Рішення
від 17.07.2012 по справі 12/32
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

17.07.12

УКРАЇНА

Господарський суд

Чернігівської області

14000, м. Чернігів, телефон канцелярії

проспект Миру, 20 67-28-47

Іменем України

РІШЕННЯ

17 липня 2012 року Справа № 5028/12/32/2012

За позовом: Заступника прокурора м. Чернігова, вул. Шевченка, 1, м. Чернігів, 14000

в інтересах держави

В особі: Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради,

пр. Миру 49-А, м. Чернігів, 14000

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА",

пр-т Миру, 49-а, офіс 810, м. Чернігів, 14000

14033, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3А, кв. 14.

Предмет спору: про стягнення боргу з орендної плати 1231,83 грн.

Суддя Лавриненко Л.М.

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

Від позивача: Дайнеко В.І., довіреність №1 від 04.04.2012 року, представник

Від відповідача: не з'явився

Від прокуратури: Олєйніков А.В., прокурор прокуратури м. Чернігова, наказ №228к від 06.06.2012 року.

СУТЬ СПОРУ :

Заступником прокурора м. Чернігова подано позов в інтересах держави, в особі: Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА" про стягнення з відповідача на користь обласного бюджету 1114,83 грн. боргу з орендної плати та 10,56 грн. інфляційних нарахувань та на користь Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради 106,44 грн. пені за несвоєчасне внесення орендної плати, згідно Договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 09/11 від 02.02.2011 року.

Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, але повноважного представника в судове засідання не направив. Ухвала суду від 19.06.2012 року, направлена на адресу товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА", пр-т Миру, 49-а, офіс 810, м. Чернігів, 14000, зазначену прокурором в позовній заяві, повернулась до суду з відміткою „за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до поданого прокуратурою витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо державної реєстрації відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА", місцезнаходження відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА": 14033, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3А, кв. 14.

Суд вжив всіх заходів щодо попередження відповідача про розгляд даної справи, але ухвали суду від 03.07.2012 року, направлені на адресу місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА", зазначеного у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо державної реєстрації, 14033, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3А, кв. 14 та на адресу: пр-т Миру, 49-а, офіс 810, м. Чернігів, 14000, зазначену прокурором в позовній заяві, повернулись до суду з відміткою „за закінченням терміну зберігання".

Частиною 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України визначено, що ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

Таким чином відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання.

Заяв та клопотань від відповідача до суду не надходило.

Представники прокуратури та позивача в судовому засіданні 17.07.2012 року надали письмові клопотання про відмову здійснення технічної фіксації судового процесу, які задоволено судом.

Представник позивача в судовому засіданні заявив усне клопотання про залучення до матеріалів справи додаткових документів, яке задоволено судом.

Ухвалою суду від 03.07.2012 року, сторони були повідомлені, що не з'явлення в судове засідання повноважних представників не є перешкодою для розгляду спору по суті.

В судовому засіданні 17.07.2012 року суд перейшов до розгляду справи по суті.

Представник прокуратури в судовому засіданні 17.07.2012 року виклав позовні вимоги, які були підтримані представником позивача.

Рішення приймається за наявними у справі документами на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши подані документи та матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників прокуратури та позивача, дослідивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, господарський суд встановив:

Відповідно до ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України.

Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Так, підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 статті 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Частиною 6 ст. 283 Господарського кодексу України передбачено, що до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до частини першої ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

02.02.2011 року між Комунальним підприємством "Діловий центр" Чернігівської обласної ради (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА" (орендар) було укладено договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 09/11 (далі -договір оренди).

Відповідно до п. 1.1. зазначеного договору оренди, Орендодавець взяв на себе зобов'язання передати, а Орендар прийняти в строкове платне користування нежитлове приміщення (майно), в будівлі, що перебуває в господарському віданні комунального підприємства і знаходиться за адресою: проспект Миру, 49-А, у м. Чернігові.

Підпунктом 1.1.1. пункту 1.1. Договору оренди передбачено, що відповідачу передається в оренду приміщення, яке знаходиться на 8 поверсі (кімната №810) вищезазначеної будівлі, загальною площею (з урахуванням коефіцієнту перерахунку корисної площі в загальну) -16,1 кв.м., корисною площею -10,2 кв.м., що не має окремого входу.

Оціночна вартість майна складає 45 226,29 грн. (без ПДВ) станом на 07.07.2010 року.

Пунктом 1.2. договору оренди передбачено, що майно передається в оренду з метою розміщення офісу.

Даний договір оренди, відповідно до п. 10.1. договору, діє з 02.02.2011 року по 31.01.2014 року включно.

Відповідно до п. 2.1. договору оренди, орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передачі майна, який є невід'ємною частиною цього договору (додаток №1).

Факт прийому-передачі в оренду майна комунальної власності області, розташованого за адресою: проспект Миру, 49-А у м. Чернігові, згідно договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 09/11, підтверджується відповідним Актом № 1 від 02.02.2011 року, який підписано сторонами та скріплено печатками, копія якого додана до матеріалів справи.

Пунктом 3.1. договору оренди визначено, що орендна плата є платежем у грошовій формі, який вносить орендар орендодавцеві та до обласного бюджету на підставі рахунків незалежно від наслідків діяльності орендаря та сплачується за весь термін фактичного користування майном, що визначається на підставі акту приймання-передачі майна з орендного користування.

Відповідно до п. 3.3.,3.4.,3.5. договору оренди, розмір орендної плати визначається на підставі Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням Чернігівської обласної ради від 16.09.2006 року зі змінами та доповненнями від 10.07.2007 року.

Базовий розмір запропонованої орендарем орендної плати визначений згідно протоколу №2 засідання конкурсної комісії від 01.02.2011 року і становить 596,99 грн. (без ПДВ).

Розмір орендної плати за перший місяць оренди (лютий 2011 року) визначається шляхом множення базового розміру орендної плати на індекси інфляції за січень та лютий 2011 року. ПДВ розраховується і сплачується у розмірах та порядку згідно з чинним законодавством.

Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за минулий місяць та індекс інфляції за поточний місяць.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України зобов'язання повинні виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання не допускається.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

На виконання п.п. 3.1.,3.4.,3.5., 3.6. договору оренди, позивачем (орендодавцем) було виставлено відповідачу (орендарю) рахунки на сплату орендної плати: -№ УА-0000749 від 31.07.11р. за липень 2011р. на загальну суму 749,06 грн., строк оплати 18.08.2011 року, порядок визначення строку оплати: індекс інфляції повідомлено в газеті „Урядовий кур'єр" № 122 від 08.07.2011 року, перерахунок до обласного бюджету Чернігівської області (50%) - 312,11 грн.; - № УА-0000864 від 31.08.11р. за серпень 2011р. на загальну суму 746,06 грн., строк оплати 20.09.2011 року, порядок визначення строку оплати: індекс інфляції повідомлено в газеті „Урядовий кур'єр" № 164 від 08.09.2011 року, перерахунок до обласного бюджету Чернігівської області (50%) -310,86 грн.; -№ УА-0000974 від 30.09.2011р. за вересень 2011р. на загальну суму 746,82 грн., строк оплати 18.10.2011 року, порядок визначення строку оплати: індекс інфляції повідомлено в газеті „Урядовий кур'єр" № 187 від 11.10.2011 року, перерахунок до обласного бюджету Чернігівської області (50%) -311,18 грн.; -№ УА-0001093 від 31.10.2011р. за період з 01.10.2011р. по 18.10.2011р. на загальну суму 433,63 грн., строк оплати 18.11.2011 року, порядок визначення строку оплати: індекс інфляції повідомлено в газеті „Урядовий кур'єр" № 208 від 09.11.2011 року, перерахунок до обласного бюджету Чернігівської області (50%) -180,68 грн., які відповідно отримані відповідачем 10.08.11р., 08.09.11р., 10.10.11р., 09.11.2011 року, що підтверджується відміткою відповідача на рахунку про його отримання .

Факт надання приміщення в оренду підтверджується також Актами надання послуг: №УА-0000749 від 31.07.11р.; №УА-0000864 від 31.08.11р.; №УА-0000974 від 30.09.2011р.; №УА-0001093 від 31.10.2011р., скріплених підписами та печатками сторін, копії яких додано до матеріалів справи.

Пунктом 5.1.2. договору оренди передбачено обов'язок орендаря своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендодавцю орендну плату.

Згідно ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно ч. 3 ст. 18 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна" строки внесення орендної плати визначаються у договорі.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

У відповідності до п. 3.6. договору оренди, орендар зобов'язаний перераховувати орендну плату щомісячно, у 10-денний термін після офіційного повідомлення про індекс інфляції за минулий місяць, згідно виставлених рахунків орендодавцем шляхом перерахування на поточні рахунки орендодавця та обласного бюджету у співвідношенні встановленому Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області або в іншому порядку, встановленому рішенням обласної ради.

Відповідно до п. 3.6. договору оренди та Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області , орендна плата сплачується наступним чином: 50% орендної плати перераховується орендодавцю та 50% орендної плати перераховується до обласного бюджету.

В порушення вимог чинного законодавства та договору оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області № 09/11 від 02.02.2011 року, відповідач (орендар) орендну плату до обласного бюджету за період з 01.07.2011 року по 18.10.2011 року включно в розмірі 1114 грн. 83 коп. не сплатив, відповідна вказана сума підлягає стягненню до обласного бюджету.

Прокурор та позивач просять стягнути з відповідача на користь обласного бюджету 10,56 грн. інфляційних нарахувань за прострочку сплати орендної плати за період з 01.07.2011 року по 18.10.2011 року включно.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції.

Відповідно до п. 3.7. Договору, орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі підлягає індексації.

Матеріалами справи підтверджується прострочка відповідачем взятих на себе зобов'язань щодо сплати орендної плати, але приймаючи до уваги, що строк сплати орендної плати настав після 18 числа наступного місяця, а тому прокурор та позивач безпідставно здійснили нарахування інфляційних втрат за вересень 2011р. за прострочку сплати орендної плати за серпень 2011р., за жовтень 2011р. за прострочку сплати орендної плати за вересень 2011р., за листопад 2011р. за прострочку сплати орендної плати за жовтень 2011р., тому інфляційні нарахування за період з 01.07.2011 року по 18.10.2011 року включно становлять 10,06 грн., які підлягають стягненню на користь обласного бюджету.

Згідно поданого розрахунку пені прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради 106,57 грн. пені за несвоєчасне внесення орендної плати за період з 18.08.2011 року по 11.05.2012 року.

Відповідно до ст. ст. 546, 549 Цивільного кодексу України, виконання зобов'язань за договором можуть забезпечуватись неустойкою (штрафом, пенею). Неустойка (штраф, пеня) є грошова сума або інше майно, яке боржник повинен передати кредитору в разі порушення боржником зобов'язання.

Частинами 4 та 6 ст. 231 Господарського кодексу України встановлено, що штрафні санкції за порушення зобов'язання застосовуються у розмірі передбаченому сторонами у договорі.

Згідно частини 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування пені припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано, якщо інше не встановлено законом або договором.

Пунктом 3.7. Договору оренди передбачено, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, включаючи день оплати.

Пунктом 3.5. Статуту комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради, затвердженого наказом начальника Управління комунального майна Чернігівської обласної ради №35 від 12.04.2011 року передбачено, що підприємство має право у порядку, встановленому законодавством, зокрема, бути позивачем і відповідачем у суді загальної юрисдикції, спеціалізованих судах, а також у третейському суді. Підприємство має право на підставі укладених ним договорів оренди комунального майна пред'являти претензії та подавати позови до господарського суду, предметом яких є стягнення в доход обласного бюджету належної бюджету частини орендної плати.

Відповідно до п. 2.9. Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Чернігівської області (Додаток до рішення обласної ради від 25.03.2011 року), у разі несвоєчасної або в неповному обсязі сплати орендної плати орендар сплачує окремо від орендної плати пеню. Розмір пені визначається у договорі оренди і не може перевищувати розміру, встановленого чинним законодавством. Пеня перераховується Орендодавцю.

Матеріалами справи підтверджується прострочка сплати відповідачем орендної плати за період з 18.08.2011 року по 11.05.2012 року, але оскільки при розрахунку пені не було враховано, що строк сплати орендної плати за вересень та жовтень 2011р. припали на вихідні дні та в 2012р. 366 днів , а тому суд доходить висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача на користь комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради пені за несвоєчасне внесення орендної плати підлягають задоволенню в розмірі 105,64 грн.

Враховуючи, що відповідач в порушення ст.ст.525, 526 Цивільного кодексу України взяті на себе зобов'язання в повному обсязі не виконав, орендну плату за користування приміщенням своєчасно не сплатив і позовні вимоги не оспорив, суд, з урахуванням вищезазначеного, доходить висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтовані і підлягають задоволенню в частині стягнення з відповідача на користь обласного бюджету 1114,83 грн. боргу з орендної плати та 10,06 грн. інфляційних нарахувань та на користь Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради 105,64 грн. пені за несвоєчасне внесення орендної плати. В решті позову відмовити.

Оскільки спір виник у зв'язку з неправомірними діями відповідача, то відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України та ст.4 Закону України „Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI, з відповідача підлягає стягненню в доход Державного бюджету судовий збір в розмірі 1609,50 грн.

Керуючись ст.ст. 173, 174, 175, 193, 231, 232, 283 Господарського кодексу України; ст.ст. 11, 202, 205, 526, 530, 546, 549, 610, 629, 759, 762 Цивільного кодексу України; ст.ст. 18, 19 Закону України „Про оренду державного та комунального майна"; ст.ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ст.4 Закону України „Про судовий збір", господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА", пр-т Миру, 49-а, офіс 810, м. Чернігів, 14000; 14033, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3А, кв. 14 (р/р 26007000110305 в філії АТ „Укрсіббанк", МФО 353649, код 37094948) на користь обласного бюджету (Одержувач: обласний бюджет (ГУДКСУ м. Чернігова), код 38054398, р/р 33215870700002 в ГУДККСУ у Чернігівській області, МФО 853592, КБК 22080400) 1114,83 грн. орендної плати та 10,06 грн. інфляційних нарахувань.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА", пр-т Миру, 49-а, офіс 810, м. Чернігів, 14000; 14033, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3А, кв. 14 (р/р 26007000110305 в філії АТ „Укрсіббанк", МФО 353649, код 37094948) на користь Комунального підприємства "Діловий центр" Чернігівської обласної ради, пр. Миру 49-А, м. Чернігів, 14000 (р/р 26005000183323 в АТ „Ерсте Банк" м. Київ, МФО 380009, код 33469496) 105,64 грн. пені.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

4. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕНІМ СЕРВІС УКРАЇНА", пр-т Миру, 49-а, офіс 810, м. Чернігів, 14000; 14033, м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3А, кв. 14 (р/р 26007000110305 в філії АТ „Укрсіббанк", МФО 353649, код 37094948) в доход державного бюджету (рахунок 31217206783002, Отримувач: УДКСУ у м. Чернігові Державний бюджет, код ЄДРПОУ 38054398, Банк ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592, код бюджетної класифікації доходів 22030001) судовий збір в сумі 1609,50 грн.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

5. В решті позову відмовити.

Повне рішення підписано 18.07.2012 року.

Суддя Л.М. Лавриненко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення17.07.2012
Оприлюднено26.07.2012
Номер документу25315655
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —12/32

Ухвала від 08.07.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Вєкуа Н.Г.

Ухвала від 04.10.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Френдій Н.А.

Ухвала від 15.06.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Френдій Н.А.

Ухвала від 25.05.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Френдій Н.А.

Судовий наказ від 03.06.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Френдій Н.А.

Ухвала від 11.05.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Френдій Н.А.

Ухвала від 11.01.2010

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Френдій Н.А.

Ухвала від 12.07.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

Ухвала від 29.06.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

Ухвала від 08.06.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Крейбух О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні