановича (АДРЕСА_1, ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_2 від 17.01.2008, ідентифікаційний номер фізичної особи -платника податків НОМЕР_1).
4.Ліквідатору банкрута:
з'являтися у судові засідання (у які його викликано чи визнано явку обов'язковою) особисто;
опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом у офіційних друкованих органах та направити суду друковане видання з таким оголошенням;
подати відомості про своє призначення державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
вжити заходів до виявлення і витребування документації та майна банкрута, виявлення кредиторів, і не пізніш як через два місяці після прийняття цієї постанови направити суду інформацію про виконану роботу, зокрема, акт інвентаризації майна банкрута (Наказ Мінфіну України від 11.08.1994 №69), реквізити залишеного основного рахунку у банку. До повного прийняття фінансово-господарської документації, печаток і штампів банкрута від керівника про хід їх витребування інформувати кожні два місяці;
кожні три місяці з дня винесення постанови подавати суду відомості у формі таблиць з даними: а) про реалізацію майна (найменування майна, інвентарний номер, балансова вартість, вартість оцінки, дата протоколу комітету кредиторів про погодження умов і порядку продажу, дата і видання публікації оголошення про продаж, покупець, документ і дата передачі майна, сума продажу, дата і номер документа про надходження коштів); б) про використання коштів по чергам виплати (отримувач, підстава здійснення платежу, сума, дата і номер платіжного документа). Відомості про виплату заборгованої до порушення провадження у справі заробітної плати надаються із зазначенням узагальнених даних (дати виплати, кількості осіб, загальної суми з доданням копій відомостей на отримання коштів;
не пізніше 12 місяців з дня винесення цієї постанови подати суду повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (із зазначенням дій, фактів, доказів), звіт про оплату послуг і понесені витрати (з розрахунками, доказами і їх переліком), а також у разі її завершення -ліквідаційний баланс. Печатку здати для знищення після затвердження звіту судом.
5.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, а також повноваження власника (власників) майна банкрута. Зобов'язати посадових осіб банкрута (керівника), протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора банкрута, передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута його ліквідатору.
6. Зобов'язати учасників провадження у справі про банкрутство боржника, які (у разі скликання зборів) будуть обрані головою зборів кредиторів чи головою комітету кредиторів, направляти до господарського суду для приєднання до матеріалів справи копії протоколів таких зборів, на яких вирішені питання про обрання і зміну складу комітету кредиторів чи голови комітету кредиторів.
Повне рішення складено 18.06.2012.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.
Направити дану постанову рекомендованим листом з повідомленням сторонам, Головному управлінню юстиції у Черкаській області, державному реєстратору (виконкому Черкаської міської ради), ліквідатору банкрута.
Суддя Ю.А. Хабазня
6
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2012 |
Оприлюднено | 03.07.2012 |
Номер документу | 24923901 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Хабазня Ю.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні