Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 червня 2012 року Справа № 2а/1270/4612/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Пляшкової К.О.,
при секретарі: Колесніковій Я.А.,
за участю представників
позивача: не з'явився,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора м. Стаханова Луганської області в інтересах Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський завод промислових виробів» про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
13 червня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов прокурора м. Стаханова Луганської області в інтересах Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський завод промислових виробів», у якому прокурор просив стягнути кошти з розрахункових рахунків відповідача на користь Державного бюджету України у рахунок погашення податкового боргу у сумі 53012,96 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Луганський завод промислових виробів», як суб'єкт господарювання зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради та перебуває на податковому обліку в Стаханівській ОДПІ.
ТОВ «Луганський завод промислових виробів» не сплачено до бюджету узгоджену суму податкового боргу по орендній платі за землю у сумі 53012,96 грн. за період з лютого 2012 року по травень 2012 року.
Так, відповідачем подано декларацію № 507 від 08.02.2012, якою визначено суму податкових зобов'язань на загальну суму 13253,24 грн. щомісяця, відповідно до якої проведено нарахування 01.03.2012, 30.03.2012, 30.04.2012, 30.05.2012.
Відповідачу була виставлена податкова вимога № 34 від 06.03.2012, яку отримано уповноваженою особою підприємства 27.03.2012.
На підставі вищевикладеного прокурор просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14 червня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі за вказаним позовом та справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
Прокурор у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі (а.с.20).
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду клопотання про розгляд адміністративної справи за його відсутності (а.с.19, 21).
Відповідач явку свого повноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі (а.с.18).
З огляду на положення ст.128 КАС України, суд ухвалив розглянути адміністративну справу за відсутності прокурора та представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з огляду на таке.
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що товариство з обмеженою відповідальністю «Луганський завод промислових виробів» (далі - ТОВ «Луганський завод промислових виробів»), як юридична особа, зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 30.09.2005 за № 1 382 102 0000 005910, що підтверджено довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7-9).
Відповідач перебуває на податковому обліку у Стахановській ОДПІ.
З розрахунку податкового боргу та облікової картки платника (а.с.13, 22) вбачається, що за ТОВ «Луганський завод промислових виробів» обліковується податковий борг по орендній платі за землю у сумі 53012,96 грн.
Вирішуючи позов по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.
З 01.01.2011 набрав чинності Податковий кодекс України, яким врегульовано відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п.9.1.10 п.9.1 ст.9 ПК України плата за землю належить до загальнодержавних податків та зборів.
Згідно ст.269 ПК України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.
Об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності (стаття 270 ПК України).
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Луганський завод промислових виробів» є користувачем земельної ділянки, що підтверджено відомостями про наявні земельні ділянки (а.с.12), а отже відповідач є платником плати за землю.
Згідно із ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У судовому засіданні встановлено, що відповідачем визначено податкове зобов'язання по платі за землю у податковій декларації з плати за землю на 2012 рік № 507 від 08.02.2012 (а.с.10-11).
Так, з декларації вбачається, що відповідачем визначено розмір плати за землю у сумі 13253,24 грн. щомісяця.
Через несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання за відповідачем утворився податковий борг по платі за землю за період з 01.03.2012 по 05.06.2012 у розмірі 53012,96 грн., що підтверджено обліковою карткою платника (а.с.22).
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 ст.95 ПК України).
З матеріалів справи вбачається, що Стаханівською ОДПІ Луганської області ДПС відповідачу направлено податкову вимогу від 06.03.2012 № 34, яку отримано уповноваженою особою відповідача 27.03.2012, що підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.15).
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 ПК України).
Оскільки податкова вимога є чинною (доказів про відкликання податкової вимоги суду не надано), суд прийшов до висновку, що прокурором при зверненні до адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу дотримано вимоги п.95.2 ст.95 ПК України.
На час розгляду адміністративної справи, сума податкового боргу відповідачем не погашена, таким чином, судом позовні вимоги визнаються обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги ч.4 ст.94 КАС України, а також те, що прокурор від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 27 червня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 02 липня 2012 року, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.14, 16, 20, 54, 57, 95, 129, 131 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора м. Стаханова Луганської області в інтересах Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський завод промислових виробів» про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, - задовольнити повністю.
Стягнути кошти товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський завод промислових виробів» (місцезнаходження: 91055, Луганська область, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, будинок 27, офіс 832, ідентифікаційний код 33766244) з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника податків, за податковим боргом по платі за землю в сумі 53012,96 грн. (п'ятдесят три тисячі дванадцять гривень дев'яносто шість копійок) на користь місцевого бюджету.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 02 липня 2012 року.
СуддяК.О. Пляшкова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2012 |
Оприлюднено | 13.07.2012 |
Номер документу | 25136898 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.О. Пляшкова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні