Постанова
від 08.06.2012 по справі 2а-4004/12/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 червня 2012 р. № 2а-4004/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючої -судді: Крутько О.В.,

за участю секретаря судового засідання: Чернишенко Н.А.,

представника позивача: Захарчука І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства "Проектно-будівельна фірма "ІВЕР" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Львівського окружного адмінінстративного суду із позовом до Приватного підприємства "Проектно-будівельна фірма "ІВЕР" про стягнення боргу в сумі 5200,00 грн. адміністративно- господарських санкцій та пені 27,3 грн. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно із ст.18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів та звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у встановленому чинним законодавством порядку. Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, згідно ст. 19 вищевказаного Закону, в 2011 році для відповідача становив 1 особа, що ним не виконано.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, вказаних у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Однак, 24.05.2012 року через канцелярію суду подав письмове заперечення на позовну заяву, відповідно до якого вказує, що ПП "Проектно-будівельна фірма "ІВЕР" було працевлаштовано 1 інваліда -24.10.2011 року, тому підприємство виконало норматив.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Згідно із ст. 18 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів та звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у встановленому чинним законодавством порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 18 згаданого Закону виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Як вбачається із поданого ПП "Проектно-будівельна фірма "ІВЕР" звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб) відповідача становить у цьому році 9 осіб (рядок 01). Чисельність інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" 1 особи, фактично працювало інвалідів -0 (інвалід працював лише 2 місяці).

Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Не приймаються до уваги твердження відповідача про те, що до жовтня 2011 року у нього не виникало обов'язку працевлаштування інваліда, оскільки згідно податкового розрахунку сум доходу (нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сумм утриманого з них податку ПП "Проектно-будівельна фірма "ІВЕР" за 4 квартал 2011 року у штаті відповідача рахувалось 18 осіб, до 24.10.2011 року -12 осіб.

Представник позивача правомірно посилався на Інструкцію зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстатистики від 28.09.2005 року №286 і довів, що норматив робочих місць для працевлаштування інваліда ПП "Проектно-будівельна фірма "ІВЕР" не виконало.

У звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік, поданого 14.02.2012 року Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів відповідачем самостійно визначено суму адміністративно господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.З

Згідно розрахунку заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання у 2011 році нормативу робочих місць для інвалідів, та пені, станом на 07.05.2012 року заборгованість відповідача перед Львівським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів становить 5227,30 грн. (5200,00 грн. адмін.-госп. санкції + 27,3 грн. пеня) та підлягає стягненню.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 71, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стянути з Приватного підприємства "Проектно-будівельна фірма "ІВЕР" (ЄДРПОУ: 35898526, 79008, м.Львів, вул. Бр. Рогатинців, 18) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів заборгованість в сумі 5227,30 грн.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Крутько О.В.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.06.2012
Оприлюднено07.07.2012
Номер документу25078536
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4004/12/1370

Ухвала від 03.06.2014

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Святецький В.В.

Постанова від 08.06.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

Ухвала від 10.05.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

Ухвала від 10.05.2012

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Крутько Олена Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні