Ухвала
від 02.07.2012 по справі 5006/23/26/2012
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

"02" липня 2012 р. Справа № 5006/23/26/2012

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Божок В.С.- головуючого, Костенко Т.Ф., Сибіги О.М. перевіривши матеріали касаційної скарги приватного підприємства "Сніжне-Схід-Трейд" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 21.05.2012 у справігосподарського суду Донецької області за позовомдержавного підприємства "Придніпровська залізниця" доприватного підприємства "Сніжне-Схід-Трейд" простягнення 19 535,00 грн.

ВстановиВ:

Подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.

Частиною 1 ст. 109 ГПК України визначено, що касаційна скарга подається до Вищого господарського суду України через апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову, однак касаційну скаргу № 20/06-01 від 20.06.2012 приватне підприємство "Сніжне-Схід-Трейд" подало безпосередньо до Вищого господарського суду України, що є порушенням вищевказаної статті.

Відповідно до частини 4 статті 111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Порядок сплати судового збору регулюється Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, яка затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України № 15 від 22.04.1993 та є чинною на час звернення заявника з касаційною скаргою. Згідно п. 14 Інструкції, при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника -останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

Додана до касаційної скарги копія платіжного доручення № 64 від 19.06.2012 не є належним доказом на підтвердження сплати судового збору, оскільки вона не відповідає вимогам вказаної Інструкції.

Згідно статті 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили. Відповідно до ч. 2 ст. 111 13 ГПК України касаційні скарги на ухвали місцевого або апеляційного господарських судів розглядаються у порядку, передбаченому для розгляду касаційних скарг на рішення місцевого господарського суду, постанови апеляційного господарського суду.

Касаційну скаргу на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 21.05.2012 скаржником подано лише 21.06.2012 року, відповідно відтиску штемпеля поштового відділення зв'язку, а тому встановлений для оскарження судового акту строк пропущено. Клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку скаржником не заявлено.

До того ж, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 ГПК України касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала касаційну скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права судом.

Вимоги вказаної норми процесуального закону скаржником не дотримано, у поданій касаційній скарзі приватне підприємство "Сніжне-Схід-Трейд" посилається на порушення норм матеріального і процесуального права, однак при цьому не зазначає суті порушення вказаних правових норм.

У відповідності до п.п. 2, 4, 5, 6 частини 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу надіслано інакше ніж через місцевий або апеляційний господарський суд, що прийняв рішення або постанову; до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено; у скарзі не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.

За таких обставин, касаційна скарга приватного підприємства "Сніжне-Схід-Трейд" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 21.05.2012 не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України і підлягає поверненню на підставі п.п. 2, 4, 5, 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 86, 111, п.п. 2, 4, 5, 6 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу приватного підприємства "Сніжне-Схід-Трейд" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 21.05.2012 у справі № 5006/23/26/2012 повернути скаржнику.

ГоловуючийВ.С. Божок СуддіТ.Ф. Костенко О.М. Сибіга

3

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення02.07.2012
Оприлюднено04.07.2012
Номер документу24967739
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5006/23/26/2012

Ухвала від 02.07.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Божок В.С.

Ухвала від 21.05.2012

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Бойченко К.І.

Рішення від 11.04.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Забарющий М.І.

Ухвала від 28.03.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Забарющий М.І.

Ухвала від 20.03.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Забарющий М.І.

Ухвала від 07.03.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Забарющий М.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні