Справа № 1105/1288/12
Номер провадження по справі 2/1105/227/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2012 року смт. Добровеличківка
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області , в складі :
Головуючого судді Цоток В.В.
при секретарі Колєснік С.Ю.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представників відповідача Беркут Г.О.
Ведющенка В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Добровеличківського районного суду Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Піщанобрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Добровеличківського району Кіровоградської області та відділу освіти Добровеличківської районної державної адміністрації Кіровоградської області про відшкодування моральної шкоди завданої незаконним звільненням з роботи , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачів про відшкодування моральної шкоди завданої незаконним звільненням з роботи в якому зазначив, що з 2001 року перебуває в трудових відносинах з Піщанобрідською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів та працює на посаді постійного кочегара . Наказом директора даної школи від 14.10.2011 року ОСОБА_1 звільнено із займаної посади на підставі п.3 ст. 40 КЗпП України . На підставі рішення апеляційного суду Кіровоградської області від 21.02.2012 року позивача поновлено на займаній посаді . Внаслідок незаконного звільнення ОСОБА_1 було спричинено моральну шкоду, яку відповідачі відмовляються добровільно відшкодувати .
В судовому засіданні позивач та його представник заявлені вимоги підтримали повністю. В обґрунтування позову вказали, що заподіяна ОСОБА_1 моральна шкода полягає в його душевних стражданнях , оскільки незаконне звільнення позивача стало для нього моральним ударом та травмувало його психіку . Втрата роботи і відповідно заробітної плати змусило ОСОБА_1 докладати додаткових зусиль для організації власного життя і побуту. В сім'ї стали виникати протиріччя з приводу його роботи. Позивач втратив зв'язок з колективом й повагу односельчан -батьків учнів . Внаслідок переживань ОСОБА_1 в період з 22.02.2012 року по 02.03.2012 року вимушений був проходити курс стаціонарного лікування в Піщанобрідській дільничній лікарні . Заявили, що при визначенні розміру заподіяної моральної шкоди вони виходили з розміру заробітної плати, отриманої ОСОБА_1 за час вимушеного прогулу .
Представники відповідача -Піщанобрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в судовому засіданні заявлених вимог не визнали повністю, вважаючи, що заявлений розмір відшкодувань моральної шкоди є необґрунтованим . Крім того просили суд звернути увагу на ті обставини, що позивачем пропущено строк звернення до суду за вирішенням даного спору, визначений ст.233 КЗпП України .
Відповідач - відділ освіти Добровеличківської районної державної адміністрації Кіровоградської області, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, заяв про розгляд справи за його відсутності та заперечень проти позову суду не надав .
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає встановленими наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини : ОСОБА_1 перебуває в трудових відносинах з Піщанобрідською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів Добровеличківського району Кіровоградської області та працює на посаді постійного кочегара з 01.06.2001 року .
Наказом директора школи № 58-К від 14.10.2011 року позивача звільнено з роботи на підставі п.3 ст. 40 КЗпП України за порушення трудової дисципліни та невиконання трудових обов'язків . Копію даного наказу ОСОБА_1 отримав 21.10.2011 року.
Вказані обставини справи встановлені рішенням апеляційного суду Кіровоградської області від 21.02.2012 року по цивільній справі № 22/1190/866/12 за позовом ОСОБА_1 до Піщанобрідської ЗОШ І-ІІ ступенів про поновлення на роботі , а тому відповідно до ч. 3 ст. 61 ЦПК України не підлягають доказуванню .
Зазначеним вище рішенням суду скасовано наказ № 58-к від 14 жовтня 2011 року по Піщанобрідській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів та поновлено ОСОБА_1 на посаді постійного кочегара Піщанобрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів .
Відповідно до ч.1 ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації життя .
Суд вважає доведеними ті обставини, що внаслідок незаконного звільнення ОСОБА_1 зазнав душевних страждань пов'язаних із втратою роботи, яка була єдиним джерелом його доходів та переживаннями за власне майбутнє . Звільнення позивача з роботи за порушення трудової дисципліни та невиконання трудових обов'язків на переконання суду безумовно негативно вплинуло на репутацію ОСОБА_1 серед його знайомих та трудового колективу.
З огляду на вказане суд вважає, що неправомірні дії відповідача призвели до моральних страждань позивача, втрати ним нормальних життєвих зв'язків і вимагають від ОСОБА_1 додаткових зусиль для організації життя .
Однак судом приймаються до уваги й ті обставини, що з моменту незаконного звільнення позивача та отримання ним наказу про звільнення по день звернення до суду з даним позовом минуло понад 7 місяців . З моменту ухвалення рішення апеляційним судом Кіровоградської області про поновлення ОСОБА_1 на роботі по день звернення до суду з даним позовом минуло понад 3 місяці .
За таких обставин суд вважає, що позивач пропустив строк звернення до суду за вирішенням трудового спору, визначений ст. 233 КЗпП України та не заявив клопотаня про його поновлення, що є підставою для відмови у позові .
На підставі викладеного, ст.ст.233,237-1 КЗпП України, керуючись ст.ст. 10,11,60,88,212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Відмовити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю АДРЕСА_1 в стягненні на його користь з Піщанобрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Добровеличківського району Кіровоградської області ( 27037, Кіровоградська область, Добровеличківський район, село Піщаний Брід, код 33360444 ) відшкодувань заподіяної моральної шкоди в сумі 6000 ( шість тисяч ) гривень .
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області на протязі 10 днів з дня отримання його копії , шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції .
Суддя
Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області В.В.Цоток
Суд | Добровеличківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2012 |
Оприлюднено | 07.07.2012 |
Номер документу | 25014869 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Цоток В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні