45/81пн
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
12 листопада 2008 р. № 45/81пн
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
М. Остапенка –головуючого,Є. Борденюк, В. Харченка,
розглянувши матеріали касаційної скаргиСадово-огородницького товариства "Звезда",Садівничо-огородницького товариства "Звездочка"
на рішеннявід 26.04.2007 року
господарського суду Донецької області
у справі№ 45/81пн
за позовомСадівничого товариства "Енергія"
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Завод Коксохімобладнання"
треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні
відповідачаКомунальне підприємство "Волноваське Бюро технічної інвентаризації", Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" в особі Донецьких західних електричних мереж
провизнання права власності
В С Т А Н О В И В:
Садово-огородницьке товариство "Звезда" та Садівничо-огородницьке товариство "Звездочка" звернулися у Вищий господарський суд України з касаційною скаргою на рішення господарського суду Донецької області від 26.04.2007 в порядку статті 107 Господарського процесуального кодексу України. За приписами вказаної норми касаційну скаргу мають право подати не лише сторони у справі, а й особи, яких не було залучено до участі у справі, якщо суд прийняв рішення, що стосується їх прав і обов'язків.
Разом з тим, судове рішення, оскаржуване не залученою особою, повинно безпосередньо стосуватися прав та обов'язків цієї особи, тобто судом має бути розглянуто й вирішено спір про право у правовідносинах, учасником яких на момент розгляду справи та прийняття рішення господарським судом першої інстанції є скаржник, або міститься судження про права та обов'язки цієї особи у відповідних правовідносинах. Рішення є таким, що прийняте про права та обов'язки особи, які не була залучена до участі у справі, якщо в мотивувальній частині рішення містяться висновки суду про права та обов'язки цієї особи, або у резолютивній частині рішення суд прямо вказав про права та обов'язки таких осіб. В такому випадку рішення порушує не лише матеріальні права осіб, не залучених до участі у справі, а й їх процесуальні права, що витікають із сформульованого в пункті 1 статті 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод положення про право кожного на справедливий судовий розгляд при визначенні його цивільних прав і обов'язків. Будь-який інший правовий зв'язок між скаржником і сторонами спору не може братися до уваги.
В силу приписів статті 111-7 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції не наділений повноваженнями стосовно дослідження та оцінки правомірності доводів особи, яка не приймала участі в розгляді справи щодо наявності у неї матеріального права, яке підлягає захисту, оскільки така оцінка пов'язана з необхідністю встановлення та перевірки фактичних обставин, які не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду, але якими скаржник обґрунтовує під ставність власних вимог.
Крім того, Господарським процесуальним кодексом України не передбачено подання однієї касаційної скарги на судове рішення двом або більше особами.
За таких обставин у прийнятті скарги до касаційного провадження необхідно відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 86, 107 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
У прийнятті касаційної скарги Садово-огородницького товариства "Звезда" та Садівничо-огородницького товариства "Звездочка" на рішення господарського суду Донецької області від 26.04.2007 у справі №45/81пн відмовити.
Судді: М. Остапенко
Є. Борденюк
В. Харченко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2008 |
Оприлюднено | 18.12.2008 |
Номер документу | 2519101 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Борденюк Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні